Cyklokrosové medaile z Kolína

Cyklokrosové medaile z Kolína
Další díl cyklokrosové série  Toi Toi Cup se odehrál 12. listopadu na trati posledního MČR v Kolíně a tradičně se dařilo závodníkům z boleslavského oddílu IVAR CS – AUTHOR TEAM. V  kategorii kadetek, která závodní program zahajovala, měla jako vždy výborný start Kateřina Hladíková. Při absenci lídra seriálu Magdaleny Mišoňové se na čele usadila s Kristýnou Zemanovou ze stáje Sokol Veltěž, přičemž vpředu byly vidět i  Nicola Hartychová a Klára Vernerová. Vedoucí dvojice se postupně vzdalovala zbytku závodního pole. V závěru posledního okruhu se Kristýna Zemanová osamostatnila na čele závodu a do cíle dorazila první s několikasekundovým náskokem před Kateřinou Hladíkovou. Nicol Hartychová proťala pásku na 7., Klára Vernerová na 11. a Kateřina Daňková po pádu a technických obtížích na 24. místě.
V závodě starších žáků se,  jak se již stalo zvykem, rychle odpoutala vedoucí dvojice Matyáš Fiala a Matěj Stránský. Matyáš si postupně vybudoval na Matěje zřetelný  náskok, který vydržel až do cíle. Matěj Stránský pak v poklidu uhájil s obrovským náskokem druhý  stupínek. Po stříbrném Stránském zajeli velmi slušně i další Mladoboleslaváci. Štěpán Rozsypal dojel na 11. místě, Tomáš Doležal na 14., po nemoci se do závodů vracející Václav Ježek na 15. (letošní maximum), Vojta Pařík na 19. a Josef Chloupek na 37. místě.
V závodě kadetů se start vydařil dvojici závodníků IVARU Ježek, Šulc, kteří opanovali přední pozice spolu s domácím Tomášem Dudkem. Jakub Daněk se pohyboval na hraně 1. desítky. Po pádu a následných technických obtížích ztratil David Šulc kontakt s čelem závodu, kde se mezitím vytvořila vedoucí trojice Ježek, Dudek, Ťoupalík. Ta se postupně rozšířila na šestici, když se dotáhli Hník, Tlamka a Nový. V posledním kole šel s mírným náskokem, který udržel až do cíle, do čela táborský Ťoupalík, následoval jej Jakub  Hník ze stáje Merida Mapei Kaňkovský. Tomáš Ježek vybojoval třetí místo ve spurtu následující skupinky. David Šulc dojel na 9. místě, Jakub Daněk po stabilním výkonu obsadil 14. místo.
Po tréninkovém a závodním výpadku zaviněném nemocí se do pohárového klání vrátila Tereza Vaníčková. V závodě kategorie ženy Elite mezinárodního stupně C2  opět usilovala a průnik do elitní desítky znamenající body do světového žebříčku UCI. Podala velmi pěkný  bojovný výkon a na konečné 14. příčce ji v rychlém závodě chybělo ke kýžené desítce pouhých 12 sekund!
Kolínský podnik byl 7. závodem jedenáctidílné národní cyklokrosové série Toi Toi Cup. V jednotlivých věkových kategoriích se tak schyluje k závěrečným bojům o přední příčky v celkové pohárové klasifikaci. Jak si v průběžném pořadí stojí závodníci IVARU, ukazuje následující přehled:
Kadetky: 1. Zemanová (Sokol Veltěž) 202b 2. Hladíková (IVAR CS AUTHOR TEAM) 200b 3. Novotná (Sokol Veltěž) 185b … 5. Hartychová (IVAR CS AUTHOR TEAM) 172b, 9. Vernerová (IVAR CS AUTHOR TEAM) 143b, 24. Daňková (IVAR CS AUTHOR TEAM) 53b.
Družstva: 1. Sokol Veltěž 2. IVAR CS AUTHOR TEAM
Starší žáci: 1. Stránský (IVAR CS AUTHOR TEAM) 204b 2. Muller (KAH Sport Vrchlabí) 187b 3. Fiala (Cyklosport Pitstop Klatovy) 179b … 10. Rozsypal (IVAR CS AUTHOR TEAM) 132b 11. Doležal (IVAR CS AUTHOR TEAM) 130b, 20. Pařík (IVAR CS AUTHOR TEAM) 62b, 22. Ježek (IVAR CS AUTHOR TEAM) 60b.
Družstva: 1. IVAR CZ AUTHOR TEAM
Kadeti: 1. Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) 204b 2. Ježek (IVAR CS AUTHOR TEAM) 203b 3. Tlamka (Moravec Team) 174b … 7. Šulc (IVAR CS AUTHOR TEAM) 158b, 10. Daněk (IVAR CS AUTHOR TEAM) 128b, 12. Hladík (IVAR CS AUTHOR TEAM) 124b 35. Maroul (IVAR CS AUTHOR TEAM) 21b
Družstva: 1. IVAR CS AUTHOR TEAM
Ženy Elite: 1. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) 107b 2. Kesseg – Štefková (Outsitzer, Slovensko) 103b 3. Kuntová (Express Merida Team Kolín) 101b … 19. Vaníčková (IVAR CS AUTHOR TEAM) 49b.
Seriál Toi Toi Cup pokračuje již tento čtvrtek 17. listopadu ve Slaném.

Petr Šulc

blog comments powered by Disqus