Dalších 5 medailí z TOI TOI Cupu

Jičín a Holandsko
Dalších 5 medailí z TOI TOI Cupu, v Holandsku dojel Tomáš Ježek dvanáctý
Jičín a Holandsko – to jsou dvě lokality, kde se o minulém víkendu objevily stopy cyklistů IVAR CS AUTHOR Teamu při cyklokrosových závodech. Zatímco do Jičína přijela česká špička v národním poháru v TOI TOI Cupu, do Holandska se sjeli závodníci špičky evropské k závodům Superprestige.
Tomáš Ježek, David Šulc a Josef Hladík – trojice statečných. V holandském Gietenu na ně čekal padesátiminutový závod, ve kterém se neztratili. Tomáš Ježek dojel dvanáctý, místo za ním David Šulc, Josef Hladík skončil na 26. místě. „Kluci celou dobu jezdili kolem desátého místa. Věřil jsem, že se do desítky probojují, ale nakonec to nevyšlo. I tak je ale jejich umístění velice slušné,“ řekl trenér týmu Václav Ježek.
Boleslavská skupina neměla však cestu na start jednoduchou. Při sobotním přejezdu z Jičína do Holandska na pět hodin zatarasila dálnici nehoda. „Na hotel tak dorazili kluci ve dvě ráno a v šest už měli budíček. Nebylo to pro ně jednoduché,“ podotkl trenér Ježek.
O den dříve, v sobotu, se závodilo v TOI TOI Cupu v Jičíně. A pro Boleslavské to byla smršť druhých míst. Hladíková, Ježek, Stránský a Šulc shodně obsadili druhá místa. Elbadri bral bronz.
Mezi kadetkami se na čele v pohárových závodech pohybuje poměrně suverénním způsobem Aneta Novotná z Veltěže. Boleslavská Kateřina Hladíková však její náskoky každým závodem zkracuje. I tady dojela Hladíková za Novotnou druhá, veltěžská závodnice už ale tuší, že soupeřka z města automobilů se nebezpečně přibližuje. Osmnáctá skončila Barbora Jeřábková. Třicáté místo Veroniky Sedláčkové bylo pro tuto závodnici prvním získaným pohárovým bodem.
Čtyři boleslavští starší žáci si dělali zálusk na vítězství v této kategorii. Boj to byl obrovský, ještě v posledním kole jezdila skupina pohromadě. Nicméně všem udělal čáru přes rozpočet Richard Kobr z pražské Dukly, který vyhrál. Těsně za ním dojel druhý Václav Ježek, bronz bral Jakub Elbadri, pátý dojel Filip Samec, sedmý Adam Bernát.
Kadet Matěj Stránský neměl povedený start a musel dotahovat únik Fialy z Tábora. Pak chvíli vedl, kluci se tahali o čelo, více sil v závěru měl táborský závodník, Stránský dojel druhý. Pro bramborovou medaili si za čtvrté místo dojel Dan Sporysch, trojici Boleslaváků doplnil desátou příčkou Tomáš Doležal.
Druhé místo do Boleslavi veze i junior David Šulc, který nestačil pouze na táborského Ťoupalíka. Na Tomáše Ježka zbylo neoblíbené čtvrté místo, Jakub Daněk dojel dvanáctý ba Bruno Stoček šestnáctý.
Mezi ženami se tentokrát příliš nedařilo Tereze Vaníčkové (13.), ani Kláře Vernerové (17.).
„Český pohár je takřka ve své polovině. Musím se přiznat, že jsem s výkony spokojen. Na každých závodech stojíme několikrát na stupních vítězů, v týmovém hodnocení jsme na čele. Co se týče zahraničí, tak kluci potřebují jezdit, jezdit a jezdit. Kvalitu rozhodně mají, teď jde jen o to, aby si takzvaně v hlavě uvědomili, že na to mají a že se v podstatě „o nic nejde“. Pak jejich výkon ještě poroste,“ podotkl trenér Václav Ježek.
Český TOI TOI Cup má nyní pauzu, za dva týdny závodníci zamíří k pohárovému závodu do Slaného. O nadcházejícím víkendu však dvojice juniorů Tomáš Ježek a David Šulc zamíří do Švýcarska k prvnímu závodu Světového poháru. „Do desítky by to byl fantastický výsledek, ale i první patnáctka bude slušné. Kdyby to bylo horší, nebude to tragédie, jen poučení, jak se zlepšit,“ dodal trenér boleslavských cyklistů v IVAR CS ATHOR Teamu Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus