Holé Vrchy tleskaly zlaté Hladíkové a stříbrnému Šulcovi

Holé Vrchy tleskaly zlaté Hladíkové a stříbrnému Šulcovi
Těžká trať. Možná nejtěžší v celém cyklokrosovém seriálu českého poháru TOI TOI Cupu. Tak hodnotí odborníci, ale především závodníci trať jen kousek od Mladé Boleslavi. Trať na Holých Vrších, kterou staví cyklistický funkcionářský nestor Ladislav Kubín, mnozí milují a mnozí nenávidí. Kateřina Hladíková a David Šulc patří k těm, kteří volí první variantu. V posledním závodě, třetím v pořadí, TOI TOI Cupu, si odsud vezou medaile. Ale ani další členové mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu si nevedli špatně. Mnozí si vedli velice dobře.
Doslova strhující závod byl k vidění v závodě kadetek. Boleslavská Kateřina Hladíková po dvou vítězstvích v pohárových závodech si věřila na další úspěch. Když ale ji největší soupeřka Eliška Hanáková z Moravec Teamu v posledním kole ujela a držela si mírný náskok, vše vypadalo, že Katka bude brát stříbro. Jenže ta se nevzdala a ukázala bojovné srdce, vydolovala ze sebe více úplně všechno a těsně před cílem soupeřku dojela a v cílové rovince předvedla neskutečný spurt a cílem projela jako vítězka.

Kateřina Hladíková popsala závod následovně: „Tohle nebyl vůbec můj den, necítila jsem se úplně dobře, ale o to víc jsem šťastná za vítězství. Trať na Holých Vrších je asi nejtěžší v Česku a i když to byl hodně krátký závod, tak to všechny hodně bolelo. Byl to hodně napínavý závod, Eliška Hanáková mi odjela v posledním kole a celou dobu si držela stejný náskok. Hodně mi odjížděla v prudkých výjezdech, kde jsem měla těžký převod. Nakonec jsem ji dojela kousek před cílem a na cílové rovince předjela. Tohoto vítězství si snad vážím nejvíc, protože jsem to nevzdala a bojovala i přestože to dneska nebyl můj den.“
„U Katky je vidět, že je to veliká závodnice. Závod neměla lehký, protože se od ni očekává úspěch a to je na psychiku náročné. Katka se s těmito pocity ale dokáže už poprat a stále se lepší, je to velká bojovnice. To, co předvedla v závěru, to bylo famózní,“ uvedl hlavní trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
Parádně doplnily Hladíkovou další závodnice IVARu – v nejlepším životním výkonu dojela Barbora Jeřábková pátá, Veronika Sedláčková skončila dvanáctá, Barbora Rajnochová čtrnáctá a místo za ní projela cílem Martina Václavů. 
„Na tenhle závod se koukalo moc krásně. Katka si užila závod doslova adrenalinově a myslím, že spoustě diváků dokázala svým výkonem pořádně zvednout krevní tlak. Našla v sobě neskutečnou vnitřní sílu, soupeřku dojela a pak i porazila. I ostatní holky zajely skvěle,“ hodnotil trenér Ježek.
David Šulc v juniorském závodě skončil druhý. Spolu se Janem Zatloukalem (Nutrend Specialized) všem ujeli a drželi se spolu. Ve druhé polovině závodu však Šulc udělal chybu a v zatáčce upadl, Zatloukal mu ujel a v klidu projel vítězně cílem. Boleslavský Šulc ale druhou příčku udržel. Devátý dojel Matěj Stránský, dvanáctý Tomáš Doležal.
Doslova super výsledek zajela mezi ženami Tereza Vaníčková, která vybojovala sedmou příčku. Kristýna Zemanová, věkem ještě juniorka, obsadila 13. a. Klára Vernerová 17. místo.
Kadet Filip Samec se dostal do první desítky, skončil devátý, o příčku za ním dojel Václav Ježek. Oba dva jsou ve starší kategorii prvním rokem a holovršká trat je fyzicky a stylově velice náročná, proto je umístění v první desítce skvělé.
Více se čekalo od starších žáků, kde dojel Zdeněk Hradiský na 22., Eliáš Hofman na 27. a Tomáš Hájek na 29. místě.
V těžké konkurenci hlavního mužského závodu se stále otrkávají dva nováčci - Josef Hladík obsadil 23. místo, Tomáš Ježek dojel 32.
„Rozdělil bych vše na dvě půlky. Na jedné velké úspěchy, na druhé průměrné výsledky. Sezona je teprve v začátku a věřím, že ty dobré výsledky se budou opakovat a na těch slabších zapracujeme,“ dodal trenér Václav Ježek.
O víkendu míří v reprezentačním triku k závodům světového poháru do švýcarského Bernu Tereza Vaníčková (ženy) a David Šulc (junior). Část boleslavského týmu zase startuje v Rakousku na cyklokrosovém světovém poháru druhé kategorie.
blog comments powered by Disqus