Malevil Cup 2011

Na ranči Malevil v Heřmanicích v Podještědí v Lužických horách se v sobotu 18. 6. 2011 konal již tradiční závod Malevil Cup, který byl letos zařazený do českého poháru v bikemarathonu horských kol XCM. Pořadatelé připravili tři trasy o délce 40, 65 a 105 kilometrů. Jejich náročnost umocnil vydatný déšť, který se v Lužických horách přehnal v brzkých ranních hodinách. Na prestižní dlouhé trati se na startu objevili někteří elitní jezdci v čele s naším Václavem Ježkem, Janem Hruškou, Ondřejem Fojtíkem (oba Nissan Dolák), Janem Jobánkem (Merida Biking Team) a další. Technická a blátivá trať závodníky prověřila už od prvních kilometrů. Na čele se utvořila silná skupina, kde nechyběli všichni favorité závodu. Před lázeňským městem Oybin, kde byla vypsána rychlostní prémie, čekal na bikery ostrý kamenitý sjezd plný bahna.
Zde využil Venca Ježek své technické schopnosti k vytvoření mírného náskoku, a tím si dojel pro prvenství Oybinské prémie. Ihned za městem se trasa začala nemilosrdně zvedat. Několikakilometrový výstup končil na Hvozdu další tentokráte horskou prémií. Pro ni si dojel Jan Hruška, před Ondrou Fojtíkem a Vencou Ježkem. Další pasáže závodu začala napovídat, kdo si dojede pro vítězství. Na čele se usadil Jan Jobánek, který dojel do cíle jako první s půlminutovým náskokem před Vencou Ježkem a třetím Ivanem Rybaříkem (Merida Biking Team). Kratší 65. kilometrová trať patřila Standovi Hejdukovi hájící naše barvy Alpine Pro – Author Teamu, který zvítězil stylem start-cíl s náskokem necelých pěti minut na druhého němce Floriana Schöna (Scott Generation Team). Na velmi pěkném 29. místě do cíle dorazil náš Vlastík Hájek. V soutěži družstev na této trase vybojoval Alpine Pro – Author Team výborné druhé místo.
Výsledky ostatních našich bikerů: 105 km – 55. (21. v kategorii M30-39) Martin Turner, 104. (26. M19-29) Jan Boubín. 65 km – 91. (24. M19-29) Jaroslav Rys
blog comments powered by Disqus