David Šulc celkově na skvělém druhém místě

David Šulc
Roudnice nad Labem – Bez medaile, zato s celkově druhým místem Davida Šulce se vrátili mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR teamu z posledního závodu českého poháru na silnici. „Pocity jsou lehce smíšené, ale v podstatě hodnotím závody jako solidní. Byla to poslední příprava před startem cyklokrosové sezony, od které očekáváme hodně,“ uvedl Václav Ježek, hlavní trenér mládežnických boleslavských cyklistů.
V Roudnici byla trať rovinatá, ovšem velký vítr dokázal dělat divy. Většinou se závodilo doslova od prvních metrů, peloton se hned po startu trhal na menší skupiny, závodníky stála trať hodně sil.
Nejlepší výsledky dosáhli z boleslavských cyklistů kadeti. Těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě dojel Jakub Daněk, hned za ním na pátém místě dojel Matěj Stránský. Osmé místo Davida Šulce znamenalo uhájení celkově druhé příčky v celkovém hodnocení českého poháru.
Parádní závod odjel starší žák Jakub Elbadri, když cílem projel sedmý. Štěpán Rozsypal projel cílem na 16. a Václav Ježek na 23. místě.
Do první desítky v kategorii se vešla kadetka Natálie Klímová, obsadila osmou příčku. Devátá pak dojela starší žákyně Kateřina Hladíková, hned za ní se v cíli objevila i Aneta Dlouhá.
V juniorech se na start postavil pouze Tomáš Ježek, cílem projel sedmnáctý. „Bohužel, v jedné pasáži Tomáš zaváhal a dostal se do druhé skupiny, ve které ale pak projel cílem na čele,“ podotkl trenér a jeho otec v jedné osobě Václav Ježek. Mladší žák Matěj Pekař skončil šestnáctý.
Už v pátek míří boleslavští cyklisté z IVAR CS AUTHOR teamu do Uničova. Tam se jede úvodní závod seriálu českého poháru v cyklokrosu. „Máme velké očekávání, ale nechci to zakřiknout. Když se naši závodníci postaví třikrát čtyřikrát na stupně vítězů, budeme spokojeni. Všichni jsou dobře připraveni  a když bude navíc i trocha štěstí, mělo by to vyjít. Věřím v parádní výkony a jsem zvědav na kategorii juniorů, kam přecházejí někteří naši kadeti. Tato kategorie je hodně sledovaná a  rekrutují se z ní reprezentanti mířící na evropské i světové tratě,“ podotkl trenér Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus