Václav Ježek vítězem na poháru v Litvínově

Václav ježek v Litvínově
Do Meziboří u Litvínova měli namířeno bikeři, kteří se chystali poprat o body do českého poháru v maratonu horských kol. IVAR CS – AUTHOR TEAM zde byl zastoupen všemi elitními jezdci i několika „hobíky“. Největší ambice na vítězství měl určitě lídr našeho týmu Václav Ježek spolu s Janem Jobánkem (Superior Rubena Team) vedoucí muž celkového pořadí poháru. A to se také Vencovi nakonec podařilo. Začátek závodu však patřil Janu Strožovi, který hned v prvním stoupání odjel všem ostatním a opět ukazoval svoji fazónu z předešlých závodů. Honzovi ale štěstí dlouho nepřálo, protože po několika kilometrech se mu bohužel podařilo sjet z trati a než se na ni zase vrátil, měl už velkou ztrátu na nejlepší. Na čele se oddělila čtyřčlenná skupina s Václavem Ježkem, která pospolu vydržela celé dvě třetiny závodu.
Po druhém rozdělení s kratší tratí se kvarteto rozdělilo v dlouhých stoupání, kde první pozici v této chvíli opanoval Jan Jobánek a za ním s mírnou ztrátou Václav Ježek. Jobánka však několik kilometrů před cílem postihl defekt a na čelo se tedy dostal Venca, který už si své vedení dovezl až do cíle. Plný bodový zisk ho osamostatnil na čele celkového hodnocení poháru a před posledním klání má nejlepší výchozí pozici získat cennou trofej. Jan Strož se stíhací jízdou dokázal propracovat až na solidní páté místo a jednu pozici za ním do cíle dorazil i třetí „eliťák“ našeho týmu Dan Valášek. Na kratší nepohárové trati si parádně vedl Ivo Netík, který zvítězil ve své kategorii Muži nad 40 let.
Dalším závodem tento víkend také pokračovalo Kolo pro život tentokráte na šumavském Zadově. Zastoupení díky Litvínovskému poháru byla sporadická a mezi dospělými se žádné pódiové umístění neurodilo, i když Vlastimilu Hájovi uteklo třetí místo v kategorii Muži 40-49 let opravdu jen o chloupek. Zato junioři nezklamali a udělali radost všem příznivcům a rodičům. Svoje kategorie vyhráli Tomáš Hájek (děti 6-7 let), Vanda Dlasková (8-9 let) a Martina Jedlánková (děti 12-13 let), na druhém místě závod dokončili Babeta Kolářová (děti do 5 let) a Josef Hladík (děti 12-13 let) a třetí místo si ze Zadova odvezl Štěpán Rozsypal (děti 10-11 let).
blog comments powered by Disqus