Jarní soustředění juniorů

Soustředění v Hlohovci
Jarní soustředění juniorů v Hlohovci zakončené silničním závodem
Starší část našeho juniorského týmu v letošním roce vyrazila koncem března na své první silniční soustředění. Pro týdenní tréninkový kemp padla volba na malebnou vesničku Hlohovec nacházející se mezi známými kulturními městy Valtice a Lednice, která je charakteristická úžasnou pohostinností typickou pro celý Jihomoravský kraj. Celý pobyt pak vyvrcholil sobotním silničním závodem Trofeo Cinelli – VC Hlohovec startující přímo v této obci.
Tréninkové jednotky včetně ranní rozcvičky pod vedením Václava Ježka a Josefa Hladíka uskutečněné v okolí Valtic po místních cyklostezkách byly koncipovány především k získání vytrvalostních schopností potřebných pro nadcházející sezónu. Dalším aspektem bylo poznání jihovýchodního kouta naši republiky a také tmelení party mladých lidí našeho juniorského týmu.
Poslední den patřil již zmíněnému hlohoveckému silničnímu závodu, který posloužil jako výborný test pro další, především pohárové závody. Jelikož se jednalo o první letošní silniční závod na našem území, tak se zde sjela výborná konkurence nejen mezi elitou, ale i mezi juniory.
I proto výsledky našich svěřenců jsou skvělým vstupním měřítkem do nadcházející sezóny. Mezi nejmladšími chlapci si pro pódiové umístění dojel Matěj Stránský, který absolvoval dvě osmi kilometrová kola na výborném třetím místě. Stejnou distanci měly vytyčenou i starší žákyně, kde se druhým místem prezentovala Klára Vernerová. Dalších skvělých výsledků dosáhly čtvrtým místem Kateřina Daňková, pátým místem Nicole Hartychová a devátá Martina Jedlánková. Pět kol (40km) bylo připraveno nejen pro ženskou kategorii, ale i pro starší žáky a kadetky, kde jsme měli také svá zastoupení. V chlapecké kategorii starších žáků uspěl třetím místem Tomáš Ježek, kterému neméně dobře sekundovali šestý David Šulc, jedenáctý Josef Hladík ml., patnáctý Jakub Daněk a devatenáctý Tomáš Maroul. Mezi kadetkami sbírala první zkušenosti v této kategorii Tereza Vaníčková, která do cíle dorazila v silné konkurenci na velmi dobrém osmém místě.
blog comments powered by Disqus