Cyklistická paráda

Cyklistická paráda
Boleslaváci mají tři republikové medaile!
Račice – Konečně to cinklo! Po parádním čtvrtém místě starší žákyně Kateřiny Hladíkové a šestém kadeta Davida Šulce z račického republikového šampionátu v silniční časovce se věšely medaile na krk boleslavských cyklistů jedna za druhou i na šampionátu v časovce družstev. Ten se jel opět na rovinaté trati v Račicích. A mladí cyklisté IVAR CS AUTHOR Teamu získali jedno stříbro a dva bronzy. A v poslední době smůlou ověnčená Kateřina Hladíková veze domů bronzovou medaili.
Nejvýše vystoupalo kvarteto kadetů – Daniel Sporysch, David Šulc, Jakub Daněk a Matěj Stránský. Ti zajeli čtyřicetikilometrovou rovinatou trať doslova parádně. „Kluci jeli nádherný závod, všichni byli vyrovnaní, žádná krize, vzorná spolupráce. A tak i zaslouženě druhé místo,“ hodnotil medailový závod hlavní trenér Václav Ježek. Od zlata čtveřici v dresu IVAR CS AUTHOR Teamu dělilo 35 vteřin, vítězem se stal tým Mapei Cyklo Kaňovský jedoucí na silničních časovkářských speciálech.
Další „bedna“ se objevila po dojezdu starších žaček Adély Kyselové a Kateřiny Hladíkové. V tomto závodě dlouhém dvacet kilometrů jely jen dva týmy rychleji, boleslavské holky zaostaly za zlatem minutu za stříbrem 40 vteřin. „Holky zaslouží obdiv, jely báječně a medaile jim jene patří, ale i sluší,“ podotkl trenér Ježek.
Stejnou příčku, tedy skvělé třetí místo, pak vybojovaly juniorky Klára Vernerová s Terezou Vaníčkovou, které od stříbra dělilo zhruba 40 vteřin.
Mezi staršími žáky dojeli Štěpán Rozsypal a Jakubem Elbadrim desátí a Václav Ježek s Adamem Bernátem devatenáctí. „Tady jsme na medaile nepomýšleli, ale i tak to byly slušné výkony u obou dvojic,“ dodal trenér Ježek.
blog comments powered by Disqus