V Jičíně a v Polsku vítězství.

Doma při tréninku zranění Hladíkové
Na jedné straně euforie z posledních výsledků. Na druhé straně velké zklamání ze zranění závodnice, která se těšila na velký závod. To je obrázek dění v posledních dnech v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu.
Zatímco v Jičíně a v Polsku prožila skupinka boleslavských závodníků doslova hvězdný víkend, v Mladé Boleslavi při tréninku skončily naděje Kateřiny Hladíkové. Nadějná juniorka měla při tréninku v terénu pád, když jí vletěl do kola klacek. Následoval ošklivý pád a ještě ošklivější zlomenina. „Katce při společném týmovém tréninku vletěl klacek do kola. Letěla přes řídítka, nejprve jsme mysleli, že to bude zlomená klíční kost, ale má urvané vazy v rameni. Byla po pádu pořádně v šoku, strašně jí to bolelo, museli jsme ji vystříhat z oblečení,“ popsala dění maminka Jana Hladíková, někdejší česká reprezentantka a doplnila, že Kačku druhý den odoperovali. Talentovaná závodnice má za sebou už druhou operaci. Když se zranění bude hojit dobře, tréninkový výpadek bude minimálně tři a čtyři měsíce. A to si Katka dělala čáku na závody světového poháru v cyklokrosu, které se jedou už o tomto víkendu v Táboře.
Pojďme se ale ohlédnout za závody, které se o minulém víkendu uskutečnily. Doslova hvězdný závod má za sebou junior Matěj Stránský. Ten vyhrál cyklokrosový TOI TOI Cup v Jičíně. „Matěj se zpočátku držel ve čtyřčlenné skupině a měl problémy, protože mu spadl řetěz a musel ujíždějící soupeře dojíždět. V polovině závodu ale za to takzvaně vzal a všem odjel. Do cíle si dojel pro jasné vítězství,“ popsal závod hlavní trenér v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.
Ve stejné kategorii pak Tomáš Doležal dojel na skvělém šestém místě. Dařilo se i juniorce Barboře Jeřábkové, která dokonce část závodu jezdila v čele. Po prvním okruhu ale píchla pneumatiku, musela tři čtvrtě kola jet na píchlé pneumatice do depa, ale zabojovala a dojela šestá.
A doslova hvězdný závod má za sebou v kategorii žen Tereza Vaníčková, kterou od stupňů vítězů dělilo na čtvrtém místě pouhých deset vteřin.
„Výkony Matěje a Terezky jsou doslova z kategorie snů. Musím ale pochválit i Báru, která neskutečně po problémech zabojovala,“ podotkl trenér Ježek.
Od pátku do soboty čekaly skupinu kadetů a žáků závody v Polsku. A je těžké se přít o tom, kdo se blýsknul více. Všichni zajeli parádní závody a na stupních vítězů byli jako doma. Dvakrát vyhrál Václav Ježek mladší, dvakrát Tomáš Hájek a Aneta Dlouhá nenašla ve třech závodech přemožitelku ani jednou!
Už v pátek zvítězil v kadetech Václav Ježek, Filip Samec zaostal těsně za stupni vítězů, dojel čtvrtý. Prokop Miňovský pak obsadil 16. příčku. Žákovskou kategorii vyhrál Tomáš Hájek a Adéla Stránská. Tu na „bedně“ doprovodila třetí Adéla Stránská, čtvrtá dojela Veronika Sedláčková.
V sobotu obhájili prvenství kadet Ježek, žák Hájek i žákyně Dlouhá. Samec skončil třetí, polepšil si Miňovský, ten se prodral do první desítky, když dojel devátý. Žákyně Sedláčková a Stránská si prohodily páteční pořadí – Sedláčková dojela třetí a Stránská čtvrtá.
A přišla neděle. Výrazně si polepšil kadet Samec, dojel druhý. Ježkovi tentokrát unikly o „chlup“ stupně vítězů, obsadil čtvrtou příčku, Miňovský po solidním výkonu skončil dvanáctý.
Hájek v žácích dojel třetí, stejně jako v žákyních Stránská, Sedláčková obsadila čtvrtou příčku. Této kategorii ale opět vévodila fantastická Dlouhá.
Už o nadcházejícím víkendu se pozornost cyklokrosového světa zaměří na závody Světového poháru do Tábora. Tam se v reprezentačním dresu představí i čtveřice mladoboleslavských závodníků z IVAR CS AUTHOR Teamu: junioři Matěj Stránský a Tomáš Doležal, juniorka Barbora Jeřábkové a žena Tereza Vaníčková.
„Naším tajným přáním je umístění na bedně Matěje Stránského. Pokud dojede Tomáš Doležal do dvacátého místa, bude to parádní. A holky Bára a Terezka? Těžko říct, co očekávat od startovního pole, ale kolem patnáctého až dvacátého místa bychom byli spokojeni,“ dodal boleslavský trenér Václav Ježek starší.
blog comments powered by Disqus