Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě

Václav Ježek v Mostě
Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě, mladí úspěšní na silnici. Síly IVAR CS – AUTHOR TEAMu se tento víkend rozdělily na dvě závodní kolbiště. V blízkosti Orlické přehrady se konal pátý díl seriálu Kolo pro život a v Mostě se jel maratónský závod zařazený do Českého poháru. Václav Ježek v Mostě a Jan Strož na Orlíku vybojovali shodně solidní, ale trochu nepopulární čtvrtá místa.
Orlické klání s přeci jen větší konkurencí než to Mostecké nabídlo bikerům zajímavou trať a krásné zázemí s vyloženě letním počasí. Průběh závodu na čelních pozicích celkem slušně kopíroval předchozí díly KPŽ, protože i na Orlíku se o tempo starali především borci České spořitelny Pavel Boudný a Matouš Ulman a jim dokázali sekundovat pouze Jiří Hudeček (Symbio+Cannondale) a náš Jan Strož. Nejsilnější závěr opět předvedl Pavel Boudný, který svým drtivým nástupem nedal v cíly soupeřům žádnou šanci. Za ním na pásce Matouš Ulman přetlačil Jiřího Hudečka a za nimi s nepatrným odstupem dorazil na čtvrtém místě Jan Strož.
Za zmínku ještě určitě stojí výborné šesté místo Daniela Valáška, který se zlepšuje s každým závodem a jeho forma je příslibem do rozjeté letošní sezóny. Naše letošní nejsilnější amatérská kategorie Muži 40–49 let ani na Orlíku nevyšla na prázdno, vítězství vybojoval suverénní Tomáš Jiránek a na třetím místě se umístil Ivo Netík.
Mostecký pohárový závod se stejně jako ten Orlický nesl v podobném duchu z hlediska udávání tempa závodu díky specialistům na dlouhé distance Jana Jobánka (Superior Rubena Team), Michala Bubílka (Kellys Bike Ranch Team) a Michala Kaněry (Host-Rubena Racing Team), kterým po většinu závodu sekundoval i Václav Ježek. V poslední fázi závodu však s víše jmenovanou trojkou ztratil kontakt, nabranou ztrátu, kterou se mu již nepodařilo smazat a do cíle tedy dorazil na čtvrtém místě. Závod vyhrál Jobánek před Bubínkem a Kaněrou.
Mladí v Jindřichově Hradci
Orlický závod patřil také našim juniorům. Své kategorie ovládli Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6–7 let) Vanda Dlasková (děti 8-9 let), Adéla Kyselová (děti 10–11 let) a v nestarší dětské kategorii do 13 let Martina Jedlánková. Na druhá místa se prosadili Štěpán Rozsypal (děti 10–11 let) a třetí dokončili závod Adéla Rozsypalová (děti 8–9 let), Kateřina Hladíková (děti 10–11 let), Nicole Hartychová a Tomáš Maroul (oba děti 12–13 let).
V Jindřichově Hradci se představili mladí na silničním poháru. Více se dařilo dívkám, když prvního umístění na bedně dosáhla v kadetkách Elizabeth Ungermanová 2. místem, v neděli přidala 4. místo. Starší žákyně Tereza Vaníčková a Klára Vernerová 4., 2x5. a 6. místo. Tomáš Ježek dojel na 14. a 17. místě.
blog comments powered by Disqus