Ježek na světovém poháru devátý, Šulc třináctý!

Světový pohár
Parádní závod cyklokrosového Světového poháru zajel junior Tomáš Ježek z mladoboleslavského týmu IVAR CS AUTHOR Team. Po hodině závodu projel cílem na skvělém devátém místě. Kdyby nebyla trať tolik promrzlá, mohlo to být patrně ještě lepší. Nicméně i tento výsledek je dobrým umístěním.
Světový pohár v cyklokrosu se jel pro Boleslaváky takřka na domácí trati – v Táboře. Reprezentační dres si obléklo šest boleslavských cyklistů. Kromě Ježka ještě David Šulc, Jakub Daněk, Josef Hladík – všichni v juniorské kategorii, a mezi ženami na trať nastoupily Tereza Vaníčková a Klára Vernerová.
Tomáš Ježek odstartoval parádně, po startu se objevil na druhém místě. V té chvíli se možná směřovaly myšlenky nejen Tomáše, ale i boleslavských klubových šéfů, především Václav Ježka, hlavního trenéra boleslavských mládežníků a také Tomášova otce, hodně vysoko. „Před startem jsem říkal, že když Tomáš dojede do pátého místa, budu nadšený, když do desátého, tak budu spokojený. Dojel devátý, tak jsem hodně spokojený,“ hodnotil výkon svěřence i potomka Václav Ježek a dodal: „Hodně to klouzalo a tenhle povrch není Tomášova parketa. Podmínky byly ale pro všechny stejné, není důvod být nespokojený.“
Rozdíly mezi prvními v cíli byly zanedbatelné, hrálo se takzvaně vabank a stačilo pár vteřin, mohla z toho klidně být i pozice na stupních vítězů. „Před každým startem jsem nervózní, takže jsem byl nervózní i nyní, zejména proto, že se svěťák jel v Česku. S výsledkem moc spokojený nejsem, ale na druhou stranu je to umístění v první desítce, takže zase tak špatné to nebylo. Průběh závodu ale ukazoval, že na tu pětku jsem měl, ale já raději jezdím v bahně, v blátě, teploty pod nulou moc nemusím,“ zhodnotil závod Tomáš Ježek.
Parádní závod zajel i v cíli třináctý David Šulc. „Davidovi se nevydařil start a musel se prokousávat kupředu ze zadních pozic. Nakonec se prodral až na třináctou příčku, což u prvoročáka, tedy závodníka jezdícího v kategorii prvním rokem, je úspěch,“ popisoval výkon svěřence trenér Ježek.
První závod v reprezentačním dresu absolvoval Jakub Daněk. Celý závod se pohyboval v první třicítce, před cílem měl pád, musel vyměnit kolo a dojel na 34. místě.
Pětačtyřicátý dojel Josef Hladík. „S výkonem Pepči příliš spokojen nejsem. Nepovedl se mu start, měl pád a přestal bojovat. To se v závodech světového poháru neodpouští, předjížděl ho tak jeden soupeř za druhým. I ve chvílích, kdy se nedaří, je třeba bojovat do posledního dechu. Takový závod ale odjede každý, Pepa se jistě poučí a příště to bude mnohem lepší,“ podotkl trenér Ježek.
Mezi ženami dojela v závěru první čtyřicítky Tereza Vaníčková. „Začátek měla tradičně dobrý, ale pak propadala startovním polem. Řekl bych, že to byl průměrný výkon,“ hodnotil trenér Ježek.
Druhá z boleslavských žen Klára Vernerová se o své nominaci dozvěděla pár dnů před závody, když mířila na lyžařské soustředění, kde kromě lyží jezdila i na kole. Klára měla v druhé polovině závodu lehký pád a při následném manévru si zvrkla kotník. Naštěstí nemocniční vyšetření neznamenalo horší verdikt.
I když výkon syna ho příliš nepotěšil, je si Josef Hladík, manažer IVAR CS AUTHOR Teamu, vědom, že šest závodníků v reprezentačním dresu je skvělý výsledek vyslaný do cyklistického světa z města automobilů. „Tomáš a David zajeli famózně. Ostatní mají co dohánět. Ale už jen to, že kluci a holky měli dres na prsou, je zážitek, to už jim nikdo nevezme. Teď jde jen o to se poučit z chyb a příště to vylepšit,“ uvedl manažer týmu Josef Hladík starší,.
Už o tom to víkendu se jede další závod světového poháru v Belgii, kam pojedou i tři nominovaní Boleslaváci Tomáš Ježek, David Šulc a Jakub Daněk! „První desítka, jinam pomýšlet nechci,“ věří si Tomáš Ježek.
blog comments powered by Disqus