Senzační výkon Zemanová, má republikové stříbro!

Senzační výkon Zemanová, má republikové stříbro! Od zlata ji dělila jediná vteřina!
Závodit na domácí trati před vlastními fanoušky, to je pořádná dávka adrenalinu. Někoho to může stresovat, jiného to naopak postrčí kupředu. Platí to i pro závodníky mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. Třeba i o Kristýně Zemanové, která zajela skvěle časovku, hlavně však excelovala v silničním závodě. Tam vybojovala stříbrnou medaili, když ji od zlata a mistrovského titulu dělila pouhá vteřina!
Časovka jednotlivců se ve čtvrtek jela poblíž Mladé Boleslavi, stejně tak i silniční závod, který protáhl závodníky juniorských a dospělých kategorií i Mladou Boleslaví.
Už zmiňovaná juniorka Kristýna Zemanová obsadila po 11 kilometrech časovky devátou příčku, Natálie Klímová dojela dvanáctá. „Kristýna nakonec byla zklamaná, očekávala lepší výsledek, ale deváté místo není špatné,“ uvedl trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.celý článek...
Comments

Z Plzně dvě „brambory“. Daněk čtyři vteřiny od medaile a famózní výkon pátého Šulce!

image001
Mladí cyklisté se vydali na republikový šampionát na silnici do Plzně. Cyklistům z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR teamu se dařilo. I když to tentokrát na stupně vítězů nevyšlo, zaznamenali řadu solidních umístění a byla vidět spousta bojovných výkonů.
„Na medaile jsme tentokrát nedosáhli, ale neztratili jsme se. Závody dopadly dobře, pokaždé se medaile nevozí. Je třeba ale říci, že jsme mezi největší favority nepatřili, silniční závody nejsou naše hlavní disciplína. Potvrdili jsme však, že do užší špičky patříme,“ hodnotil plzeňský šampionát hlavní trenér mládežnických cyklistů v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší. Ale popořadě. celý článek...
Comments

V Praze na bedně Elbadri, Václavů, Rajnochová a Smejlkal. Na Orlíku vyhrála Hladíková

Jen pár kilometrů zajížděli mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR Teamu k dalším závodům. Tentokrát se zúčastnili Pražského poháru na horských kolech, závodilo se na trati v pražském Zličíně. A byla to generálka na víkendový závod českého poháru v Touškově.
Vše nasvědčovalo tomu, že z vítězství se bude radovat kadet Jakub Elbadri. Ještě tři sta metrů před cílem vedl, ale pád zavinil, že se propadl na druhé místo. Osmý skončil Filip Samec.
Výborný závod zajela trojice starších žákyň. Těsně před nejvyšším stupínkem, tedy druhá, dojela Martina Václavů, třetí skončila Barbora Rajnochová a pátým místem skvělý úspěch trojice dívek dotvořila Veronika Sedláčková. „To byl vážně dobrý závod a skvělé výkony. Uvidíme, co děvčata předvedou na poháru,“ těší se hlavní trenér mládežnických cyklistů v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.celý článek...
Comments

Hladíková veze z Bělkovic druhé místo

image001
O uplynulém víkendu se opět cyklisté vrhli na start dalších závodů. Tentokrát usedli na silniční kola a vydali se bojovat na trať v Bělkovicích na Olomoucku. Konalo se tu Bělkovicko-Lašťanské silniční kriterium. A závodníci v dresech mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu se neztratili.
Nejlépe se na trati, kterou kropil po celý den déšť, vedlo kadetce Kateřině Hladíkové, která se probojovala na stupně vítězů. Těsně za nimi pak skončili Jakub Elbadri a Kristýna Zemanová. Po nucené pauze zaviněné koronavirem začíná sbírat vavříny po loňské úspěšné sezoně kadetka Kateřina Hladíková. V průběhu závodu chvíli byla v bodování dokonce na čele, nakonec obsadila celkově parádní druhé místo. Devátým místem překvapila Barbora Jeřábková.
Vítězná Hladíková zářila energií a nadšením: „Bylo skvělé závodit po tak dlouhé době a hlavně vidět všechny své kamarády. Hodně jsme potrénovali, takže jsem si věřila na dobrý výsledek. S druhým místem jsem moc spokojená a těším se na další závody,“ řekla Hladíková. celý článek...
Comments

Sezona začala dvěma krajskými tituly!

sezona_zacala
Doslova hlad po cyklistice byl cítit na soustředění mladých středočeských cyklistů. Ti si zajeli nabírat sil a formu do Pece pod Sněžkou. Mladé cyklisty čekalo šestidenní soustředění, kdy trénovali dvoufázově, mnohdy v deštivém počasí. Ze čtyř desítek nominovaných byla patnáctka z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, což naznačuje, jak silná je mládežnická cyklistika ve městě automobilů.
Trenérem středočeského výběru byl také Václav Ježek starší, hlavní trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu. Ten rozhodně odmítl, že by početné zastoupení boleslavských závodníků nějak ovlivňoval. „To ani nejde, závodníci se nominují na soustředění podle jasně daných kritérií. A já mám jen radost, že z našeho týmu jich tam bylo tolik. S úrovní soustředění jsem spokojen, splnilo naše očekávání,“ uvedl po soustředění Ježek. celý článek...
Comments

Držme palce, David Šulc startuje na světovém šampionátu v Kanadě!

Ještě před tím, než David Šulc na sebe navlékne v Kanadě reprezentační dres, to bude ve čtvrtek, absolvovali Bruno Stoček a Tomáš Ježek další závody českého poháru v silniční cyklistice v Ostravě.
V sobotním kritériu se ale příslušníkům mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu příliš nedařilo a mezi bodované závodníky se nedostali. Vše si v neděli vynahradil Bruno Stoček, který v silničním závodě skončil za Ježkovy podpory pátý. Ježek, který se rozjíždí po zranění, dojel v hlavním balíku. Stoček v závodě udělal chybu, když na jedné z posledních občerstvovacích stanic si nechal odjet čtyřčlennou skupinu, kterou pak už nedokázal dojet. I tak je páté místo slušným výsledkem.
Už tento čtvrtek se postaví junior David Šulc na start mistrovství světa na horských kolech. Jubilejní třicáté mistrovství světa se jede v kanadském Mont St. Anne, „Myslím, že mám docela dobrou formu, už jsem se srovnal s časovým posunem a věřím si na dobrý výsledek. Startuju ale docela ze zadních řad, takže bude hodně záležet na mé trpělivosti a konstantní jízdě. Trať je nejtěžší, jakou jsem kdy jel, ale na závod se moc těším. Trať je tady suchá, ale zítra má pršet, tak uvidíme, co to s ní udělá. Na trati je hodně kořenů a kamenů, ale spíše bych řekl, že to jsou skoro skály. To je ale jedno, prostě pojedu, jak nejlépe to půjde, budu bojovat do posledních sil, vždyť na sobě budu mít reprezentační dres,“ vzkázal v úterý z dějiště šampionátu odhodlaný mladoboleslavský David Šulc.
„Kdyby David dojel do dvacátého místa, považoval bych to za neuvěřitelný super výsledek. Do třicítky to bude ale také hodně dobré,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, jehož je Šulc členem.
„Už to, že David se nominoval a další Boleslavák oblékne reprezentační dres, považuji za neskutečný úspěch našeho oddílu. Mám z toho obrovskou radost. Teď už je vše na Davidovi, všichni mu držíme palce,“ vzkázal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Závod na těžké kanadské trati odstartují junioři ve čtvrtek v 21 hodin středoevropského času.
Comments

Bruno Stoček si spravil po Evropě chuť!

Bruno Stoček si spravil po Evropě chuť, na silnici vyhrál!
Parádní výkon, parádní úspěch! Tak lze stručně popsat závod českého poháru v silničním závodě v Novém Jičíně. Bruno Stoček si tam, po nevydařeném startu na evropském šampionátu, kde po hromadném pádu byl ze závodu rozhodčími zastaven, dojel pro vítězství. V juniorské kategorii nenašel příslušník mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu přemožitele, když ve finiši porazil Jakuba Hníka. Podle reakce po závodě byl svým umístěním Bruno překvapen, ale pochopitelně potěšen.
„Z výsledku jsem překvapený, před startem jsem to vůbec nečekal. Už od startu se jelo docela ostře a ve třetím ze sedmi kol v nejtěžším stoupání nás asi deset odjelo. I když jsme si vybudovali docela pohodlný náskok, tak naše skupinka pořád závodila a nastupovalo se. Zejména kluci z týmu Mapei spolu dobře spolupracovali a dělali nám to hodně těžké. Všechny to stálo hodně sil, takže v posledních dvou kolech se tempo zase uklidnilo a šetřili jsme síly do finiše. V posledním kole opět v nejtěžším stoupání nás zkusil překvapit Kuba Hník a i když si udělal malý náskok, tak se mi ho podařilo ve sjezdu dojet a až do cíle jsme spolupracovali. Ve spurtu jsem měl potom o trochu víc sil já,“ popsal vydařený závod Bruno Stoček.
„Je to nádherný úspěch. Bruno se konečně dočkal i nejvyšší příčky, na kterou dlouho čekal. Je to pro něho odrazový můstek do dalších závodů,“ hodnotil trenér IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
Už o tomto víkendu bude dvojice Bruno Stoček a Tomáš Ježek startovat na dalším díle silničního českého poháru v Ostravě. V sobotu se jede kritérium, v neděli pak silniční závod.
„Věřím, že oba kluci potvrdí svoji příslušnost k české špičce, budou se pohybovat na čele závodu a snad z toho bude i nějaké to umístění na stupních vítězů,“ věří manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Comments

Stoček Evropu po pádu nedokončil, Šulc míří do Rakouska

Bruno Stoček má za sebou start na evropském šampionátu v silniční cyklistice. I když junior z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu závod po hromadném pádu nedokončil, nejel špatný závod.
V holandském Alkmaaru se jel závod na městském okruhu, který byl rovinatý, část vedla po dlažebních kostkách, což znepříjemňovalo závodníkům život. V první polovině se Bruno Stoček připletl do hromadného pádu a rozhodčí brzy cyklisty, kterým hrozilo, že by je čelo závodu dojelo o celý okruh, ze závodu odvolali. Naštěstí se boleslavský závodník nezranil.
Bruno Stoček po závodě celé dění zhodnotil upřímnými slovy: „Závod se jel po technicky velmi náročné trati, začátek okruhu vedl centrem Alkmaaru, kde se jelo po úzkých cestách po dlažbě se spoustou zatáček. Poté se jelo pár kilometrů po normální silnici a najelo se na přes kilometr dlouhý úsek po rozbitých kostkách. Převýšení trati bylo jen asi deset metrů, ale již před startem jsme věděli, že půjde o velmi náročný závod.celý článek...
Comments

Šulc a Stoček zářili v Lanškrouně

Oba nyní „vytahují“ ze skříně reprezentační dres
V hlavním zorném poli mladoboleslavské cyklistiky jsou nyní juniorští cyklisté David Šulc a Bruno Stoček z IVAR CS AUTHOR Teamu. Oba se o víkendu postavili na start čtyřetapového silničního závodu a oba brzy čekají starty v reprezentačním dresu na evropském a světovém šampionátu.
Už o nadcházejícím víkendu zamíří s českou reprezentací Bruno Stoček do Holandska. V Alkmaaru se koná silniční mistrovství Evropy a Bruno byl povolán do reprezentace. Na konci srpna pak odletí David Šulc do Kanady, kde se postaví na start Mistrovství světa v cross country na horských kolech.
O uplynulém víkendu oba mladoboleslavští junioři absolvovali čtyřetapový silniční závod v Lanškrouně, závody nesly název Regionem Orlicka. David Šulc obsadil celkově deváté místo, Bruno Stoček po čtyřech etapách dokončil jako šestadvacátý.
Na programu byly čtyři závody dlouhé mezi 75 a 90 kilometry a časovka na 10 kilometrů.
V první etapě skončil Šulc šestý, Stoček osmý. Druhým závodem byla časovka, tam obsadil Stoček šesté místo, Šulc skončil dvacátý. Ve třetí silniční etapě dojel Šulc dvanáctý, Stoček obsadil 26. příčku. V závěrečné etapě obsadil Šulc 16. a Stoček 37. místo.
„Kluci byli po závodě spokojení. David měl za úkol jet aktivně, nastupovat a pokoušet se o úniky i na úkor toho, že by v závěru neměl sil. Prostě aby závod pojmul tréninkově a vydržel se silami do konce. Celkové deváté místo je velký úspěch. Bruno se soustředil na vrchařskou soutěž, v níž skončil druhý, a i tady vládne velká spokojenost,“ uvedl po závodech hlavní trenér mladých cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
Comments

Olympiáda mládeže!

Olympiáda mládeže! Medailové hody pro cyklisty IVAR CS AUTHOR Teamu
Byly to pro reprezentanty mladoboleslavské cyklistiky skvělé závody. Doslova medailové hody. Závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu si přivezli ze tří závodů v Liberci, kde se konala Olympiáda mládeže, celkem šest medailí. Z toho dvě zlaté.
Matěj Stránský, Jakub Elbadri a Václav Ježek ukázali, že ve svých kategoriích patří k absolutní republikové špičce. Zatímco Ježek jel v dresu Středočeského kraje, Stránský a Elbadri v dresech hlavního města Praha - závodníci totiž reprezentovali kraje, ve kterém mají své bydliště, nejeli za své mateřské oddíly
V cross country suverénně zvítězil mezi kadety Matěj Stránský. O jeho vítězství nebylo pochyb od startu. „Matěj zajel nejlepší závod sezony, tady prostě neměl konkurenci,“ chválil spokojený trenér boleslavského oddílu Václav Ježek. celý článek...
Comments

Z víkendu přivezli šest silničních medailí

Olomoucko
Z víkendu přivezli šest silničních medailí, Hladíková „urvala“ dvě. Šestý díl cyklistického silničního Českého poháru zavedl mladé závodníky na Olomoucko. Tam se v sobotu jelo kritérium, v neděli pak silniční závod. Členové mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu přivezli domů šest medailí – druhé místo vybojovali Natálie Klímová a Jakub Elbadri, třetí Tereza Vaníčková, Matěj Stránský. Kateřina Hladíková veze bronzy dva.
„Jsem spokojen, protože jsme první den vybojovali čtyři medaile, v neděli další dvě,“ stručně zhodnotil závod manažer boleslavského týmu Josef Hladík. celý článek...
Comments

Stoček si přivezl zkušenosti, Elbadri zlato

 
Zadov 2019
Stoček si přivezl ze Švýcarska zkušenosti, Elbadri ze Zadova zlato. Bruno Stoček z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu má za sebou start v reprezentačním trikotu. Ten si v závěru minulého týdne oblékl na sebe pětkrát. Silniční cyklistický etapový závod ve Švýcarsku měl právě pět pokračování. Bruno skončil ve stodvacetičlenném startovním poli celkově kolem šedesátého místa.
„Ve čtvrtečním prologu na šest kilometrů jsem skončil 53. V pátek se jela těžká etapa v horách dlouhá 130 kilometrů, moc jsem spokojen nebyl, snažil jsem se pracovat pro ostatní kluky, ale odpadl jsem z hlavního balíku. V sobotu dopoledne jsem při etapě dlouhé 80 kilometrů zase nevydržel v hlavním balíku a byl to asi můj nejslabší výkon. Odpolední časovka na 16 kilometrů už byla lepší, dojel jsem třicátý. Poslední etapa v neděli, na 130 kilometrů, znamenala pro mě nejlepší výkon, všichni jsme uviseli v balíku, spurt jsme rozjeli kolegovi, který dojel třetí, snažil jsem se jet aktivně a na jedné vrchařské prémii jsem bodoval. Nabyl jsme mnoho zkušeností, viděl jsem, jak to chodí ve světě a taky jsme pochopil, že mám ještě hodně na čem pracovat,“ popsal závod Bruno Stoček. celý článek...
Comments

Elbadri na Závodě míru nejlepším vrchařem

Elbadri na Závodě míru nejlepším vrchařem
Elbadri na Závodě míru nejlepším vrchařem, Šulc s Hladíkem bojovali na světovém poháru
Reprezentační dres si na závodech světového poháru horských kol v Novém Městě nad Metují oblékli dva junioři z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc a Josef Hladík. David Šulc dojel na 42. místě, na vítězného Brita Aldridge ztratil 6 minut a 52 vteřin. Josef Hladík ztratil na vítěze 9 minut a 10 vteřin a dojel na 61. místě.
David Šulc měl po závodě smíšené pocity. „Atmosféra v Novém Městě byla doslova a do písmena neskutečná. Bohužel, můj výkon tak skvělý nebyl, start se mi povedl a první polovinu závodu jsem se pohyboval ve skupině bojující o top 10, ale bohužel jsem za to zaplatil a hrozně mi „seklo“. Zbytek závodu jsem se propadal a dokončil závod na 42. místě, což je pro mě velké zklamání.“ celý článek...
Comments

Stoček se chystá na etapový závod do Švýcarska

Kroměříž
Josef Hladík a David Šulc, oba z IVAR CS AUTHOR Teamu, mají za sebou další závod v reprezentačním dresu. Startovali na závodech světového poháru na horských kolech v Německu. Ve zhruba 160členném startovním poli skončil Hladík na 60. místě, Šulc dojel o dvě příčky za ním. Zatímco Hladík byl s výkonem spokojený, Šulc byl rozladěn ze svého nepovedeného startu, po kterém mu chvíli trvalo, než se dostal do optimálního tempa.
V Kroměříži se jely další závody českého poháru v silniční cyklistice. Závodilo se na ne příliš těžkém okruhu, proto většinou do cíle dojížděla v čele velká skupina a rozhodovalo se ve spurtu.
Nejlépe se dařilo staršímu žákovi Jakubu Elbadrimu, který dojel ve finiši padesátičlenné skupiny čtvrtý. Václav Ježek skončil třináctý a Adam Bernát dokončil na 33. místě. „Kluci jeli aktivně, věděli, že by bylo fajn peloton roztrhat, nastupovali a zkoušeli to, ale nakonec dojížděl balík pohromadě. Byl to od kluků pěkný závod,“ hodnotil výkony hlavní trenér týmu Václav Ježek. celý článek...
Comments

Šulc šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému

Závod míru
Šulc v Německu šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému
O víkendu se oblékli do reprezentačního dresu dva závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc a Josef Hladík. Startovali na prestižních závodech MTB Junior World Series v německém Heubachu. David Šulc obsadil 16. místo. Josef Hladík měl na trati zdravotní problémy a do cíle nedorazil. V Německu se jelo za deště a teploty kolem tří stupňů nad nulou.
Skvělé výkony podala pří Závodu míru nejmladších dvojice jezdců IVAR CS AUTHOR Teamu Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Po pěti závodech v Jevíčku a v jeho okolí obsadil Stránský 14. místo, z Čechů byl pátý. Tomáš Doležal skončil celkově na 44. příčce. Oba kluci startovali v dresu výběru Středočeského kraje.
Na start třídenních závodů se v Jevíčku postavilo 190 závodníků, z toho 120 cizinců. „Konkurence byla veliká, startovali špičkoví závodníci z Holandska, Dánska, Belgie a dalších zemí,“ uvedl hlavní trenér boleslavských cyklistů z IVARu Václav Ježek. celý článek...
Comments

Na úvod sezony vydolovali pět medailí

Na úvod sezony vydolovali pět medailí
Uplynulý víkend byl pro mladé cyklisty z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu ve znamení závodů na silnici i v terénu. Také ve znamení toho, že se musel tým dělit. Závody se totiž jely na různých místech souběžně. Zatímco ty na horských kolech se odehrávaly v Kutné Hoře, silničáři jeli do jihočeské Soběslavi a Zbraslavi u Brna.
První závody a už několik medailových míst. V každém případě slibný start do nové sezony. To ostatně neskrýval ani oba hlavní činovníci oddílu – manažer Josef Hladík a hlavní trenér Václav Ježek. „Spokojenosti nadmíru, start sezony je tady a my už jsme zase v popředí,“ utrousil Josef Hladík. „Naši podali řadu skvělých výkonů. Jsem si takřka jist, že budeme hrát ve všech závodech a ve většině kategorií prim, tedy první housle,“ usmíval se po víkendu trenér Václav Ježek. celý článek...
Comments

David Šulc celkově na skvělém druhém místě

David Šulc
Roudnice nad Labem – Bez medaile, zato s celkově druhým místem Davida Šulce se vrátili mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR teamu z posledního závodu českého poháru na silnici. „Pocity jsou lehce smíšené, ale v podstatě hodnotím závody jako solidní. Byla to poslední příprava před startem cyklokrosové sezony, od které očekáváme hodně,“ uvedl Václav Ježek, hlavní trenér mládežnických boleslavských cyklistů.
V Roudnici byla trať rovinatá, ovšem velký vítr dokázal dělat divy. Většinou se závodilo doslova od prvních metrů, peloton se hned po startu trhal na menší skupiny, závodníky stála trať hodně sil. celý článek...
Comments

Hladíková a Šulc mají stříbro!

Benešov nad Ploučnicí
„Byl to dneska ale pěkný den,“ zhodnotil lakonicky vrcholný silniční podnik mládeže – Mistrovství republiky v silničním závodě v Benešově nad Ploučnicí hlavní trenér IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek. Důvod ke spokojenosti měl obrovský. Dvě medaile, k tomu řada dalších skvělých umístění a oddílový dres v černobílé barvě, který v pelotonu nešlo přehlédnout. Jeho nositelé byli často v popředí.
Už první závod vyvolal v myslích příznivců boleslavského týmu euforii. Starší žákyně Kateřina Hladíková jakoby změnila myšlení. Od chvíle, kdy byla na jednom ze závodů českého poháru na horských kolech diskvalifikována a rozčarována, ukazuje, jaká v ní je síla. A budoucnost. Ve středu čtvrtá v časovce jednotlivců. V pátek třetí v časovce dvojice. A v neděli v nejdůležitějším závodě druhá! „Naprostá spokojenost, euforie,“ utrousil trenér Ježek. A to ještě dvanáctá dojela další Boleslavačka Adéla Kyselová. celý článek...
Comments

Cyklistická paráda

Cyklistická paráda
Boleslaváci mají tři republikové medaile!
Račice – Konečně to cinklo! Po parádním čtvrtém místě starší žákyně Kateřiny Hladíkové a šestém kadeta Davida Šulce z račického republikového šampionátu v silniční časovce se věšely medaile na krk boleslavských cyklistů jedna za druhou i na šampionátu v časovce družstev. Ten se jel opět na rovinaté trati v Račicích. A mladí cyklisté IVAR CS AUTHOR Teamu získali jedno stříbro a dva bronzy. A v poslední době smůlou ověnčená Kateřina Hladíková veze domů bronzovou medaili. celý článek...
Comments

Hladíková a Šulc pár vteřin od medaile

Račice
Skvělá zpráva přichází z Račic. Kateřina Hladíková skončila na cyklistickém silničním mistrovství republiky v časovce čtvrtá. Pouhých sedm vteřin od medaile. Navíc kadeta Davida Šulce dělilo od medaile vteřin deset, dojel šestý. A k tomu juniorský tým pátý. Na absolutní rovině se konal první díl šampionátu v časovce. Mladým jezdcům mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu se dařilo. Mezi staršími žákyněmi doplnila Hladíkovou skvělou jízdou dvanáctá Adéla Kyselová. I kadet Šulc měl zdatného kolegu – Matěj Stránský jezdící v kategorii prvním rokem, dojel jedenáctý. Mezi staršími žáky se z Boleslavských dařilo nejlépe Jakubovi Elbadrimu, který dojel dvacátý, osm příček za ním skončil Štěpán Rozsypal. Adam Bernát dokončil na 38. místě a Václav Ježek skončil čtyřicátý. „Ze všech výkonů mám velkou radost. Konkurence byla veliká a navíc soupeři měli často k dispozici speciální časovkářská kola a na absolutní rovině jezdíme málokdy, přece jen jsme tým spíše do terénu. Nejeli jsme sbírat medaile, nicméně se to málem podařilo. Samozřejmě těch pár vteřin Davida Šulce a především parádní čtvrtá příčka Katky Hladíkové trochu mrzí,“ hodnotil spokojeně hlavní trenér týmu Václav Ježek. Do juniorské týmové časovky nastoupil Tomáš Ježek, Josef Hladík a Bruno Stoček, které jako čtvrtý člen týmu doplnil hostující Jakub Ťoupalík z Tábora. Kluci zajeli skvělý závod a obsadili páté místo.
Comments

V Jeseníku Vaníčková druhá

Úspěch v Jeseníku
V Jeseníku Vaníčková druhá, Hladíková se vrátila do čela poháru.
Jeseník přivítal účastníky dalšího závodu českého poháru v silniční cyklistice mládeže. Mladoboleslavský Ivar CS Author team měl tradičně početné zastoupení. Boleslaváci startovali v pěti kategoriích a na stupně vítězů se probojovala juniorka Tereza Vaníčková svým druhým místem. Těsně za stupni vítězů, na čtvrtém místě, dojela žačka Kateřina Hladíková, na pátém kadet Jakub Daněk a ve stejné kategorii sedmý David Šulc. Skvělý závod odjela juniorka Tereza Vaníčková, která si dojela pro stříbrný stupínek a bylo to nejlepší umístění Boleslaváků na pohárových závodech. celý článek...
Comments

Na Závodě míru skončil Samec patnáctý

Závod míru
Závod míru mládeže v Lanškrouně znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS – Author teamu výborné výkony a důležité zkušenosti. Hlavní trenér Václav Ježek po závodech neskrýval spokojenost. „Jsem nadšený, šestice našich mladých závodníků předčila všechna naše očekávání. Závody trvaly tři dny a pro naše závodníky to byl doslova křest ohněm, tak náročný prodloužený víkend ještě neabsolvovali. Po závodech byli hodně unavení, ale také hodně spokojení. Bylo skvělé, že se vyhnuli všem větším pádům,“ uvedl trenér Ježek. Ale postupně. V Lanškrouně závodili starší žáci a kadetky. Jely se celkem tři etapy a časovka. Etapy byly dlouhé kolem padesáti kilometrů, časovka měřila kilometrů jedenáct. Na start se postavilo 154 dětí. V konečném hodnocení dopadl nejlépe Filip Samec, který vybojoval celkově skvělé 15. místo. celý článek...
Comments

Bajky vyměnili za silničku

Milevsko 2018
Bajky vyměnili za silničku. A vyskočili dvakrát na bednu.
Milevsko – Mladí cyklisté IVAR CS – AUTHOR Teamu o minulém víkendu přesedlali z horských kol na silniční speciály. Vydali se do Milevska, kde se konal třetí pohárový závod na silnici. A jak je tradicí – vedli si úspěšně. Kateřina Hladíková a David Šulc dokonce vystoupali na stupně vítězů. Oba si připsali cenná druhá místa. Závody začaly juniorským závodem na 95 km s osmi náročnými okruhy. Tomáš Ježek obhajoval svoji vedoucí pozici, ale tentokrát se mu nedařilo, prožil smolný závod a dojel kolem čtyřicátého místa. To Bruno Stoček se dlouho držel v čelní skupině. Jenže v rozhodující fázi závodu měl defekt, a i když se kolo podařilo opravit, nakonec dojel se ztrátou na 31. místě. Nejlépe se tak v této kategorii dařilo Josefu Hladíkovi. Zpočátku pomáhal Ježkovi držet se v čelní skupině, nakonec dojel v první skupině na solidním 24. místě a spravil si tak chuť z předchozích závodů.
Hodně se očekávalo od kadeta Davida Šulce, druhého v celkovém pořadí poháru. celý článek...
Comments

Medaile z Brna

Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Brno – Krásné slunečné počasí. To přivítalo účastníky druhého závodu mládežnického Českého poháru v cross country v Brně. Zároveň tu ale čekala také náročná a především prašná trať. A i když pořadatelé trať kropili, prášilo se doslova všude. V tomhle prašném prostředí se ale cyklisté mladoboleslavského IVAR CS Author teamu neztratili. A po úvodním pohárovém dílu v Praze si z Brna vezou mnoho dalších pohárových bodů, a také umístění na stupních vítězů. Tam vystoupali čtyřikrát. Medailisté se jmenují Samec, Šulc, Hladíková, Elbadri. Hned tři boleslavské závodnice kategorie mladších žákyň atakovaly první desítku. Tu uzavírala Adéla Rozsypalová, o dvě příčky dále dojela Bára Rajnochová a třináctá skončila Aneta Dlouhá. „Holky jely celý závod takřka pospolu. Jsou to, až na Adélku, takzvané provočandy, tedy jezdí v kategorii prvním rokem, a tohle umístění je skvělé,“ podotkl hlavní trenér „ivarského“ týmu Václav Ježek. V kategorii mladších žáků dojeli oba Boleslaváci - Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský – kolem bodovaného čtyřicátého místa. Jejich výkon rozhodně nebyl zklamáním. „Tahle kategorie je neskutečně našlapaná a každý získaný bod je excelentní. Kluci získávají zkušenosti a budou se závod od závodu lepšit, na náročné trati nezklamali,“ řekl trenér Ježek.
celý článek...
Comments

Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi

Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi
Kyjov tleskal Hladíkové a Šulcovi – dojeli druzí, Daněk čtvrtý.
Je zcela jisté, že s mladými závodníky mladoboleslavského IVAR CS – AUTHOR teamu musejí soupeři počítat. Po úvodním závodě českého poháru na silnici se druhý díl přesunul do moravského Kyjova. Tam doslova zazářili, David Šulc, Kateřina Hladíková a také Jakub Daněk. V Kyjově čekal závodníky náročný šestnáctikilometrový okruh, který „okořenily“ dva dvoukilometrové kopce, kde se doslova „lámal chléb“. A je nutno říci, že „Ivaráci“ nezklamali. Manažer týmu Josef Hladík neskrýval po závodech optimistickou náladu. Už první účast boleslavského závodníka ukázala skvělou formu závodníků v černobílých dresech. Starší žákyně Kateřina Hladíková obhajovala vítězství z minulého týdne a nenechala nic náhodě. V posledním kopci se čelo závodu roztrhalo a Katka zůstala ve finiši ve dvojici s plzeňskou Simonou Spěšnou. Až na cílové pásce se rozhodlo, že tenhle závod vyhraje Simona, Kačka skončila na skvělém druhém místě, což ji upevnilo celkové vedení v poháru. Mezi staršími žáky dojeli ve vedoucí skupině Jakub Elbadri (7.) a Václav Ježek (12.). Kadetka Natálie Klímová dojela těsně za první desítkou. Doslova pastvou pro oči byl závod kadetů. Závod se jel na čtyři okruhy, tedy 64 kilometrů. Už ve druhém kole ujela sedmičlenná skupina, ve které byli aktivní David Šulc a Jakub Daněk. I když nakonec zvítězil Slovák Svrček z Cyklokademie Petra Sagana, loňský vítěz Malého Závodu míru, druhý dojel Šulc. Toho Svrček udolal až v samotném finiši. celý článek...
Comments

Kriterium Soběslav a 1. ČP silnice Zbraslav

Kritérium Soběslav
O víkendu začala v Čechách silniční sezóna pro mládež kritériem v Soběslavi a prvním pohárovým silničním závodem ve Zbraslavi u Brna. Sobotní kritéium v Soběslavi sloužilo hlavně jako trénink před nedělním závodem, ale i tak přineslo tři medaile jezdcům IVARCS-AUTHOR Teamu. Jako první startovali žákyně a mladší žáci hladký závod. V něm si vybojovala Kačka Hladíková druhé místo. Další závody už se jely jako bodovací a v nich si závodníci našeho týmu snažili pomáhat. V kategorii starších žáků dojel nejlépe Jakub Elbadri na 11. místě, v kadetkách Natálie Klímová na 10. místě. V kadetech team podal skvělý taktický výkon a druhé místo po úniku vybojoval David Šulc, k němu přidal Matěj Stránský 4. místo. V juniorech dojel Josef Hladík na 6. místě. V juniorkách se blýskla skvělým výkonem Tereza Vaníčková a zvítězila! celý článek...
Comments

Parádních 16 medailí

Silniční časovka
Parádních 16 medailí z MČR veze IVARCS – AUTHOR TEAM
V době vrcholícího léta, kdy na polích začínají zně, si závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu přichystali svá závodní kola a vyrazili na Mistrovství České republiky na silnici a horských kol, aby se i oni pokusili sklidit výsledky své letošní práce.
Mistrovské závody začaly na silnicích v okolí Hodkovic n/M časovkou jednotlivců, kde se v deštivém počasí jezdcům IVARCS – AUTHOR TEAMu skvěle dařilo, když vybojovali zlato zásluhou Matěje Stránského (starší žák)  a bronz získal Tomáš Ježek (kadet). V časovce družstev a dvojic vybojovala zlato Terka Vaníčková (juniorka), stříbro Matěj Stránský a bronz družstvo kadetů ve složení Daněk, Hladík, Ježek a Šulc. V sobotním závodu s hromadným startem dovršili zisk svých třetích medailí stříbrný Matěj Stránský a bronzový Tomáš Ježek!
celý článek...
Comments

MČR v časovce a silničním závodě

MČR v časovce
Na konci týdne se konalo Mistrovství ČR na silnici pro žáky a kadety a IVARCS – AUTHOR TEAM se opět neztratil a veze medaili a tři 4. místa. Silniční mistráky začaly ve čtvrtek časovkou jednotlivců v Sedlčanech, která měřila pro všechny kategorie 13km. Jako první se na trať vydali starší žáci a po velmi slušných výkonech obsadili David Šulc 6. místo, Matěj Stránský 12. místo, Jakub Daněk 13. místo a Tomáš Doležal 29. místo. Ve starších žákyních dojela Kateřina Daňková na 6. místě. V kadetech startovalo přes sedmdesát závodníků a mezi nimi obsadili Josef Hladík 17. místo a Tomáš Ježek 18. místo. Medailovou radost přinesla kategorie kadetek, kde dojela Tereza Vaníčková na 2. místě! Klára Vernerová dojela na pěkném 4. místě a Nicole Hartychová na 10. místě. V neděli se pokračovalo silničním závodem v Kamýku nad Vltavou. Velmi těžkou kopcovitou trať závodu doplnily ještě přívalové deště, takže se hlavně ze závodu žáků a kadetek stal očistec. Nakonec nám tyto dvě kategorie přinesly dvě bramborové medaile, když na 4. místě dojeli David Šulc a Tereza Vaníčková. V žácích další umístění obsadili Jakub Daněk 12., Matěj Stránský 25. a Tomáš Doležal 33. V kadetkách dojela Klára Vernerová na 6. místě a Nicole Hartychová na 8. místě. V žákyních obsadila Kateřina Daňková 14. místo, v kadetech byli kluci odvoláni před posledním kolem pro časový limit. Závod dokončilo třicet z osmdesáti startujících! Nyní IVARCS – AUTHOR TEAM čeká 14 dní odpočinek a potom začne příprava na cyklokrosovou sezónu, kde budeme chtít dokázat, že patříme k nejlepším v České republice.
Comments

4. Český pohár na silnici Louny

Na silnici v Lounech
V sobotu 18. 6. se jel další díl silničního poháru v Lounech. V těžké a kopcovité trati se neztratili ani jezdci IVARCS – AUTHOR TEAMU.
V kategorii starších žáků opět skvěle bojoval David Šulc, který získal bronzovou medaili. Matěj Stránský obsadil 14. místo. V žákyních dojela na 5. místě Kateřina Hladíková a na 7. místě Kateřina Daňková. Tradičně se vedlo kadetkám, kde stříbro vybojovala Tereza Vaníčková a na 6. místě dojela Klára Vernerová. V kadetech dojel Tomáš Ježek na 16. místě.
Nyní čeká jezdce IVARCS – AUTHOR TEAMU příprava na vrchol letní sezóny, když se koná 16.7. poslední pohár MTB, týden na to MČR MTB a další týden MČR na silnici.
Comments

Mistrovství středočeského kraje

Z mistrovství...
V sobotu a neděli se konalo mistrovství středočeského kraje v časovce a silničním závodě.
V sobotní časovce se představilo třináct jezdců IVARCS-AUTHOR TEAMU a všichni odjeli s medailí!
Vítězství vybojovali: Ježek T., Vaníčková, Daněk, Zemanová a Hladíková.
V nedělním silničním závodě se jelo ve velké zimě a větru, kadeti dokonce dojížděli v chumelenici!
Zlato vybojovali: Vaníčková, Daněk a Kyselová.
Comments

Silniční poháry v Kyjově

Silniční poháry v Kyjově
O víkendu proběhl další díl silničních pohárů v Kyjově. V sobotu se jelo kritérium ulicemi Kyjova a v neděli silniční závod na 15km okruhu.
Sobotní kritérium zahájili mladší žáci, kde skončil na 17. místě Venda Ježek. Za nimi pokračovali starší žáci, kde do poslední bodovačky bojoval a medailové pozice David Šulc, který nakonec skončil na 5. místě. Na 6. místě dojel Jakub Daněk a 12. místě Matěj Stránský. Kadetky a žákyně vyjeli na okruh pohromadě a vybojovaly pro IVARCS – AUTHOR TEAM dvě medaile! V mladších žákyních vybojovala zlato Kateřina Hladíková, ve starších žákyních Kateřina Daňková bronz. V kadetkách dojely Klára Vernerová na 5. místě a Tereza Vaníčková na 6. místě. Kadeti startovali po dívkách a sešlo se jich přes sedmdesát. Tomáš Ježek vybojoval 11. místo a Josef Hladík 12. místo.
celý článek...
Comments

Tereza Vaníčková mistryní ČR na silnici

Mistrovství ČR na silnici
V uplynulém týdnu se konaly závody Mistrovství České republiky na silnici v okolí Roudnice n/L a opět byl IVAR CS – AUTHOR TEAM vidět mezi nejlepšími. V úterý se závodilo v časovce jednotlivců, kde si nejlépe vedla Klára Vernerová, která vybojovala druhé místo v žákyních. Na šestém místě dojela Daňková. V žácích byli Hladík 14., Ježek 19., Šulc 22., Daněk 27. a Maroul 42. V kadetkách brala Vaníčková 4. místo.
Ve čtvrtek se bojovalo v časovce dvojic, kde další stříbrnou medaili přidala Klára Vernerová s Katkou Daňkovou! V žácích dojeli Hladík – Ježek šestí a Daněk – Šulc osmí. V kadetkách byla Vaníčková s Heřmanskou čvrté. V sobotu se jel silniční závod v kopcovitém terénu, kde se po dvouch čtvrtých místech dočkala Vaníčková a ve spurtu šestičlenné skupiny vybojovala vítězství! V kategorii žákyň přidala další, tentokrát bronzovou medaili Vernerová! Osmé místo přidala Hartychová a jedenácté Daňková. Žáci se do první desítky neprosadili, nejlépe dojel Šulc na 13. místě, Daněk dojel 20., Ježek 21. a Maroul 42.
Comments

Český pohár v Soběslavi a Zbraslavi

Klára Vernerová na 1. místě
V sobotu vyrazil IVAR CS – AUTHOR TEAM na pokračování silničního poháru do Soběslavi. Zde se jelo tradiční kriterium, které přneslo další pěkné výsledky. V kategorii mladších žáků opět dominoval Matěj Stránský, který si připsal letošní druhé prvenství. Mezi žákyněmi se blískla skvělým spurtem Klára Vernerová, která tak vybojovala své první pohárové vítězství. Další dívky obsadily: 4. Kateřina Daňková, 6. Nicole Hartychová, 9. Martina Jedlánková. V kategorii starších žáků se závodilo zostra od prvního okruhu, kde se sbírali první body. V půlce závodu se podařilo odjet čtyřčlenné skupině, kde bohužel nebyl nikdo z našich borců. V cíli se tak bojovalo až o další místa: 6. Tomáš Ježek, 8. Jakub Daněk, 9. David Šulc, 23. Josef Hladík, 25. Tomáš Maroul. V neděli se jel těžký závod v Zbraslavi u Brna, kam vyjela bojovat Klára Vernerová a obsadila skvělé 2. místo.
Comments

Jarní soustředění juniorů

Soustředění v Hlohovci
Jarní soustředění juniorů v Hlohovci zakončené silničním závodem
Starší část našeho juniorského týmu v letošním roce vyrazila koncem března na své první silniční soustředění. Pro týdenní tréninkový kemp padla volba na malebnou vesničku Hlohovec nacházející se mezi známými kulturními městy Valtice a Lednice, která je charakteristická úžasnou pohostinností typickou pro celý Jihomoravský kraj. Celý pobyt pak vyvrcholil sobotním silničním závodem Trofeo Cinelli – VC Hlohovec startující přímo v této obci.
Tréninkové jednotky včetně ranní rozcvičky pod vedením Václava Ježka a Josefa Hladíka uskutečněné v okolí Valtic po místních cyklostezkách byly koncipovány především k získání vytrvalostních schopností potřebných pro nadcházející sezónu. Dalším aspektem bylo poznání jihovýchodního kouta naši republiky a také tmelení party mladých lidí našeho juniorského týmu.
Poslední den patřil již zmíněnému hlohoveckému silničnímu závodu, který posloužil jako výborný test pro další, především pohárové závody. Jelikož se jednalo o první letošní silniční závod na našem území, tak se zde sjela výborná konkurence nejen mezi elitou, ale i mezi juniory. celý článek...
Comments