Václav Ježek opět vítězí na Bezdězu

Pod Bezdězem
Počasí na Bezdězu zase nezklamalo. Modrá obloha, rychlá a prakticky suchá trať a ideální zázemí závodu s nedalekou dominantou hradu Bezděz přilákalo na start přes sedm set dospělých a takřka sto dětských závodníků. Prostě nádherně strávená biková květnová neděle. Pro IVAR CS - AUTHOR Team je to takřka domácí závod, takže se to ve startovním poli jen hemžilo bíločernými dresy tohoto týmu. Na hlavní padesátikilometrové trati potvrdil roli favorita již čtyřnásobný vítěz Václav Ježek a opět zvítězil, i když to zprvu tak nevypadalo. Hned od startu se trasa řádně zvedá až do místa, kde se odbočuje na turistickou cestu kolem Bezdězu a tam se od zbytku cyklistického světa oddělila menší skupina, ve které byli spolu s Václavem Ježkem i Martin Splítek, František Klouček a Jan Strož.
A právě Honza Strož neváhal a po několika kilometrech nastoupil a čelní skupině odjel. Svůj náskok však udržel jen zhruba do poloviny závodu, kde se k němu zezadu dotáhl Václav Ježek. Tito dva bikeři začali okamžitě spolupracovat a tím nedovolili, aby se k nim někdo další zezadu přidal. Rozhodnutí přišlo v posledních kilometrech, kde se rovinatá trať opět začala zvedat. Venca si do těchto míst přeci jen přivezl více sil a nedal Honzovi šanci a s náskokem minuty souboj vyhrál. Honza si druhé místo už s přehledem pohlídal před třetím Petrem Dlaskem. Další double se urodil v kategorii Muži 19-29 let, kde zvítězil Martin Splítek před Františkem Kloučkem. I třicátníky si náš tým pohlídal, protože první místo obsadil Jan Matějka. Třetí místo v nejstarší mužské kategorii získal Stanislav Hájek a mezi ženami se na stupně vítězů prosadila Jana Hladíková, která skončila druhá v kategorii Ženy 40-49 let. V soutěži družstev oba naše týmy excelovaly, když obsadily první a třetí místo. Děti soupeřily na trase postavené přímo v cílovém areálu a ve všech kategoriích se mezi prvními třemi umístil alespoň jeden zástupce našeho
týmu. Na odrážedlech se na třetím místě umístil Štěpán Hájek a jeho starší bratr Tomáš pak vyhrál chlapeckou kategorii M6 před Markem Dlaskem. V dívčí kategorii Z6 na třetím místě dokončila závod Babeta Kolářová, v chlapecké kategorii M7-10 zvítězil Štěpán Rozsypal před Vénou Ježkem a v dívčí kategorii stejného věku 7-10 let dokonce náš tým obsadil prvních šest míst, když se z vítězství radovala Kristýna Zemanová před Kačkou Hladíkovou a Lucií Blechovou. Nejstarší chlapeckou kategorii M11-14 vyhrál Tomáš Ježek před Josefem Hladíkem a v dívčí části byla bedna opět plně obsazená naším týmem v pořadí Elizabeth Ungermanová, Martina Jedlánková a Karolína Marksová.
blog comments powered by Disqus