Jan Strož čtvrtý v Karlových Varech

Skokánek...
Lázeňské město Karlovy Vary již po čtrnácté hostily seriál závodů horských kol Kolo pro život. Rozhodně nejhezčí zázemí seriálu v přírodním parku meandru řeky Ohře a jedna z nejhezčích tratí letos bohužel nepřilákalo velké množství závodu chtivých bikerů. Kdo ale ve Varech nechyběl, byl IVAR CS – AUTHOR TEAM se svými hvězdami Václavem Ježkem a Janem Strožem.
Po startu ze třídy T.G. Masaryka čekaly na bikery tentokráte několik ostřejších stoupání, protože bylo potřeba startovní pole pořádně natáhnout, protože po kopcích totiž následoval technický sjezd úzkými pěšinami plnými kořenů a kamenů a okořeněný několika prudkými serpentinami. Zpočátku jeli všichni favorité společně, ale ve druhém stoupání zabrala dvojice z České Spořitelny Pavel Boudný a Matouš Ulman a vybudovala si zhruba minutový náskok.
Ten se nakonec ukázal jako rozhodující a vedoucí dvojice už k sobě nikoho nepustila až do cíle, kde si pro prvenství dojel Pavel Boudný. Za nimi se postupem času vyselektovala trojice s našimi borci Václav Ježek, Jan Strož a Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch). Ta se nejprve marně snažila dojet vedoucí duo a pak už se pouze soustředila na boj o zbylé třetí místo na stupních vítězů. Asi patnáct kilometrů před cílem se v prudkém kopci nepovedlo udržet tempo Václavu Ježkovi a z trojice odpadl. Jan Strož se na konci tohoto ostrého stoupání pokusil nastoupit Michalu Bubílkovi a rozhodnout tento mini souboj pro sebe. To se mu ale nepovedlo a dvojice spolu pokračovala až do závěrečného technicky náročného singltreku, kde naopak zkusil své štěstí Bubílek. Jeho mírný náskok však už Honza  nedokázal smazat a dojel si tedy pro celkové čtvrté místo. Za ním pak s odstupem necelé minuty dorazil do cíle na pátém místě Venca Ježek. Vítězství se náš tým dočkal dokonce ve dvou kategoriích díky výborným výkonům Františka Kloučka (Muži 23–29 let) a Honzy Matějky (Muži 30–39 let). Na stupně vítězů se podíval také náš zástupce v kategorii Muži 40–49 let Ivo Netík, který vybojoval druhé místo.
Dětskými závody se opět hemžilo barvami našeho týmu a totéž platilo i o stupních vítězů prakticky ve všech věkových kategoriích. Na stupínek nejvyšší ve Varech vystoupali Aneta Kyselová (holky do 5 let), Kateřina Hladíková (dívky 8–9 let), Josef Hladík a Karolína Marksová (oba děti 12–13 let). Druhá místa vybojovali Babeta Kolářová (holky do 5 let), Štěpán Rozsypal, Adéla Kyselová (oba děti 8-9 let), Martina Jedlánková (dívky 10-11 let) a Tomáš Ježek (kluci 12–13 let). Třetí místa pak obsadili Štěpán Görög (kluci do 5 let), Adéla  Rozsypalová (dívky 6–7 let), Vojtěch Pařík, Justýna Kolářová (oba děti 8-9 let) a Tomáš Maroul (kluci 10–11 let).
blog comments powered by Disqus