Boleslaváci desetkrát na bedně!

Desetkrát na bedně
Parádní start do poháru: Boleslaváci desetkrát na bedně!
Uničov / Ostrava / Poprad - Čekali to. A ono to přišlo. Jenže v daleko větší síle, než byly myšlenky. Mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR teamu bojovali v pátek a v sobotu na prvních cyklokrosových pohárech tak, že se organizátoři nestačili divit. Boleslaváci byli totiž na stupních vítězů doslova „pečení vaření“. „Jsem spokojen až bych řekl, že skoro nadšen. Prostě ty první závody nám vážně vyšly. Věřím, že to bude pokračovat dále. Všechny výkony byly parádní, všechny výkony, které vyústily v bednu, byly parádní. Vyzdvihnu snad jen Filipa Samce. Těch skvělých výkonů ale naši svěřenci podali více. Prostě tenhle víkend se vydařil,“ zhodnotil závody stručně hlavní trenér Václav Ježek starší.
První závod nového cyklokrosového českého poháru Toi Toi Cupu se jel v pátek v Uničově. Boleslaváci vybojovali tři medaile a řadu dalších skvělých umístění.
Svoji kategorii vyhrál starší žák Filip Samec. Do cíle závodu, který by se dal nazvat „start – cíl“ dojel s náskokem 19 vteřin před druhým v pořadí. Dlouhou dobu jen na medailové pozici Václav Ježek, když se zdálo, že vybojuje bronz, v poslední zatáčce na asfaltu uklouzl a než se stačil zvednout a opět se rozjet, předjel ho soupeř. Ježek ale stačil uhájit čtvrtou příčku. Šestý pak dojel Jakub Elbadri a devátý Adam Bernát.
Kadetka Kateřina Hladíková na první místo nedosáhla, od zlata ji dělilo 15 vteřin. Katka však ve spurtu tříčlenné skupinky nedala soupeřkám šanci a veze si druhou příčku. Další boleslavské cyklistky sbírající především zkušenosti, protože startují v kategorii prvním rokem, nezklamaly – 29. dojela Barbora Rajnochová, 35. Barbora Jeřábková a 40. Veronika Sedláčková.
Obrovský úspěch zaznamenal v juniorech Tomáš Ježek, když v závodě s mezinárodní účastí skončil druhý a připsal si tak první body do prestižního žebříčku UCI. Po zdravotních peripetiích zajel skvěle Josef Hladík, skončil šestý, David Šulc dojel na sedmém místě a jedenáctou příčku vybojoval Jakub Daněk.
Třináct vteřin dělilo od stupňů vítězů čtvrtého mezi kadety Daniela Sporysche. Na bednu si dlouho brousil zuby Matěj Stránský, po defektu bylo jasné, že se mezi první tři nedostane, ale z dvanáctého místa se dokázal prokousat až na konečnou parádní šestou příčku. Tomáš Doležal skončil patnáctý a Štěpán Rozsypal osmnáctý.
Mezi ženami si první bod do žebříčku UCI vybojovala patnáctým místem Tereza Vaníčková, Klára Vernerová dojela na 22. a Natálie Klímová na 27. místě.
Druhý závod Toi Toi Cupu se jel v sobotu v Ostravě a tady se podařilo vyjezdit pro IVAR CS AUTHOR Team nejlepší pohárový výsledek v historii klubu. Na stupně vítězů se postavili mladí Boleslaváci sedmkrát!
Prvního pohárového cyklokrosového vítězství v kariéře zaznamenal starší žák Václav Ježek. Ježek celý závod jel na čele a v závěru nenechal nikoho na pochybách, že to se svoji formou a výkonem v tomto závodě myslí vážně. Nikdo mu nestačil a vyhrál. Druhý dojel další Boleslavák Jakub Elbadri. Jenže to nebylo všechno – čtvrté místo patří Filipu Samcovi a páté Adamu Bernátovi. Po dvou závodech tak Ježek se Samcem vedou pohár. „Jsem spokojený, Ostrava mi sedla, byl to nejlepší závod v kariéře. Budu se snažit výsledek potvrdit i na dalších závodech,“ podotkl Václav Ježek junior.
Na nejvyšší stupínek se postavil i junior Josef Hladík. Tento závod byl ve znamení Tomáše Ježka, který si už dělal choutky na prvenství, jenomže pak píchnul galusku a než opět nasednul na opravený stroj, prvenství se mu nadobro vzdálilo, dojel druhý. „V Uničově jsem byl druhý, protože soupeř byl prostě lepší. V Ostravě jsem ale měl smůlu, což mě mrzí a jsem trochu naštvaný,“ podotkl po závodech Tomáš Ježek. Čtvrtý dojel Jakub Daněk, i pro něho to bylo nejlepší pohárové umístění v kariéře. Sedmé místo patří Bruno Stočkovi.
Stejně jako v Uničově, i v Ostravě dojela druhá juniorka Kateřina Hladíková. I tady nestačila pouze na Anetu Novotnou z Veltěže. Katka je tak v poháru celkově na druhém místě. Barbora Jeřábková dojela 27., Barbora Rajnochová 35. „Byl to skvělý víkend. V pátek to bylo napínavé až do konce a vlastně jsem ani takový výsledek nečekala, protože jezdím v kategorii se staršími holkami.  A sobota byla skvělou pro celý oddíl. Myslím, že jsme odjížděli z Ostravy všichni moc spokojeni,“ zhodnotila závody Kateřina Hladíková.
Dvě medaile mají kadeti - stříbro Matěj Stránský, bronz Daniel Sporysch. Pro nejlepší výsledek v kariéře v pohárových závodech si dojel na sedmém místě Tomáš Doležal.
Do slovenského Popradu se na cyklokrosové závody UCI vypravily boleslavské ženy. První body vybojovala čtrnáctým místem Klára Vernerová, Natálie Klímová dojela šestnáctá.
blog comments powered by Disqus