Další pohárové vítězství Vaníčkové

Uničov 2015
Devátým dílem pokračoval v úterý Český pohár v cyklokrosu  Toi Toi Cup v Uničově. Po "hornatých" Holých Vrších to měla být procházka růžovou zahradou. Nebyla. Počasí udělalo své, déšť se snášel na trať již od soboty a připravil konečně ten pravý cyklokros. Již při pátečním najíždění bahnité trati změnili cyklokrosaři IVAR CS – AUTHOR TEAMu své bílé dresy a kola k nepoznání. Prudké sjezdy a výjezdy, 22 schodů, bikrosová dráha, úseky po místních polích slibovaly zajímavou podívanou. Start závodu proběhl standardně, první kadetky a minutu po nich starší žáci. Na technicky náročné klouzavé trati se kluci začali prokousávat přes holky již po pár stovkách metrů. Na samém čele závodu v tu dobu jezdila neohroženě Tereza Vaníčková následovaná s malým odstupem skupinkou s několika týmovými kolegyněmi , dále na 10místě skvěle jedoucí Katkou Daňkovou a kolem 15. místa jedoucí Martinou Jedlánkovou.
Mezi kluky se držel ve vedoucí trojce David Šulc a v první desítce se ještě vyskytovala trojka Stránský, Daněk, Maroul. Tomáš Doležal uzavíral druhou desítku. V druhém, závěrečném, kole nebyla nouze o pády a leckdy úsměvné situace, když se některé děti  nemohly po pádu nebo sesednutí z kola do kluzkých kopců ani vyškrábat. Tyto problémy se nevyhnuly Davidu Šulcovi a Nicole Hartychové, kteří se po kolizi s pomalejšími jezdci propadli o pár míst v pořadí.
Toto se naštěstí netýkalo Terezy Vaníčkové, která si dokázala uhájit před dotírající soupeřkou svůj náskok a do cíle si přivezla 1. místo. Za ní pak s minutovým odstupem na  4. pozici Kateřina Hladíková a 5. Kristýna Zemanová. Na 7. místě si pro svůj nejlepší letošní výsledek dojela Klára Vernerová a stejně tak na výborném 10. místě Kateřina Daňková. Pádem postižená Nicole Hartychová dojela 13. a Martina Jedlánková 17. V žácích si dojel David Šulc pro 6. místo, o pár vteřin za ním Matěj Stránský 7., Kuba Daněk 10. Tomáš Maroul 11. a Tomáš Doležal 23.
Mezi kadety si výborně počínal Tomáš Ježek. Od začátku závodu se držel v první trojce, která si postupně budovala náskok před pronásledovateli. 2 kola před cílem se trojice zredukovala na pouhou dvojici Schierl - Ježek.  Půl kola před cílem po výběhu náročných schodů Tomáš Ježek neudržel kontakt a i přes velké nasazení už ztrátu nedokázal stáhnout. V cíli tak Tomáš Ježek 2. místo a Pepa Hladík 20. místo.
V průběžném pořadí týmů si IVAR CS – AUTHOR TEAM drží pevně první místa v kategorii starších žáků i kadetek. Starší žáci mají již na svém kontě 663 bodů a před druhým týmem mají drtivý náskok 217 bodů. Kadetky v posledních dvou závodech výrazně navýšily náskok na prvním místě a vedou již o 73 bodů. Kadeti si drží bezpečně 3. pozici.
blog comments powered by Disqus