Jabkenice: Hladíková opět nepřekonána, Šulc stříbrný!

Jabkenice 2019
V Rakousku dvě medaile
Poslední prověrku před republikovým šampionátem v cyklokrosu mají závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu úspěšně za sebou. Z Jabkenic, tedy takřka z domácí tratě, vezou z TOI TOI Cupu dvě medaile, jednu zlatou a jednu stříbrnou. To, že zlatou veze kadetka Kateřina Hladíková, to už je příjemně obehraná písnička. Stříbro pak vybojoval junior David Šulc.
Kadetka Hladíková vyhrála klasickým stylem jako po celé sezoně : start – cíl. Od prvních metrů nenechala nikoho na pochybách, proč této kategorii letos vládne. Zdatně jí sekundovaly další oddílové kolegyně – Barbora Jeřábková dojela šestá a Aneta Dlouhá desátá.
Junior David Šulc jezdil na prvním a druhém místě po celý závod střídavě se Zatloukalem z týmu Nutrend Specialized. Do posledního okruhu najížděl Zatloukal s malým náskokem, který si do cíle před druhým Šulcem udržel. Smůlu měl Matěj Stránský, který v prvním kole poničil tretru a s uvolněnou botou se mu nejelo zrovna komfortně – dojel však na skvělém pátém místě. Tomáš Doležal dotvořil příjemný pocit z této kategorie osmým místem.
Na pátém mstě dojela do cíle mezi ženami Tereza Vaníčková, jedenáctou příčku uhájila Kristýna Zemanová, osmnáctá skončila Klára Vernerová. Vaníčková tak zatím drží v průběžném pořadí TOI TOI Cupu první místo, zda pozici udrží, o tom rozhodne mistrovský závod v Uničově.
Lepší se i výkony kadetů. Nejlepší letošní výsledek podal Jakub Elbadri, obsadil šesté místo. Václav Ježek dojel desátý a osmnáctý Filip Samec. Elbadriho od stupňů vítězů dělilo pouhých dvacet vteřin.
Nejlepší letošní výsledek zajel mezi žáky Zdeněk Hradiský, když obsadil 17. místo. O tři místa lépe, na 14. příčce, dokončil Tomáš Hájek, Eliáš Hofman dojel na 29. pozici.
Vše nasvědčuje tomu, že forma jde nahoru i v mužské kategorii, kde dojel Josef Hladík třináctý a Tomáš Ježek šestnáctý.
V neděli pak dvojice juniorů Matěj Stránský a Tomáš Doležal odjela bojovat o světové body do Rakouska. A vedlo se jim skvěle. Od začátku jezdil Stránský na druhém a Doležal na třetím místě a tak dojeli i do cíle. „To je skvělý výsledek, klukům se dařilo, máme z nich radost,“ podotkl manažer oddílu Josef Hladík.
Už o víkendu se jede republikový šampionát v cyklokrosu. Nejlepší české závodníky přivítá Uničov. „Katka Hladíková a David Šulc by měli bojovat o nejvyšší stupínek. Máme tam ale i dvě další želízka v ohni. Věřím, že nějakou medaili přivezeme,“ říká hlavní trenér IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus