Ježek a Strož mezi prvními čtyřmi na Orlíku

Orlík 2013
Ani povodně nezastavily organizátory před uspořádáním tradičního závodu Kola pro život na Orlíku. Počasí se v sobotu umoudřilo a lehce pozměněná trať byla i přes bahnité úseky sjízdná. Dva elitní jezdce v první pětce a dvě vyhrané kategorie byl solidní počin Ivar CS – Author Teamu.
Už od startu bylo celkem jasné, kdo bude u Orlické přehrady tvrdit muziku. Oba „eliťáci“ formace České spořitelny Boudný, Ulman rozjeli takové tempo, kterému dokázali  čelit pouze naši borci Jan Strož a Václav Ježek a s nimi ještě Jan Jobánek (EP Energy Merida Biking Team). První, kdo si z této skupiny vystoupil, byl Václav Ježek, který neudržel krok a musel si zvolnit. Vedoucí čtveřici po chvíli nedokázal udržet ani Jan Strož a postupně se propadl k Vencovi Ježkovi.
Naše duo však dlouho spolu nejelo, protože Venca se rozhodl zkusit dojet čelo závodu a od Honzy se brzy odpoutal. Ještě v prvním okruhu se Venca dotáhl na dalšího odpadlíka Jana Jobánka, kterého v podstatě jen minul a posunul se o další pozici vpřed. Díky technickým problémům odstoupil v prvním kole Pavel Boudný, takže v nájezdu do kola druhého už Venca jel osamocen na druhé pozici. Dojet vedoucího Matouše Ulmana se mu však nepodařilo, nicméně nedovolil, aby ho někdo zezadu ohrozil a do cíle si dojel pro výborné druhé místo. Pěknou čtvrtou příčku uhájil Honza Strož a ukázal, že se jeho forma závod od závodu solidně zvedá. Dvojnásobného vítězství se náš tým dočkal v kategorii Muži 23-29 let díky Martinu Splítkovi a mezi Muži 40-49 let úřadoval Tomáš Jiránek. Druhé místo pak ještě vybojoval Martin Řehák ve své kategorii Muži 17-22 let.
Junioři na Orlíku opět sbírali medaile kde se dalo. V kategorii do 5i let mezi kluky vybojoval druhé místo Štěpán Görög, mezi holkami zvítězila Babeta Kolářová a dívky do 7 let vyhrála Adéla Rozsypalová. Nejúspěšnější kategorie byla určitě u dětí do 9 let, protože v dívčí části vybojovala první místo Kateřina Hladíková před Adélou Kyselovou a mezi chlapci byl nejlepší Štěpán Rozsypal a třetí v pořadí ještě Vojta Pařík. Žákovskou kategorii 10-11 let vyhrál Tomáš Maroul a mezi dívkami byla na druhém místě Martina Jedlánková. A konečně nejstarší dětskou kategorii 12-13 let ovládli Tomáš Ježek a Klára Venerová.
blog comments powered by Disqus