Jeden titul a šest medailí

Pec pod Sněžkou
Jeden titul a šest medailí – Boleslaváci jsou nejlepším týmem
Pec pod Sněžkou – Dvoudenní republikový šampionát na horských kolech do vrchu i v cross country znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu skvělé výsledky. Titul mistra republiky vybojoval junior Bruno Stoček v závodu do vrchu. Kadet Jakub Daněk veze stříbro a Dan Sporych bronz. Stříbro má i kadetka Klára Vernerová. V závodech XCO pak vybojoval David Šulc stříbro a v dětské kategorii František Hladík bronz. Navíc boleslavský tým IVAR CS AUTHOR se stal nejlepším týmem Českého poháru.
Ale popořadě. Všechny nažhavil výkon juniora Bruna Stočka v mistrovském závodě do vrchu. Od startu u pošty v Peci pod Sněžkou až po cíl na Pražské boudě nedal soupeřům šanci. „Od startu bylo v podstatě jasné, že pokud nepřijde defekt, Bruno bude král,“ usmíval se po závodech hlavní ternér Václav Ježek. Už v dalším závodě kadetů dojel Jakub Daněk druhý, od zlata ho dělilo pouhých deset vteřin. Pár vteřin za Daňkem si dojel pro bronz Daniel Sporych. Juniorka Klára Vernerová si pak dojela v poklidu pro stříbro. Za vítězkou zaostala zhruba minutu, na třetí závodnici měla velký náskok.
Už první závod mistrovství republiky v cross country XCO to vypadalo na „bednu“. Barbora Rajnochová rozjela hlavní závod sezony parádně a ještě v polovině závodu držela druhou příčku. Pak ji sice došly síly a cílem projela šestá, ale i to je veliký úspěch. „Umístění Báry považuji za skvělý výsledek, v kategorii jezdí prvním rokem, je velice nadějná a výkon byl super. Je to příslib do budoucna,“ hodnotil závod Václav Ježek. V kategorii ještě dojela dvanáctá Aneta Dlouhá. Podle očekávání zajeli mladší žáci Adam Smejkal a Matěj Pekař. Prvně jmenovaný obsadil sedmnáctou, druhý dvaadvacátou příčku. Hodně se očekávalo od starší žákyně Kateřiny Hladíkové, které na předchozích závodech stoupala forma. Byly tu i myšlenky na stupně vítězů. Hladíková půlku závodu bojovala o medaili, ale nakonec ji došly síly, měla problémy s dýcháním, a dojela osmá, Adéla Kyelová skončila patnáctá.
 
Starší žák Filip Samec zajel výborný závod a skončil pátý, Václav Ježek dojel devátý, Jakub Elbadri jedenatřicátý. Smůla se nalepila na Štěpána Rozsypala. Jel sedmý, ale po defektu musel půl kola běžet a po následné výměně kola už bylo jasné, že na čelo závodu nedosáhne - dojel v hloubi startovního pole. Pro pátého Samce znamenal výsledek celkově třetí místo v českém poháru.
Nejsilnější kategorií jsou kadeti. Tři Boleslaváci v první desítce je opět neskutečný výsledek. David Šulc dojel druhý, od zlata ho dělilo pouhých třicet vteřin. „Dlouho jsme věřilio ve zlato, ale je třeba uznat, že vítězný Zatloukal byl tentokrát lepší,“ podotkl trenér Ježek. Jakub Daněk zajel nejlepší závod sezony a obadil sedmé místo, Danel Sporysch skončil devátý, Matěj Stránský skončil patnáctý. David Šulc v celkovém hodnocení českého poháru obsadil druhé místo. Kadetka Natálie Kímová má za sebou nemoc a tréninkový výpadek, ale umístění kolem dvacáté příčky je solidní. Nejlepším juniorem se stal Bruno Stoček – devátý. Po slibně rozjetém začáku zabrzdil defekt Josefa Hladíka, ten skončil osmnáctý. Radost nastala i v závodě juniorek. Klára Vernerová projela cílem šestá, a to znamenalo celkově čtvrté místo v českém poháru. Navíc Tereza Vaníčková dojela třináctá.
 
„I když jsem spokojen s výsledky, musím přiznat, že jsme trochu takzvaně ustoupili ze slávy. Hodně jsme totiž kombinovali tréninky na silnici a na horských kolech a v některých případech se nám tato kombinace tloukla. Nedělalo to dobrotu. Pro mě, trenéra, tohle všechno přineslo řadu nových poznatků. Byli jsme zvyklí ze závodů horských kol vozit více medailí, ale celkově jako tým jsme fungovali perfektně. Ostatně šest medailí, jeden titul a pozice nejlepšího českého týmu nám radost udělat musela,“ zhodnotil vše trenér Václav Ježek.
 
Po dvoutýdenní pauze začne na konci prázdnin příprava na cyklokrosovou sezónu. Navíc David Šulc a Filip Samec si vyjeli nominaci na evropský šampionát na horských kolech, který se v Rakousku koná 25. srpna.
blog comments powered by Disqus