Hladíková a Šulc mají stříbro!

Benešov nad Ploučnicí
„Byl to dneska ale pěkný den,“ zhodnotil lakonicky vrcholný silniční podnik mládeže – Mistrovství republiky v silničním závodě v Benešově nad Ploučnicí hlavní trenér IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek. Důvod ke spokojenosti měl obrovský. Dvě medaile, k tomu řada dalších skvělých umístění a oddílový dres v černobílé barvě, který v pelotonu nešlo přehlédnout. Jeho nositelé byli často v popředí.
Už první závod vyvolal v myslích příznivců boleslavského týmu euforii. Starší žákyně Kateřina Hladíková jakoby změnila myšlení. Od chvíle, kdy byla na jednom ze závodů českého poháru na horských kolech diskvalifikována a rozčarována, ukazuje, jaká v ní je síla. A budoucnost. Ve středu čtvrtá v časovce jednotlivců. V pátek třetí v časovce dvojice. A v neděli v nejdůležitějším závodě druhá! „Naprostá spokojenost, euforie,“ utrousil trenér Ježek. A to ještě dvanáctá dojela další Boleslavačka Adéla Kyselová.
Hladíková si počínala v závodě mazácky. Vítězka sice soupeřkám ujela, ale v boji o druhé místo zbyla pětičlenná skupina. Katka roztrhala pětici v těžkém kopci a dva kilometry před cílem na rovině nastoupila a ujela poslední soupeřce. Do cíle tak dojela po padesáti kilometrech na stříbrné příčce.
Druhá medaile přišla se závodem kadetů dlouhém 70 kilometrů. Boleslaváci nastoupili v pětičlenném obsazení a čtveřice z nich jela nakonec ve dvanáctičlenné skupině. Pro Davida Šulce bylo na bedně skvělé druhé místo, Daniel Sporysch dojel pátý, Jakub Daněk devátý, Matěj Stránský dvanáctý.
I třetí závod s boleslavskou účastí značil výrazné topy „Ivaráků“ v pelotonu. „V každém ze tří okruhů byl dlouhý a těžký tříkilometrový kopec. Kluci se drželi statečně a zajeli skvělý závod,“ hodnotil trenér Ježek. Boleslavských dresů bylo v pelotonu šest. Hned ve druhé skupině dojeli do cíle na 9. místě Jakub Elbadri, na 14. místě Filip Samec a dvě příčky za ním Václav Ježek junior. Štěpán Rozsypal dojel 27. a Prokop Miňovský 46. Adama Bernáta provázely zdravotní problémy a závod nedokončil.
Silniční mistrovství jeli Boleslaváci z plného tréninkového zatížení. Jejich hlavním cílem je za dva týdny mistrovství republiky na horských kolech – v cross country. Tam si dělají čáku opět na medaile. Šampionát se uskuteční v Peci pod Sněžkou.
blog comments powered by Disqus