Kriterium Soběslav a 1. ČP silnice Zbraslav

Kritérium Soběslav
O víkendu začala v Čechách silniční sezóna pro mládež kritériem v Soběslavi a prvním pohárovým silničním závodem ve Zbraslavi u Brna. Sobotní kritéium v Soběslavi sloužilo hlavně jako trénink před nedělním závodem, ale i tak přineslo tři medaile jezdcům IVARCS-AUTHOR Teamu. Jako první startovali žákyně a mladší žáci hladký závod. V něm si vybojovala Kačka Hladíková druhé místo. Další závody už se jely jako bodovací a v nich si závodníci našeho týmu snažili pomáhat. V kategorii starších žáků dojel nejlépe Jakub Elbadri na 11. místě, v kadetkách Natálie Klímová na 10. místě. V kadetech team podal skvělý taktický výkon a druhé místo po úniku vybojoval David Šulc, k němu přidal Matěj Stránský 4. místo. V juniorech dojel Josef Hladík na 6. místě. V juniorkách se blýskla skvělým výkonem Tereza Vaníčková a zvítězila!
V neděli se jelo o pohárové body ve Zbraslavi v silném větru a závodníci IVARCS-AUTHOR Teamu předvedli opět skvělé výkony a vybojovali 4 medaile! První do náročného závodu startovali žákyně a mladší žáci a hned první spurt do cíle na kopci přinesl vítězství Kačky Hladíkové. Ve starších žácích vyrazilo bojovat 5 našich závodníků, kteří se na silnici teprve učí. I tak se 4 udrželi až do cíle v první skupině, ale v posledním kopci už scházeli síly na umístění v první desítce. V kadetech předvedli naši jezdci, že právem patří k naší špičce nejen v terénu. V třetím 5,5 km dlouhém okruhu odjela silná čtyřčlenná skupina, kde jsme měli dva zástupce zásluhou Davida Šulce a Jakuba Daňka.
David nakonec vybojoval v dramatickém závěru druhé místo, Jakub po problémech musel odstoupit. V juniorkách si dobře vedla Tereza Vaníčková, která dojela na třetím místě. Parádní výkon předvedli naši tři junioři, když v závodě plném úniků dojel v první skupince Tomáš Ježek a skvělým nástupem v posledním kopci vybojoval zlato! Příští týden pokračuje silniční pohár v Kyjově a dva naši závodníci tak povezou dres vedoucího jezdce.
blog comments powered by Disqus