Hlinsko a Rýmařov – rýžoviště medailí!

Hlinsko
Hlinsko / Rýmařov – Devět medailí ze dvou závodů, to je hodně slušný výsledek. Při troše štěstí mohli mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR teamu přivézt ještě další medaile. To by ale cyklokrosoví soupeři možná už na další závody nepřijeli! Nechtělo by se jim bojovat o místa vzadu. Ze dvou závodů cyklokrosového TOI TOI Cupu přivezli Boleslaváci tři zlaté medaile, dvě stříbra a čtyřikrát bronz. Spokojenost. Jinak tenhle náročný víkend nelze popsat. Výkony skvělé a umístění parádní,“ nadšeně zhodnotil závody hlavní trenéra boleslavských mladých cyklistů Václav Ježek. První štací se stalo Hlinsko. A hned první kategorie a medaile. Zasloužila se o to druhým místem Kateřina Hladíková. Na vítězku ztratila deset vteřin, stříbro ale uhájila v poklidu. Pro body do českého poháru si dojely i Barbora Rajnochová (23.), Aneta Dlouhá (24.) a Barbora Jeřábková (29.).
Drama se odehrálo mezi žáky. Václav Ježek junior prohrál ve finiši o pár centimetrů a z Hlinska si tak veze stříbro. Na bednu se postavil i třetí Filip Samec, za ním čtvrtý dojel Jakub Elbadri, šestý Adam Bernát. V této kategorii chybělo málo a Boleslaváci si vezli všechny medaile. Ono to ale přijde.
Kadetům s přehledem kraloval „Ivarák“ Matěj Stránský. Jeho vítězství o dvacet vteřin ukazuje na jeho skvělou formu. Daniel Sporysch bojoval o třetí místo, nakonec na něho zbyla i tak parádní čtvrtá příčka. Tomáš Doležal dojel třináctý, následoval ho Štěpán Rozsypal (14.).
Mezi juniory zajeli parádně všichni tři boleslavští jezdci – čtvrtého v pořadí, Davida Šulce, dělilo od bronzu 15 vteřin. Tomáš Ježek dojel pátý a Bruno Stoček desátý.
Mezi ženami, které jely o body do světového žebříčku UCI, dojela desátá Klára Vernerová a jedenáctá Tereza Vaníčková.
Zatímco v Hlinsku se jelo na těžké kopcovité trati, která byla v lesních pasážích hodně prašná, v Rýmařově připravili pořadatelé trať rovinatou se širokými pasážemi, kde se dalo lehce předjíždět a nebylo třeba tolik myslet na techniku jízdy.
Kadetka Kateřina Hladíková vstoupila na třetí místo a podruhé ve dvou dnech stála na stupních vítězů
Po třetím místě v Hlinsku nenašel v Rýmařově přemožitele starší žák Filip Samec. Bronz vyjel Adam Bernát, čtvrtý dojel Václav Ježek, pátý Jakub Elbadri. „Byl to hektický závod a dlouho to vypadalo, že budeme mít na stupních vítězů kompletní obsazení, nakonec nám unikla druhá příčka. Závod to byl ale hodně dramatický,“ popsal závody trenér Ježek. Závod starších žáků byl totiž ve znamení mnoha pádů. Dva Boleslaváci dokonce skončili v nemocnici. „Jakub Elbadri měl roztrženou nohu a Vendu Ježka si v krnovské nemocnici nechali na pozorování do druhého dne. Naštěstí se vnitřní zranění nepotvrdilo,“ oddechl si trenér a tatínek v jedné osobě Václav Ježek.
Poté svoji den starou neporazitelnost zopakoval Matěj Stránský, zezadu ho třetím místem jistil spolehlivě jezdící Daniel Sporysch. Skvělé šesté místo přidal Tomáš Doležal.
Junior Jakub Daněk dojel ve své kategorii osmý, Ondřej Jeřábek třináctý.
Do Rakové k závodům slovenského poháru, kde se brali i body do světového žebříčku UCI se vydali trojice juniorů. Tomáš Ježek zajel parádní závod a skončil třetí. Šestý pak dojel Bruno Stoček, osmý David Šulc, desátý Josef Hladík. Body do UCI tak vybojoval pouze třetí Ježek, výkony ostatních Boleslaváků ale byly parádní. Mezi ženami se v Rakové dařilo třetí Tereze Vaníčkové a čtvrté Kláře Vernerové, obě si také vyjely body do UCI.
„Víkendy jsou v poslední době opravdu hektické. Ale holky a kluci nám dělají velkou radost. Tu největší asi žáci, protože jsou vyrovnaní a jejich boje ve velké konkurenci jsou parádní. Začíná se dařit juniorům a to je velký příslib do nejbližších časů,“ dodal trenér Václav Ježek.
Už o víkendu čeká Boleslavský z IVAR CS AUTHOR teamu další závody. V sobotu budou cestovat k cyklokrosovému českému poháru TOI TOI cup. A v neděli vyrážejí tři junioři do Holandska k prvnímu závodu Super Prestige. O body do světového žebříčku se poperu Tomáš Ježek, Josef Hladík a David Šulc. „Tomáš vloni byl v reprezentaci, takže s těmito druhy závodů už zkušenost má. Pepa už nějaký závod odjel, nebude to pro něho úplná premiéra. Tou bude závod ovem pro Davida,“ dodal trenér Ježek.
blog comments powered by Disqus