Václav Ježek obhájil prvenství na Bezdězu

Oblíbený závod horských kol v blízkosti hradu Bezděz letos nepotvrdil svou vizitku z předešlých let týkající se počasí. Po několika prosluněných ročnících přišly na řadu ozdravné koupele. Po sobotním vydatném dešti se v neděli jel závod vyloženě vodní. Hluboké kaluže široké přes celou cestu byly typické pro mnoho míst na trati. Mokré a chladné počasí však neodradilo zhruba sedm set nadšených bikerů porvat se z těmito nepříjemnými podmínkami. Horkým favoritem na vítězství byl Václav Ježek, lídr našeho IVAR CS – AUTHOR TEAMu, který svou úlohu v závodě bez problémů potvrdil.
Start do krátkého kopce okamžitě naznačil, kdo bude držet otěže tohoto závodu. Od zbytku pelotonu se oddělila skupina zhruba šesti bikerů, která nedala svým pronásledovatelům žádnou šanci se alespoň přiblížit. V této šestici jsme měli dokonce trojí zastoupení, protože kromě Václava Ježka se v ní nacházel i Daniel Valášek a Tomáš Jiránek. Tempo první skupiny však nedokázali akceptovat všichni přítomní a tak se postupně čelo smrklo na tři členy.
Trojice Ježek, Valášek a Splítek dojelo pohromadě až pod poslední krátké, ale nechutně strmé stoupání do cílového areálu. Zde si pohlídal svoji pozici Václav Ježek a s nepatrným odstupem vyhrál a obhájil tak loňské vítězství. Za ním se dokázal prosadit výborně jedoucí Dan Valášek a obsadil vynikající druhé místo. Za zmínku určitě stojí i vítězství Tomáše Jiránka v kategorii M40-49 let, druhé místo Františka Kloučka staršího v kategorii M50-59 let, třetí místo Martina Turnera (M30-39 let) a celkové vítězství IVAR CS – AUTHOR TEAMu v soutěži družstev.
Součástí nedělního dopoledne byly i dětské závody, a i v nich jsme měli žhavá želízka v ohni. Dětskou kategorii 7-10 let vyhráli Štěpán Rozsypal a Adéla Rozsypalová, druhé místo ve stejné kategorii pak obsadil Václav Ježek mladší a na stejné pozici se umístil i Štěpán Görög v kategorii chlapci do 6 let.
Kompletní výsledkový servis naleznete na těchto stránkách.
blog comments powered by Disqus