Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi

Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi
Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi – dojeli druzí, Daněk čtvrtý.
Je zcela jisté, že s mladými závodníky mladoboleslavského IVAR CS – AUTHOR teamu musejí soupeři počítat. Po úvodním závodě českého poháru na silnici se druhý díl přesunul do moravského Kyjova. Tam doslova zazářili, David Šulc, Kateřina Hladíková a také Jakub Daněk. V Kyjově čekal závodníky náročný šestnáctikilometrový okruh, který „okořenily“ dva dvoukilometrové kopce, kde se doslova „lámal chléb“. A je nutno říci, že „Ivaráci“ nezklamali. Manažer týmu Josef Hladík neskrýval po závodech optimistickou náladu. Už první účast boleslavského závodníka ukázala skvělou formu závodníků v černobílých dresech. Starší žákyně Kateřina Hladíková obhajovala vítězství z minulého týdne a nenechala nic náhodě. V posledním kopci se čelo závodu roztrhalo a Katka zůstala ve finiši ve dvojici s plzeňskou Simonou Spěšnou. Až na cílové pásce se rozhodlo, že tenhle závod vyhraje Simona, Kačka skončila na skvělém druhém místě, což ji upevnilo celkové vedení v poháru. Mezi staršími žáky dojeli ve vedoucí skupině Jakub Elbadri (7.) a Václav Ježek (12.). Kadetka Natálie Klímová dojela těsně za první desítkou. Doslova pastvou pro oči byl závod kadetů. Závod se jel na čtyři okruhy, tedy 64 kilometrů. Už ve druhém kole ujela sedmičlenná skupina, ve které byli aktivní David Šulc a Jakub Daněk. I když nakonec zvítězil Slovák Svrček z Cyklokademie Petra Sagana, loňský vítěz Malého Závodu míru, druhý dojel Šulc. Toho Svrček udolal až v samotném finiši.
Daněk dojel čtvrtý. Na hranici první desítky pak skončili Dan Sporysch a Matěj Stránský. Ve druhé skupině dojel i Tomáš Doležal, ve třetí Ondřej Jeřábek. V závodě juniorek nabitém reprezentantkami, se neztratila Tereza Vaníčková na parádním pátém a Klára Vernerová na desátém místě. V závodě juniorů se čekalo, jak bude své minulé vítězství obhajovat Tomáš Ježek. Tomu se ale nedařilo dle jeho představ a skončil patnáctý, Bruno Stoček dojel 21. V kritériu Stránský druhý, Hladíková třetí a Vaníčková čtvrtá. O den dříve se všichni boleslavští závodníci zúčastnili v Kyjově kritéria. I když nešlo o pohárový závod, na startu se ve všech kategoriích sešla silná konkurence. Společný závod mladších a starších žákyň skončil pro Katku Hladíkovou na výborném třetím místě, když jedno z bodovacích kol vyhrála. Nejlepším z boleslavských starších žáků nakonec byl Jakub Elbadry, celkově dvanáctý, Václav Ježek a Adam Bernát dojeli kolem třicátého místa, za nimi dorazil do cíle Prokop Miňovský. Kadetka Natálie Klímová zajela skvělý závod a vybojovala celkově sedmé místo. Obrovsky taktický výkon předvedla šestice Boleslaváků v kategorii kadetů, kteří pomáhali k nejlepšímu výsledku Matěji Stránského, ten skončil na parádním druhém místě. „Kritérium je o taktice, o pomoci celého týmu a to naši kluci zvládli skvěle – David Šulc, Tomáš Doležal, Dan Sporysch, Ondra Jeřábek a Jakub Daněk udělali velký kus práce, vždyť startovalo sedm desítek jezdců,“ podotkl Josef Hladík starší. V juniorech, kde se na start postavila největší konkurence včetně kompletní české špičky, startovali Josef Hladík, Tomáš Ježek a Bruno Stoček. Hladík nakonec dojel za pomoci kolegů nejlépe, šestý. Neztratily se ani juniorky, Tereza Vaníčková dojela čtvrtá, Klára Vernerová šestá. „Kyjovský dvojzávod považuji za velice úspěšný víkend. Nepřivezli jsme sice čtyři pohárové medaile jako z prvního závodu, ale i dvě druhá místa musíme brát jako velký úspěch a potvrzení toho, že celý peloton s námi musí počítat. Mnoho umístění v první desítce nás opět řadí mezi nejúspěšnější oddíly. Všichni věříme, že z loňských pozic nesestoupíme ani o stupínek. V každém případě se těšíme na terénní disciplíny, protože naši závodníci jsou především bikeři a krosaři. Nejvíce mne potěšil David Šulc, ale i Kubové Daněk a Elbadri,“ zhodnotil víkend manažer Josef Hladík.
Třetí silniční závod českého poháru se jeden až 12. května, už ale o nadcházejícím víkendu se uskuteční první závod českého poháru na horských kolech v Praze Řepích. „Jedeme obhajovat pozice z loňska, věřím, že to bude skvělý úvod,“ dodal Josef Hladík.
blog comments powered by Disqus