Králem Šumavy se stal Václav Ježek

Král Šumavy 2013
Václav Ježek obhájil královský titul bikerské verze klatovského závodu. Letošní ročník charakteristický bahenními lázněmi byl plně v režii IVAR CS – AUTHOR Temu. Klatovské náměstí i přes nepřízeň počasí a podmínek na trati přivítalo necelých devatenáct set nadšených cyklistů. Dvacátý ročník tohoto závodu se jel jako memoriál Františka Šraita, zesnulého zakladatele Krále Šumavy.
Start hlavního 105 kilometrů dlouhého závodu byl připraven již na půl osmou ráno, protože s touto tratí se někteří bikeři perou až do pozdních odpoledních hodin. Už od prvních kilometrů bylo jasné, kdo bude na trati hrát hlavní roli.
Dvojice Václav Ježek a Jan Strož si rychle vybudovala náskok, který dokázala stále navyšovat i přes drobné nepříjemnosti. Na třicátém kilometru mělo na soupeře k dobru vedoucí duo přes pět minut, když Jan Strož trefil zadním kolem kámen a následný defekt ho výrazně přibrzdil. Náskok Václava Ježka na druhého Honzu Strože však netrval dlouho, protože stržené značení trasy některého „příznivce“ závodu svedlo na chvíli Vencu Ježka mimo trať i s doprovodným motocyklem. Ve vedení se objevil Honza Strož s minutovou výhodou na Vencu Ježka a stále velikým náskokem na pronásledovatele, kde se pohyboval výborně jedoucí Ivo Netík. Před polovinou závodu se vedoucí dvojice opět sjela a společně se s bahnitou tratí probojovala až do cílového areálu městského parku s náskokem dvaceti šesti minut na třetího v pořadí. V posledních metrech měl navrch Václav Ježek, který po roce opět získal korunu a titul Krále Šumavy. Na celkovém pátém místě dojel do cíle Ivo Netík, který zároveň zvítězil v kategorii Muži 40-49 let. Za zmínku ještě stojí velmi dobré šesté místo Františka Loudy na kratší 70ti kilometrové trase.
blog comments powered by Disqus