Václav Ježek králem Šumavy a KPŽ v Koutech

Kouty 2014
Poslední květnový víkend patřil tradičně vyhlášené a dnes již legendární bikové akci Králi Šumavy, kde Václav Ježek dokázal po třetí získat královskou korunku pro vítěze závodu. Ve stejný den bojovala většina týmu včetně našich juniorů v Koutech nad Desnou, kde se konal čtvrtý díl seriálu Kolo pro život.
Jednadvacátý ročník Krále Šumavy byl odstartován na Klatovském náměstí již v půl osmé startem nejdelší „královské“ 102 kilometrů dlouhé trasy, kde mezi hlavní favority patřil lídr IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a svou roli bezezbytku splnil. Soupeři mu dokázali sekundovat pouze do 35. kilometru, kde v táhlém stoupání na Keple Venca ukázal svou sílu a na čele se osamostatnil a tak to zůstalo až do cíle.
Třetím vítězstvím v řadě se tak stal nejúspěšnějším bikerem v historii tohoto závodu. Na nejkratší distanci Krále se dokázal prosadit Martin Turner, který obsadil celkové druhé místo a vyhrál svoji kategorii Muži do 39 let.
Do Koutů nad Desnou se vydala přeci jen větší část osazenstva našeho týmu včetně juniorů. Na trati, která má dosti neobvyklí charakter díky hodinovému stoupání ihned po startu, se našim dospělým borcům nevedlo špatně. Jan Strož sice nedokázal udržet krok s prvními třemi Hudečkem, Ulmanem a Boudným, nicméně se slušným náskokem si dokázal pohlídat konečné čtvrté místo. Velmi kvalitním výkonem se představil Daniel Valášek, který do cíle dorazil na výborném šestém místě. Stabilní formu předvedli naši borci v kategorii Muži 40–49 let, kde dominuje Tomáš Jiránek, který i zde dokázal zvítězit. Na pódium ho na třetím místě doprovodil ještě Ivo Netík.
Dětská část týmu opět nezklamala a našimi dresy se pódium jen hemžilo. Své kategorie vyhrály Babeta Kolářová (Děti do 5 let), Kateřina Hladíková (Dděti 10–11 let) a Martina Jedlánková (Děti 12–13 let). Třetí místa pak ještě vybojovali Tomáš Hájek (Děti 6–7 let) a Justýna Kolářová (Děti 10–11 let).
blog comments powered by Disqus