Jan Strož čtvrtý v Koutech

V posledním červnovém víkendu se seriál Kolo pro život přestěhoval do Jeseníků. Trať v krásném prostředí Koutů nad Desnou je typická nekonečným asi hodinovým stoupáním až k dominantě okolí přečerpávací nádrži Dlouhé stráně. Slabší účast elitních jezdců vynahradil olympionik Jan Škarnitzl, který podle očekávání ovládl hlavní závod na padesát kilometrů.
Na start se postavil jediný „eliťák“ našeho týmu Jan Strož, který měl v plánu co nejvíce potrápit jasného favorita závodu Jana Škarnitzla (Sram Rubena Trek). Jakmile začal peloton stoupat do úvodního nekonečného kopce, tak se na čele utvořila skupina pěti bikerů, mezi kterými Honza Strož nemohl chybět.
Pětice spolu vydržela nejen výjezd na Dlouhé stráně, ale i následný rychlý sjezd. Rozhodnutí přišlo až před závěrečnou částí prudkého stoupání a XC vložky, kde za to vzal Škarnitzl a dojel si pro celkové vítězství. Honza Strož sice nedokázal udržet tempo s dvojicí Fojtík (Symbio + Giant Racing team) - Kaněra (Ghost Mojekolo), ale udržel celkové čtvrté místo před dotírajícím Petrem Šťastným (Česká Spořitelna – Specialized MTB). Parádní výkon předvedl Dan Valášek, který nejen vyhrál s svoji kategorii Muži 17-22 let, ale i dojel na vynikajícím sedmém místě celkově. Svoji skvělou formu opět potvrdil Martin Splítek, který zvítězil v kategorii Muži 23-29 let. Na druhém místě mezi Muži 40-49 let do cíle dorazil Ivo Netík. Na kratší 30-ti kilometrové trati se výborně prezentovala Elizabeth Ungermanová, když vybojovala druhé místo mezi kadetkami 14-16 let.
V soutěži Junior Trophy se to opět hemžilo barvami IVAR CS – AUTHOR Teamu. Děvčata do 5-ti let vyhrála Aneta Kyselová a mezi dívkami 6-7 let se na druhé místo probojovala Adéla Rozsypalová. Největší sbírka medailí se konala v kategorii Děti 8-9 let, kde Kateřina Hladíková vyhrála dívčí část před Adélou Kyselovou a mezi chlapci zvítězil Štěpán Rozsypal a na třetím místě sbírku doplnil Vojta Pařík. Svoji kategorii Žákyně 10-11 let si podmanila Martina Jedlánková a totéž se podařilo i Josefu Hladíkovi Kláře Venerové v nejstarší dětské kategorii 12-13 let. Kláru na stupně vítězů ještě doplnila na třetím místě Anna Fricová.
blog comments powered by Disqus