V Jeseníku Vaníčková druhá

Úspěch v Jeseníku
V Jeseníku Vaníčková druhá, Hladíková se vrátila do čela poháru.
Jeseník přivítal účastníky dalšího závodu českého poháru v silniční cyklistice mládeže. Mladoboleslavský Ivar CS Author team měl tradičně početné zastoupení. Boleslaváci startovali v pěti kategoriích a na stupně vítězů se probojovala juniorka Tereza Vaníčková svým druhým místem. Těsně za stupni vítězů, na čtvrtém místě, dojela žačka Kateřina Hladíková, na pátém kadet Jakub Daněk a ve stejné kategorii sedmý David Šulc. Skvělý závod odjela juniorka Tereza Vaníčková, která si dojela pro stříbrný stupínek a bylo to nejlepší umístění Boleslaváků na pohárových závodech.
Junioři jeli sedm okruhů, každý v délce 16 kilometrů. Trojice Boleslaváků od začátku byla nejaktivnějšími členy v pelotonu. Neustále se snažili pole roztrhat, což se podařilo ve druhém okruhu, kdy se vytvořila šestičlenná skupina, v níž byli všichni tři členové Ivaru – Josef Hladík, Tomáš Ježek i Bruno Stoček.  Po polovině závodu začala šestice mezi sebou nastupovat a vepředu zůstala trojice, v níž jel Stoček. „Tenhle závod mi připomínal etapy Tour de France. Celou dobu vše nasvědčuje tomu, že uprchlíky peloton nedohoní, ale v závěru se dějí neskutečné věci,“ popsal závod hlavní trenér týmu Václav Ježek. Pouhý kilometr před cílem tak peloton dojel trojici uprchlíků. Bruno Stoček pak takzvaně svěsil nohy a v poklidu s určitým zklamáním dojel v hloubi startovního pole. Tomáš Ježek dojel patnáctý a Josef Hladík čtyřicátý. „Kluci podali neuvěřitelné výkony, jsem nadmíru spokojený,“ podotkl trenér Ježek.
V závodě kadetů, dlouhém 64 kilometrů, se nejlépe dařilo Jakubu Daňkovi, který v závěrečném spurtu celého pelotonu dojel na parádním pátém místě. Dvě příčky za ním skončil David Šulc sedmý, Matěj Stránský vybojoval dvanáctou příčku. V závodě se zpočátku dobře vedlo i dvojici Ondřej Jeřábek a Tomáš Doležal. Oba měli za úkol trhat peloton a ujíždět. To se jim dařilo vždy jen chvíli, pak je peloton pohltil. Doležal měl v posledním okruhu pád, ale i s odřeninami dojel do cíle.
Po dvaatřiceti kilometrech závodu žáků se rozhodovalo ve spurtu. Jakub Elbadri finišoval na sedmém místě, na dvacátém dojel Adam Bernát.
Hromadný dojezd čekal po dvou okruzích i žákyně. Tam zajela skvěle Kateřina Hladíková, ve spurtu skončila těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě. Adéla Kyselová dojel šestnáctá. Kateřina Hladíková si tak spravila chuť po závodech z horských kol z minulého týdne, kdy se jí zasekl řetěz a kvůli cizí pomoci byla boleslavská závodnice diskvalifikována. Kateřina se po čtvrtém místě v Jeseníku vrátila do čela poháru mezi žákyněmi.
Mladé závodníky IVAR CS Author Teamu čekají o víkendu další závody na horských kolech, kdy se pohár koná v Zadově.
blog comments powered by Disqus