Druhé místo Václava Ježka v Železných horách

Václav Ježek v Železných horách
Tento víkend čekal na bikery objíždějící seriál Kola pro život jeho nejstarší závod Manitu Železné hory s centrem ve východočeské Chrudimi. Náročnější biková trať okořeněná chrudimskými schody, které nesmí nikdy chybět, přilákala opět velké množství natěšených cyklistů. Na startu nechyběly všechny velké bikové týmy včetně našeho IVAR CS – AUTHOR TEAMu, který přijel na závod v plném složení.
Hlavní závod měla v podstatě už od začátku v rukou trojice Matouš Ulman a Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized) a náš biker Jan Strož. Ostatní soupeři nedokázali držet krok a postupně začaly těmto borcům odpadat. Honza si na dvojici spořitelny věřil, ale ulomená přehazovačka zhruba v polovině závodu zhatila jeho plány. Ve druhé dějství začal dirigovat závodu Pavel Boudný, který svým tempem odpáral i kolegu Ulmana a už to vypadalo, že si jede pro další vítězství. Nicméně osud tomu chtěl jinak a defekt zadního kola sice Boudného nezastavil, ale výrazně přibrzdil a pro triumf si tedy dojel Ulman.
Za touto dvojkou si výborně vedl Václav Ježek, jenž dokázal odjet zbytku pronásledovatelů čela závodu a do cíle dorazil, i díky Boudného defektu, na skvělém druhém místě. Na sedmém místě se zaskvěl Daniel Valášek, který za sebou nechal taková bikerská esa jako například Jan Jobánek nebo Michal Bubílek. Mezi hobíky si pro první místo dojel Tomáš Jiránek mezi  Muži 40-49 let a potvrdil svou letošní dominanci v této kategorii. Na kratší trase si výborně vedla Elizabeth Ungermanová, která dokázala vybojovat druhé místo mezi kadetkami a celkové třetí místo mezi ženami.
V cílovém areálu se v dopoledních hodinách na jedničku s hvězdičkou prezentovali naši junioři. Vítězství ve svých kategoriích vybojovali Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6-7 let), Vanda Dlasková (děti 8-9 let), Josef Hladík a Martina Jedlánková (oba děti 12-13 let). Druhá místa patřila Adélce Kyselové (děti 10-11 let), Tomáši Ježkovi a Nicole Hartychové (oba děti 12-13 let) a třetí místo obsadil Štěpán Rozsypal (děti 10-11 let).
blog comments powered by Disqus