Madeta Okolobudějc

Druhý díl MTB seriálu Cyklomaraton Tour 2012 se v sobotu 14. dubna konal v Českých Budějovicích. Start i cíl byl letos umístěn do vodáckého kempu Zlatá Koruna, kde se sešlo přes dvě stovky cyklistů. Alpine Pro – Author Team v tomto závodu reprezentoval Jan Strož, který patřil mezi adepty na pódiové umístění.
Honza svůj závod popsal takto: „V sobotu mě čekal další ze závodů, tentokrát s pořadovým číslem dvě. Vyrazil jsem směr České Budějovice na závod "Okolobudějc". Nevěděl jsem jak na tom budu, jelikož jsem se v týdnu necítil zrovna moc dobře.
Hned po startu se rozjelo celkem přijatelné tempo a já jsem cítil, že rozjetí před závodem jsem moc nedal a ještě když se k tomu přidaly teploty mezi 7-8°C, tak to potom byla super kombinace na to se zatáhnout. Kopyta protestovali jak jen mohli, ale měli smůlu! V první kopci jsme se oddělili ve čtyrech, ale já jsem jen tiše doufal, že se brzy zahřeju na provozní teplotu. Nestalo se a já se začal propadat. Lidi mě míjeli jako patník a až ze sedmého místa jsem se nakonec rozjel, jemže to už byli všichni pryč. Snažil jsem se stáhnout co se dalo, ale šlo to jen na tou dobou třetího Dlaskyho se Standou Hejdukem. Standu jsme při výjezdu na Kleť odpojili, za což mě zase za odměnu odpojil Dlasky s kopce a tím pádem bylo rozhodnuto a já se snažil přesunout bezpečně a rychle do cíle. Jinak kolo šlapalo jako hodinky a já už se těším na další závod.“
Prvenství v tomto závodě vybojoval Jan Hruška (Toyota Dolák MTB Team), před Tomášem Vokrouhlíkem (BMC SAVO), Petrem Dlaskem (Madeta Fitness/Specialized) a naším Honzou Strožem.
blog comments powered by Disqus