Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz

Elbadri mistrem republiky, Stránský má stříbro, Ježek bronz
Mladá Boleslav přivítala o víkendu českou cyklokrosovou špičku při dalším závodě TOI TOI Cupu. V mládežnických kategoriích se jelo o tituly mistrů republiky. Mladí závodníci z domácího IVAR CS AUTHOR Teamu vybojovali jeden titul mistra republiky, jedno stříbro, jeden, bronz, dvě čtvrtá, jedno páté i šesté místo. Celkem jedenáctkrát v první desítce. A v celkovém hodnocení TOI TOI Cupu tři týmová prvenství a mezi jednotlivci tři medaile. Je to hodně? Nebo málo? Šéfové týmu IVAR přílišnou radostí neoplývali. Až historie ale ukáže, že ten šampionát byl pro jezdce v černo-bílo- žlutých dresech parádním.
Pravdou je, že hořkou příchuť měla v pátek informace od favoritky závodu žákyň a kadetek Kateřiny Hladíkové. Ta si dělala zálusk na mistrovský titul a také na kralování v TOI TOI Cupu. Jenže na začátku týdne zaťukaly u Hladíků horečky a zánět ledviny a to Katku na start nepustilo. „To je život, prostě se to stalo, Katka je určitě zklamaná, ale nedá se nic dělat,“ podotkl hlavní trenér týmu Václav Ježek. Ten nebyl ani příliš spokojen s umístěním juniorů. Na stupně vítězů se nevešel ani jeden a kluci se seřadili jeden za druhým. Avšak až od čtvrtého místa. Ale popořadě.
Hladíková na start závodu kadetek nenastoupila, ale vítězství v tomto závodě vybojovala jiná Boleslavačka - příslušnice TJ Auto Škoda Kristýna Zemanová. Barbora Jeřábková dojela šestnáctá a v nejlepším závodě sezony Aneta Dlouhá o příčku za ní – sedmnáctá. A to mohla dojet ještě lépe, měla však smolný start – v první zatáčce v nájezdu do terénu upadla, spadnul jí řetěz a než se znovu rozjela, byla hodně vzadu. Pak ale zabojovala. Body do TOI TOI Cupu brala i Veronika Sedláčková (27.).
Určitě největší radost měli fanoušci boleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu při společném závodě mladších a starších žáků. Zlato a bronz a navíc čtvrté a šesté místo. Mistrem republiky se stal Jakub Elbadri, třetí dojel Václav Ježek. Mezi Ivaráky se vklínil pouze druhý Richard Kobr z Dukly Praha.
Tenhle závod měl ale výborně rozjetý Ježek, který v úvodním kole odjel soupeřům, a vypadalo to velice dobře. „Udělal jsem chybu a spadnul a následně zazmatkoval. Tím jsem hodně ztratil,“ konstatoval Ježek. Do čela se tak dostal Ježkův oddílový kolega Elbadri a před druhým Kobrem vyhrál o 22 vteřin. Jezdec pražské Dukly ve finiši porazil o čtyři vteřiny Ježka. „Pokud by Véna vyhrál, vyhrál by i český pohár. To Kobr věděl, a proto to bylo v závěru hodně dramatické. Richard byl ale nakonec lepší,“ sportovně uznal kvality soupeře trenér Václav Ježek, zároveň otec třetího v cíli. Tři vteřiny za Ježkem dojel čtvrtý Adam Bernát a šestý skončil Filip Samec.
Triumf Elbadriho ale nebyl jednoduchý. Už v první zatáčce spadnul, a když se rozjel, byl na konci druhé desítky. Brzy ale ztrátu vymazal a začal si připravovat svůj triumfální závěr. „Jakmile jsem se ve druhém kole dotáhnul na čelo, hned jsem nastoupil. Byl z toho docela slušný náskok a ten jsem udržel i přes to, že jsem s sebou ještě jednou švihnul,“ popsal závod mistr republiky Elbadri.
Velká radost zavládla i v závodě kadetů. Cílovou čáru protnul na druhém místě Matěj Stránský, za vítězem zaostal 28 vteřin, třetího za sebou nechal s odstupem deseti vteřin.  Sedmý navíc dojel Daniel Sporysch a desátý Tomáš Doležal. Kvůli technickým problémům závod nedokončil Štěpán Rozsypal.
„Vítěz Fiala byl v tomhle závodě bez konkurence. Matěj ztrácel nezvykle v technice, ale druhé místo je skvělé,“ podotkl trenér Ježek. „Zaváhal jsem v prvním kole, ve výjezdu mi to uklouzlo. Fiala mi tam ujel a už jsem ho neviděl. Dneska těch chyb z mé strany bylo více, ta slabší chvilka vyšla na mě, bohužel, zrovna v tomhle závodě. Chtěl jsem bojovat o titul, ale na druhou stranu stříbro zase tak špatné není,“ hodnotil svůj výkon Stránský.
V juniorském závodě bylo očekávání boleslavských závodníků, cyklistů i fanoušků veliké. Nakonec to ale dopadlo jinak, i když…
Čtvrté místo Josefa Hladíka je bezesporu parádním umístěním. Pátý dojel David Šulc, sedmý Tomáš Ježek a osmý Jakub Daněk. „Je třeba přiznat, že tenhle závod byl pro nás zklamáním, i když tam bylo i dost smůly. Výborný závod ale odjel Pepa Hladík. Tomáš po dobrém startu spadnul a vše doháněl z patnáctého místa. Na kluzké trati se moc předjíždět nedalo, šance na medaili se rozplynula. David jezdil v polovině trati bezpečně na třetím místě, pak i on spadnul a stupně vítězů se vzdálily do nenávratna,“ uvedl trenér Ježek.
V závodě žen, který se nejel jako republikový šampionát, obsadila Tereza Vaníčková dvanácté místo a Klára Vernerová šestnácté.

V TOI TOI Cupu tři týmová prvenství
Závod v Mladé Boleslavi byl i posledním závodem českého poháru TOI TOI Cup. Mezi žáky obsadil druhé místo Václav Ježek, třetí skončil Filip Samec, čtvrtý Jakub Elbadri, pátý Adam Bernát.
V kategorii žákyň a kadetek absence odsoudila Kateřina Hladíkovou na čtvrté místo, Barbora Jeřábková skončila na celkovém 29. místě. V kadetech bral celkově druhé místo Matěj Stránský, čtvrté Daniel Sporysch a jedenácté Tomáš Doležal
Junior Tomáš Ježek obsadil čtvrtou příčku, Jakub Daněk sedmou, David Šulc devátou a Josef Hladík desátou. V této kategorii však boleslavským jezdcům chybělo k lepšímu umístění absolvování více závodů.
Jezdci IVAR CS AUTHOR vyhráli týmové soutěže v žácích, kadetech i juniorech.

Na Vánoce směr Belgie
Boleslavští junioři o víkendu míří na dva závody světového poháru do Belgie, které se jedou před a po Štědrém dnu. Nominováni byli Tomáš Ježek, David Šulc a Josef Hladík. A juniory pak také čeká druhý lednový víkend mistrovství republiky na Holých Vrších.
blog comments powered by Disqus