Karlovarský AM bikemaraton

Nejznámější lázeňské město naší republiky Karlovy Vary se staly v sobotu 18. srpna dějištěm bikového závodu seriálu Kola pro život. Nádherné letní počasí a velmi příjemný cílový areál v přírodním parku Meandr přímo ve Varech musel všechny zúčastněné určitě nadchnout. Lákadlem samotného závodu pak byla určitě účast dvanáctého bikera olympijských her v Londýně Jana Škarnitzla.
Masarykova ulice v centru Varů se stala již podruhé dějištěm startu hlavního závodu. První kilometry, které procházely městem, byly spíše slavnostní v pohodovém tempu. Ostré tempo se nastolilo až v následných stoupání, která končila na Doubské hoře.
Zde se startovní pole postupně začalo rozdělovat a z velké čelní skupiny začali odpadat závodníci, kteří přepálili tempo. Následný technický sjezd a další stoupání vyselektovala na čele deseti-člennou skupinu, kde měl náš Alpine Pro – Author Team dvojí zastoupení v podání Václava Ježka a Jana Strože. Hned za vedoucí skupinou pak ještě operoval František Klouček, kterého však zradila technika v náročném sjezdu z Vítkova vrchu zhruba na 25-tém kilometru. Po sjezdu a krátkém asfaltovém přejezdu se najelo do „vracečky“, kde na závodníky čekalo delší stoupání na Jižní vrch a místní kapličku. Tento úsek hodně napověděl, protože se poměrně kompaktní čelní skupina rozdělila. Na čele se postupně utvořila pětice bikerů, ve které byl i Venca Ježek. Ten však nevydržel vysoké tempo po výjezdu za kapličku začal ze skupiny odpadat. Takto vzniklá čtyřka závodníků si to pak rozdala ve cílovém spurtu, kde nejsilnějším byl Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized Team), který zvítězil před svým týmovým kolegou Kristiánem Hynkem a Jiřím Friedlem (Rubena Auto-Menčík Specialized). Venca, který si pak v cíli pohlídal celkové páté místo, k závodu řekl, „dneska to byl hodně rychlý závod, jelo se nadoraz od začátku do konce bez žádného taktizování.“ Na solidním desátém místě dorazil do cíle Honza Strož, který opět vyhrál svoji kategorii Muži 19-29 let, ve které letos výrazně dominuje. Na stupně vítězů se také postavil Ivo Netík, který vybojoval v kategorii Muži 40-49 let druhé místo. Kompletní výsledkový servis najdete na http://www.kolopro.cz/.
blog comments powered by Disqus