Václav Ježek pátý na Karlštejně

Karlštejn 2014
Krásným letním počasím přivítalo pražské závodiště ve Velké Chuchli všechny účastníky dalšího závodu Kola pro život. Úspěšný den to pro IVAR CS – AUTHOR TEAM ale moc nebyl, protože po několika pádech musela odstoupit více jak polovina „manšaftu“. Tradiční start na klusáckém oválu a následný výjezd z areálu se nesl v relativně pohodové atmosféře, ale pak už se začalo závodit. Hned z kraje za to vzal Matouš Ulman z České spořitelny a docílil toho, že se na čele utvořila menší skupina, ve které nechyběl Jan Strož nabírající v posledních týdnech výbornou formu. Jeho slibná pozice však netrvala dlouho kvůli pádu v jednom ze sjezdů, který ho vyřadil definitivně ze závodu. Dalším smolařem se stal Dan Valášek, pohybující se spolu s Václavem Ježkem ve skupině pronásledovatelů, jenž také díky ošklivému pádu musel ze závodu odstoupit.
Na špici se postupem času utvořila trojice Matouš Ulman, Pavel Boudný (oba Česká spořitelna – Specialized MTB team) a olympionik Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), která si to mezi sebou nakonec rozdala až v závěru na klusáckém závodišti, kde sprinterský souboj s Pavlem Boudným vyhrál Jan Škarnitzl. S mírnou ztrátou si pro výborné páté místo dojel Václav Ježek. Vítězství si však náš tým z Karlštejna přeci jen odvezl, a to díky skvělému výkonu Ivo Netíka, který vyhrál kategorii Muži 40-49 let. I mezi „hobíky“ se padalo, a i proto se další pódium v Chuchli neurodilo.
Malé zklamání dospělých však kompenzovali naši junioři. Vítězství ve svých kategoriích vybojovali Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6-7 let), Venda Ježek, Vanda Dlasková (oba děti 8-9 let), Tomáš Ježek a Martina Jedlánková (oba děti 12-13 let). Na druhých místech se umístili Adéla Rozsypalová (děti 8-9 let), Adéla Kyselová (děti 10-11 let), Josef Hladík a Nicole Hartychová (oba děti 12-13 let). Mezi kadetkami si výborně vedla Elizabeth Ungermanová, která z výrazným náskokem vyhrála svoji kategorii a celkově osadila druhé místo mezi ženami na 38-kilometrové trati.
blog comments powered by Disqus