Držme palce, David Šulc startuje na světovém šampionátu v Kanadě!

Ještě před tím, než David Šulc na sebe navlékne v Kanadě reprezentační dres, to bude ve čtvrtek, absolvovali Bruno Stoček a Tomáš Ježek další závody českého poháru v silniční cyklistice v Ostravě.
V sobotním kritériu se ale příslušníkům mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu příliš nedařilo a mezi bodované závodníky se nedostali. Vše si v neděli vynahradil Bruno Stoček, který v silničním závodě skončil za Ježkovy podpory pátý. Ježek, který se rozjíždí po zranění, dojel v hlavním balíku. Stoček v závodě udělal chybu, když na jedné z posledních občerstvovacích stanic si nechal odjet čtyřčlennou skupinu, kterou pak už nedokázal dojet. I tak je páté místo slušným výsledkem.
Už tento čtvrtek se postaví junior David Šulc na start mistrovství světa na horských kolech. Jubilejní třicáté mistrovství světa se jede v kanadském Mont St. Anne, „Myslím, že mám docela dobrou formu, už jsem se srovnal s časovým posunem a věřím si na dobrý výsledek. Startuju ale docela ze zadních řad, takže bude hodně záležet na mé trpělivosti a konstantní jízdě. Trať je nejtěžší, jakou jsem kdy jel, ale na závod se moc těším. Trať je tady suchá, ale zítra má pršet, tak uvidíme, co to s ní udělá. Na trati je hodně kořenů a kamenů, ale spíše bych řekl, že to jsou skoro skály. To je ale jedno, prostě pojedu, jak nejlépe to půjde, budu bojovat do posledních sil, vždyť na sobě budu mít reprezentační dres,“ vzkázal v úterý z dějiště šampionátu odhodlaný mladoboleslavský David Šulc.
„Kdyby David dojel do dvacátého místa, považoval bych to za neuvěřitelný super výsledek. Do třicítky to bude ale také hodně dobré,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, jehož je Šulc členem.
„Už to, že David se nominoval a další Boleslavák oblékne reprezentační dres, považuji za neskutečný úspěch našeho oddílu. Mám z toho obrovskou radost. Teď už je vše na Davidovi, všichni mu držíme palce,“ vzkázal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Závod na těžké kanadské trati odstartují junioři ve čtvrtek v 21 hodin středoevropského času.
blog comments powered by Disqus