Dětský MTB Cup

Dětský MTB cup
V sobotu 26. 7. 2017 se uskutečnil v Mladé Boleslavi další závod horských kol v rámci seriálu ELEVEN Dětský MTB Cup. Závod spolupořádal domácí IVAR CS – AUTHOR TEAM pod vedením Josefa Hladíka v areálu bývalého letního kina na Štěpánce, kde je již několik let v provozu bikepark. Technickou a divácky atraktivní trať navrhl v bikeparku a v jeho okolí hlavní trenér IVAR CS – AUTHOR TEAMu a bývalý vynikající MTB závodník Václav Ježek v několika různých trasách přiměřených věku závodnic a závodníků, kdy závodů se zúčasnily děti ve věkovém rozmezí 0 – 14 let. Domácí oddíl zajistil závody z hlediska úpravy areálu, vytýčení tratí, občerstvení apod.  Areál závodu se v sobotu probudil do příjemného ještě letního počasí a brzy se zaplnil účastníky závodů a diváky.
Že znají domácí areál dokonale, potvrdili závodnice a závodníci domácího oddílu, kteří vybojovali řadu pódiových umístění napříč všemi kategoriemi. Vyjmenovat všechny medailisty by tak bylo vskutku zdlouhavé a proto jim lze aspoň takto souhrnně poděkovat za reprezentaci domácího oddílu. Rolí předjezdců se ochotně ujali nejstarší členové domácího oddílu, kteří již věkově nespadali do vypsaných věkových kategorií závodu. Řada z nich se umístila na medailových pozicích v letošním MTB mistrovství ČR a jsou tak i vzorem pro mladší závodníky.  Závod si užili jak nejmenší děti na odrážedlech, které ještě nezvládají jízdu na kole, až po nejstarší závodníky, kteří se již účastní závodů nejvyšší úrovně, včetně MČR. Pro MTB nadšence lze ještě připomenout, že příští sobotu pokračuje seriál dětskými závody v nedalekém Bakově nad Jizerou.
Comments

Víkendové soustředění v Hamru na Jezeře

Víkendové soustředění
První dubnový víkend měl juniorský tým IVAR CS – AUTHOR naplánované krátké víkendové soustředění v podještědí. Páteční sraz v Hamru byl součástí prvního tréninkového dne, kde starší část juniorů vyrazili z Boleslavi na silničních kolech a zbytek na bikách z Mnichova Hradiště po vlastní ose. Sobotní dvoufázový bikový trénink byl dopoledne věnovaný najíždění v kopcích a odpoledne technice. Neděle patřila odjezdu domů, kde se trénink opět konal dojezdem do Boleslavi na kole. Takřka letní počasí a především úžasné zázemí poskytnuté v hotelu Pacifik tvořili základ ke kvalitní přípravě na nadcházející sezónu. Děkujeme Kyselovým za možnost být na soustředění v tak krásném místě!
Comments

Naši junioři válí i na lyžích

Junioři na lyžích
Tři svěřenci našeho oddílu se nevěnují pouze cyklistice, ale během zimy prohánějí splašená prkýnka z kopce dolu.
Trojice Klára Vernerová, Adélka Kyselová a Tomáš Doležal opravdu ví, co se dá se sjezdovými lyžemi dělat nejen na svazích našich hor.
Parádního úspěchu letos například dosáhla Klára Vernerová, která ovládla slalom v Peci pod Sněžkou v rámci žákovského poháru Vist Cupu. Gratulujeme!
Comments

Bike park na Štěpánce zažil podařenou závodní premiéru

Bike park
Poslední prázdninový víkend byl pokřtěn nově otevřený bike park v Mladé Boleslavi závodem Spinfit dětského MTB Cupu. Areál otevřený v polovině srpna nabízí širokou paletu tratí se spoustou klopených zatáček, sjezdovou rampou a krátkým tunelem, kde je možné připravit závody pro celou paletu dětských kategorií. Celá akce byla zahájena úderem desáté kategorií odtrkovadel a ukončena po poledni nejstaršími dětmi, kteří využily naplno všech cest celého areálu. Počet startujících dětí byl přes 150! Pořadatelská skupina IVAR CS – AUTHOR TEAMu odvedla perfektní práci a spokojenost dětí i jejich rodičů byla tou největší odměnou.
V kategorii odstrkovadel vybojovala Alena Vernerová pěkné osmé místo. Nejmladší dětskou kategorii na kolech vyhrál mezi kluky František Hladík a na třetím místě dojel  Štěpán Hájek. Štěpán Görög dorazil do cíle mezi kluky 5-6 let na osmém místě a mezi holkami stejného věku o dvě místa lépe si vedla Aneta Kyselová a sedmá byla Babeta Kolářová. Mezi žáky 7-8 let si po sedmé místo dojel Tomáš Hájek a pro patnácté místo Marek Dlask. celý článek...
Comments

Soustředění na Mallorce

Soustředění na Mallorce 2014
Letošní zima sice neuvěřitelně přeje cyklistům v najíždění objemových kilometrů i v naši domovině, nicméně někteří z nás přeci jen, jako každoročně, zvolili pro svoji přípravu oblíbený „cyklistický“ ostrov španělskou Mallorcu. Na rozdíl od Václava Ježka, který letos zvolil pro svou přípravu domácí prostředí, se další opora našeho týmu Jan Strož vydal najíždět potřebné kilometry do teplých krajin.
První týden Honza věnoval hlavně vytrvalostnímu tréninku, pro který je ostrov úplně ideální, protože zhruba dvě třetiny území je vysloveně rovinatá s krásnými scenériemi podél pobřeží i malebným středozemím se spoustou starobylých městeček a vesnic. celý článek...
Comments

Tréninkový kemp na Mallorce

Mallorca 2013
Rok se s rokem sešel a nejen „eliťáci“, ale i „hobíci“ začínají kroutit kilometry na novou sezónu. Spousta cyklistů v zimním období využívá teplých krajin na kvalitní trénink a zároveň i na příjemnou dovolenou. Španělský ostrov Mallorca je oblíbenou destinací, kterou zvolil letos i náš tým.
Jako první vyrazil na Mallorcu Honza Strož přestupující letos do elitní kategorie, který zde strávil celý únor a najezdil neuvěřitelný počet kilometrů. Honza se do tréninku pořádně opřel a rád by potvrdil loňskou výbornou závodní fazónu. V polovině února přijel potrénovat i Martin Splítek, který zde strávil 14 tréninkových dní. Nakonec na cyklistům zaslíbený ostrov zavítali Franta Klouček, Víťa Gӧrӧg a Martin Turner. celý článek...
Comments

Víkendové běžky v Jizerkách

Zimní příprava začala
Zimní příprava na další sezónu se pomalu rozjíždí a proto jsme druhý prosincový víkend využili sněhového přídělu a vyrazili na běžky do Jizerských hor. V sobotu ráno jsme ve tříčlenném složení dorazili na Novou Louku, kde jsme poprvé nastoupili do stopy. Neodradilo nás ani mrazivé počasí s teplotami pod -15°C a odměnou nám bylo krásné počasí hlavně v horních pasážích Jizerského hřebenu, kde nás čekalo azurové nebe s hřejícím sluncem a úplné bezvětří. Nádherné výhledy na celé Jizerky stály opravdu zato (viz fotogalerie). Příjemnou tečkou tréninku byl velký kotel čaje a výborný Boršč na Šámalově chatě. Nedělní ráno nebylo už tak mrazivé jako v sobotu a po příjezdu na Bedřichovský stadion nás čekala zatažená obloha. Ta se však velmi brzo roztáhla a byla zase radost lyžovat. Vydařený lyžařský víkend nebyl letošní zimu určitě posledním a doufejme, že se příště vypravíme v hojnějším počtu.
Comments

Závěrečné hodnocení sezóny 2012

To nám to ale pěkně uteklo, letošní sezóna je za námi a tak se pojďme za ni trochu ohlédnout. Náš Alpine Pro – Author Team si právě odkroutil již šestou cyklistickou sezónu a určitě splnil většinu cílů, které si na jaře předsevzal. Hlavní náplní týmu byl, stejně jako v předešlých letech, seriál horkých kol Kolo pro život (KPŽ).
Začátek patnáctidílného seriálu KPŽ byl opět situován do jarních brdských lesů nedaleko Prahy a finále pak přivítalo babí léto v oderských vrších nedaleko Hranic na Moravě. Druhý díl seriálu opět patřil Mladé Boleslavi, kde náš tým ve spolupráci s několika obětavými lidmi uspořádal kvalitní bikový závod Mladá Boleslav Tour Škoda Auto s výborným zázemím a servisem.
celý článek...
Comments

T. Ježek nejlepší cyklokrosař středočeského kraje

Státní svátek 17. listopadu je již dlouhá léta vyhrazen cyklokrosu na Holých Vrších nedaleko Mladé Boleslavi. Pro všechny věkové kategorie je tento závod vypsán jako Český pohár Toi Toi Cup. V letošním roce jsme měli mezi závodníky dvojí zastoupení v žákovské kategorii, a to naše juniory Tomáše Ježka a Pepu Hladíka mladšího. Tomáš zajel opravdu výborně a v souboji s o několik let staršími kluky dokázal vybojovat výborné 12. místo a hlavně se stal středočeským vítězem žákovské kategorie. Pepovi nezvykle kopcovitá trať úplně nesvědčila, ale po statečném výkonu nakonec obsadil velmi pěkné 19. místo.
Dalším dílem Toi Toi Cupu mládežnických kategorií pak byl nedělní závod v Milovicích. Oba naši Junioři se v takřka stejné konkurenci opět neztratili, Tomáš obsadil tentokráte 15. místo a Pepča si zopakoval 19-tou pozici z Holých Vrchů. Pro oba kluky je to letos premiérová sezóna, která je hlavně o sbírání zkušeností, nicméně dosavadní výsledky ukazují velký potenciál a vypadá to, že se můžeme příští sezóny opravdu na co těšit.
Comments

Soutěž s Alpine Pro

Soutěž s Alpine Pro
SOUTĚŽ S ALPINE PRO „Nakup cyklo za 500 Kč a vyhraj dovolenou v Rakousku a spoustu dalších zajímavých cen!“
ALPINE PRO, a.s. je hrdým dlouholetým partnerem největšího seriálu závodů na horských kolech „Kolo pro život“ a proto pro letošní 13. ročník jsme připravili různá překvapení a aktivity pro účastníky.
Letos každý zájemce může soutěžit o možnost startovat v seriálu Kolo pro život na Fitness závodech jako člen Alpine Pro týmu nebo o hodnotné rodinné sportovní pobyty v Rakousku, horská kola v barvách Alpine Pro a další zajímavé dárky z olympijské kolekce. celý článek...
Comments

Alpiňačky v Rakousku

Justýnka Kolářová
V sobotu se vydaly do rakouského Langelois – Zobing na Kamptal – Klassik – Trophy vyzkoušet svou jarní formu Alpiňačky Lucka Blechová a Justýna Kolářová. Počasí jim přálo, bylo takové to pravé cyklistické: okolo 20° C, sluníčko a bezvětří. Nejprve se na start postavila Justýna a protože se do této kategorie už další závodnice nepřihlásila, takže byla jasná vítězka, pustila se do boje s 5 kluky. Justýna se projevila jako velká bojovnice, nic klukům nedarovala a dojela celkově na 3. místě. Po ní šla na start Lucka. I v tomto závodě jeli kluci s holkama dohromady, takže se dala čekat pořádná mela. Naštěstí se závod obešel bez větších karambolů. Lucka neměla zcela ideální start a tak napálila počáteční kolo, v němž se propracovala mezi šesti účastnicemi na 2. místo. Pak ovšem na ni přišla krize a propadla se na místo čtvrté, na kterém i přes mohutný finiš v posledním kole dojela do cíle. Nicméně obě holky prokázaly dobrou formu a už se těší na první závody v Čechách, jak potrápí domácí soupeřky.
Comments

XC závod v Bautzenu

Bautzen
První dubnovou neděli vyrazili dva zástupci naše Alpine Pro – Athor Teamu na závod cross country do nedalekého německého města Bautzen. Hlavní elitní kategorie, kde nás reprezentoval Jan Strož, projela zhruba čtyřkilometrový okruh devětkrát a kategorie Muži Hobby s Janem Boubínem odkroužila celkem čtyři kola. Honza Strož dorazil do cíle na vynikajícím druhém místě, když nestačil pouze na Lukáše Sáblíka z Rubena Auto-Mencik Specialized a Honza Boubín pak ve své kategorii obsadil velmi slušné sedmé místo.
Honza Strož k závodu řekl: „Na závod jsem se cíleně nepřipravoval, o to víc jsem byl spokojený s výkonem i umístěním. Trať byla rychlá, hravá, technická, prostě pěkná. Pro mě se závod nevyvíjel ze začátku moc dobře, jelikož jsem špatně odstartoval a propadl sena zhruba 25. místo a moc prostoru k předjíždění nebylo. celý článek...
Comments

Středeční trénink na Ještěd

Na Ještědu
Nejen profesionální cyklisté se tvrdě připravují na nadcházející sezónu, ale i naše rezerva elitního týmu polyká tréninkové hodiny. Poslední březnovou středu jsme v odpoledních hodinách vyrazili ve složení Vlastík Hájek, Víťa Görög, Jarda Rys a Martin Turner z Boleslavi přes Mnichovo Hradiště a Český dub na dominantu Libereckého kraje zvanou Ještěd. Slunečné a teplé počasí nám už samo osobě dodávalo energii potřebnou především pro závěrečný úsek výjezdu na Ještědskou dominantu v podobě televizního vysílače. Přestože závěrečné stoupání bylo lemováno zbytky sněhu, tak nám na tomto úseku opravdu zima nebyla. Po nezbytné fotodokumentaci jsme po stejné trase vyrazili zpět na Mladou Boleslav. Odměnou byl pro nás mírný vítr do zad, který výrazně promlouval do průměrné rychlosti jízdy. Na konci tréninku panovala obecná spokojenost s ujetými kilometry a solidním výškovým převýšením. Doufejme, že se na příštích trénincích sejdeme ve větším počtu.
Comments

Mallorca 2012

Mallorca 2012
Začátek nového roku je u většiny cyklistů ve znamení objemového tréninku. V Čechách mrzne až praští, a proto náš Alpine Pro – Author Team vyráží na tréninkový kemp ve tříčlenném složení (Václav Ježek, Jan Strož a Martin Turner) do teplejších krajin na španělský ostrov Mallorca, tradiční Mekku všech cyklistů. Celé 14ti denní soustředění s námi tráví ještě Robert „Giovan“ Novotný (Sweep cycling), Ivo Netík (CK Kolokrám – Svijany) a Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch).
V pátek 3. února časně ráno vyrážíme z Drážďanského letiště přímo bez přestupu na Mallorcu. Už pohled z letadla na veliká mračna nad celým ostrovem nevěstí nic dobrého. celý článek...
Comments