Triumf Terezy Vaníčkové a IVAR CS – AUTHOR TEAMU

Tábor 2015
Šestý díl cyklokrosového Toi Toi Cupu se na státní svátek uskutečnil v jihočeském Táboře na trati, která na začátku letošního roku hostila účastníky mistrovství světa. Na trať světových parametrů se v krásném počasí vydal bojovat IVAR CS – AUTHOR TEAM v silné sestavě15 závodníků.
Úvodní metry se Kadetkám opravdu vydařily, když  se po startu v první pětce startovního pole seřadily za sebou 4 dresy Ivaru v pořadí Tereza Vaníčková, Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková a Nicole Hartychová. V balíku 26 holek se další dvě členky týmu, Katka Daňková a Martina Jedlánková, pohybovaly kolem 15 místa. Tento stav vydržel za mohutného povzbuzování zbytku týmu takřka celé první kolo. V druhém a finálovém kole opustila čelní pozice pouze Nicole Hartychová, která po pádu musela měnit kolo. Její problémy naštěstí přišly těsně před depem a tak propad pořadím nebyl veliký. V cíli jsme tedy mohli s potěšením sledovat, jak si Tereza Vaníčková dojíždí pro první místo. Kristýna Zemanová projela cílem jako 3. následovaná Kateřinou Hladíkovou na 4. místě. Nicole Hartychová brala 11. místo a dvojice Katka Daňková s Martinou Jedlánkovou 14. a 15. místo.
Závod 40 kluků měl pro nás příjemně standardní průběh. V první pětce startovní pole se s jistotou pohyboval David Šulc a v cíli z toho byla bronzová medaile. V druhé pětce kroužila po závodišti za sebou seřazená dvojice Matěj Stránský a Kuba Daněk, kteří si po bezchybném výkonu dojeli pro 8. a 9. místo. Štěpán Rozsypal si vybojoval 17. a Tomáš Doležal 29. místo. Smůlu si tentokrát vybral Tomáš Maroul, který hned v úvodu přetrhl řetěz a po dlouhém běhu do depa se z posledního místa propracoval na 32. pozici v cíli.
V závodě Kadetů se v prvním kole utvořila na čele 7mi členná skupinka, kterou uzavíral Tomáš Ježek a  Pepa Hladík si budoval pozici ve třetí skupině kolem 16 místa. V průběhu závodu se tempo lehce zrychlovalo a vedoucí skupina se začala ztenčovat a dělit. K naší radosti se Tomáš Ježek dokázal držet stále v popředí a do posledního kola najížděl ve dvojici na 4.–5. místě. V závěru tato dvojička připravila divákům hezkou kontaktní podívanou, když si  kluci několikrát vyměnili pozici při pokusech setřást toho druhého. Do cílové rovinky šli spolu a v napínavém spurtu, kdy rozhodovala až cílová kamera, bylo Tomášovi přisouzeno 5. místo ve shodném čase se 4. Pepa Hladík si dojel pro 17. místo.
V průběžném pořadí si IVAR CS – AUTHOR TEAM drží pevně první místa v kategorii starších žáků i kadetek. Kadeti si zvýšeným přídělem bodů upevnili 3. pozici. Ve sledovaných "Top Ten" průběžného pořadí jednotlivců se ve všech obsazených kategoriích náš tým vyskytuje hned 7x.
blog comments powered by Disqus