Jan Strož vítězem KPŽ ve Vrchlabí

Jan Strož ve Vrchlabí
Sedmým dějstvím pokračoval kolotoč závodů Kola pro život, který tento víkend zavítal do Krkonoš. Na závodníky čekaly nádherné scenérie okolí Špindlerova mlýna, Strážného a dalších míst. Krásná a hlavně kopcovitá trať mimořádně sedla borcům IVAR CS – AUTHOR TEAMu, kteří osadili hned tři místa v první čtveřici celkového pořadí.
Po stratu a průjezdu náměstí ve Vrchlabí přivedla trasa bikery do stoupání na Žalý, které mělo na pár kilometrech převýšení přes tři sta metrů, a tentokráte sehrálo významnou roli v celém průběhu závodu. V tomto kopci se totiž ze sedla zvedl Jan Strož a strojovým tempem odjel všem svým soupeřům, kteří ho pak marně naháněli celý závod. Honza po výborném třetím místě na Malevilu potvrdil formu a zvítězil s luxusním náskokem čtyř minut.
Za ním se už poměrně brzy utvořila trojice pronásledovatelů s našimi bikery Václavem Ježkem a Danielem Valáškem. Třetím členem této skupinky byl Martin Splítek (CS Specialized HK) oblékající v loňském roce náš dres, který bohužel na cílové pásce ukázal záda oběma našim zástupcům a dojel si pro druhé místo. Na třetím místě dokončil závod Václav Ježek a úspěch týmu završil na čtvrtém místě Dan Valášek. Ani „hobíci“ nevyšli ve Vrchlabí naprázdno, svoji kategorii Muži 40-49 let s takřka desetiminutovým náskokem vyhrál Tomáš Jiránek, který se v celkovém pořadí dokonce vešel do elitní desítky, třetí místo v kategorii Muži 50-59 let pak vybojoval Jiří Štastný.
Dětské kategorie měly závod situovaný na letišti mezi Vrchlabím a Lánovem, kde se současně nacházel cíl dospělých a celé zázemí závodu. Kromě „odstrkovadel“ měli naši junioři  vítěze v každé věkové kategorii. Své kategorie dokázaly vyhrát Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6–7 let), Vanda Dlasková (děti 8–9 let), Kateřina Hladíková (děti 10–11 let), Josef Hladík a Nicole Hartychová (oba děti 12–13 let). Třetí místa vybojovaly Lucie Krindwaldová (děti 8–9 let) a Štěpán Rozsypal (děti 10–11 let).
blog comments powered by Disqus