Skvělý Šulc na Mistrovství Evropy šestý!

Junior David Šulc z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR teamu zažívá skvělou sezonu. Ze švýcarského Monte Tamafra si z evropského šampionátu na horských kolech veze parádní šestou příčku. A to mohlo být ještě daleko lepší. „David odvedl skvělou práci po celý závod, od medaile nebyl daleko, jen od pátého místa ho dělilo deset vteřin,“ uvedl hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek starší.
„Za šesté místo jsem opravdu rád. Je to super zakončení juniorské kariéry. Závod jsem odstartoval docela dobře. První tři z pěti kol jsem jezdil ve skupině o vítězství a jelo se mi výborně. Jenže kluci potom zrychlili a já to nemohl akceptovat a odpadl jsem. Ke konci jsem se zase vzpamatoval a začal dojíždět čtvrtého a pátého. Bohužel jsem před cílem udělal jednu chybu, ale i tak jsem spokojený,“ uvedl po závodě boleslavský David Šulc.celý článek...
Comments

Bravo, Davide!

bravo_davide
Šulc na světovém šampionátu horských kol desátý!

Po sedmém místě ve světovém poháru v Novém městě nad Metují se David Šulc, jezdec mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, vydal v reprezentačním dresu do rakouského Leogangu, kde se jel světový šampionát na horských kolech. Šulc tam v juniorské kategorii v závodě jednotlivců doslova zazářil. Dlouho se pohyboval na šesté pozici. Následné technické problémy v extrémních podmínkách ale odsoudily Davida do role běžce. Naštěstí doběhl rychle do depa, kde odvedli skvělou práci mechanici a po vynucené pauze mohl David vyrazit dohánět ztrátu. Do cíle dojel na skvělém desátém místě, což je jeho životní úspěch. Dařilo se mu ale i v závodě štafet, kde vytáhl českou partu na sedmou příčku.celý článek...
Comments

David Šulc sedmý v závodě SP!

sulc_david
Minulý týden proběhly jediné letošní závody SP horských kol, které hostilo Nové Město na Moravě. V kategorii juniorů reprezentoval jediný zástupce IVARCS – AUTHOR TEAMu David Šulc a závod se mu povedl výborně.
V nabité světové konkurenci předvedl parádní výkon a skončil jako nejlepší český reprezentant na sedmém místě! Pro Davida to tak je největší životní výsledek.
Dnes začínají závody MS MTB v rakouském Leogangu a David si tímto výkonem řekl o místu ve štafetě, kde bude finišmanem. Ve čtvrtek pojede závod jednotlivců.
Je to vyvrcholení letošní bikové sezóny, kterým se ukončí Davidovo juniorské závodění.
Comments

Víkend ve znamení zlatých i bramborových medailí

Šulc zvítězil v Polsku!
Stylem start-cíl si poradil se soupeři v polském Walbrzychu junior David Šulc. Jel se tam závod ze světové série UCI na horských kolech a David, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu jedoucí v reprezentačním dresu, nenašel přemožitele.
Sledované bylo také nedělní mistrovství republiky dvojic a družstev, které se jelo v Židovicích u Terezína. A tam cinklo zlato, ale především to byl pro „Ivaráky“ šampionát ve znamení bramborových medailí, tedy čtvrtých míst.
Hned v první kategorii se ale pro IVAR CS AUTHOR Team zlatilo. Mladší žákyně Adéla Stránská, která jela ve dvojici se Zuzanou Krátkou z Holic, nenašla přemožitelky a děvčata vybojovala mistrovský titul.celý článek...
Comments

Skvělí junioři!

skveli_juniori
Skvělí junioři! Šulc druhý v poháru na horských kolech, Klímová vyháral silnici v Ostravě!
O víkendu se cyklisté mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu rozdělili na tři skupiny. V Brně se jel poslední závod českého poháru na horských kolech. V Ostravě se závodilo o pohárové body na silnici a na silnici se jelo i v Dobrovici u Mladé Boleslavi při Lawi Tour.
Junior David Šulc skončil v pohárovém součtu na horských kolech celkově na skvělém druhém místě. Chybělo ale málo a David by dosáhl na nejvyšší metu. Bohužel, právě poslední závod v Brně se mu nevydařil. V silném mezinárodním pelotonu sice dojel celkově devátý a jako druhý Čech, ale to mu právě odebralo body do celkového součtu.
Závod v Brně se nepovedl ani kadetům, kteří také mysleli na přední pozice. Jakub Elbadri dojel osmnáctý a Filip Samec čtyřiadvacátý. „Kuba prostě neměl den, nelze říci, co bylo špatně, ale jednoduše mu to nejelo,“ popsal výkon Elbadriho Václav Ježek starší, hlavní trenér mládežníků v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu. Celkově tak Elbadri obsadil v poháru páté místo, další boleslavští závodníci získali v pohárovém součtu sedmnácté (Václav Ježek mladší) a devatenácté (Filip Samec) místo.
celý článek...
Comments

Zadov a Tábor: Cinklo to třikrát

zadov_20
Mladí cyklisté z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu mají za sebou další závodní víkend. Tentokrát se závodilo se na horských kolech na Zadově a na silnici v Táboře. Takže to bylo docela hektické. Ale i tak to několikrát takzvaně „cinklo“.
Na Zadově se dařilo kadetovi Jakubu Elbadrimu, který skončil třetí, když ho od druhého místa dělilo pouhých sedm vteřin a od zlata pouhá půlminutka. Další kadet Václav Ježek dojel dvanáctý a třetí Boleslavák v této partě, Filip Samec, obsadil 23. příčku.
Výborný závod zajel také junior David Šulc. Obsadil třetí místo, ale před ním byli dva zahraniční závodníci, z Čechů tedy byl David nejlepší. Tomáš Doležal, rovněž ve výborném výkonu, ve veliké konkurenci dojel na 23. místě, přitom se mezi Čechy vešel do první desítky. celý článek...
Comments

Pec pod Sněžkou: šest medailí, Šulc králem do vrchu!

pec_2020
První vrchol cyklistické sezony mají mladí závodníci z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu za sebou. O víkendu se v Peci pod Sněžkou konalo mistrovství republiky na horských kolech a titul mistra republiky si vyjel v závodu do vrchu junior David Šulc. Boleslaváci brali o víkendu několik medailí, některé byly očekávané, objevil se ale i nečekaný úspěch.
Šampionát začal už v pátek a hned první den to Boleslavským „cinklo“. Bylo to zásluhou žákovské štafety, která ve složení Adam Smejkal, Antonín John, Adéla Stránská a Martina Václavů, skončila třetí. „Mysleli jsme si, že budeme v popředí, ale třetí místo je poměrně překvapení. Ve štafetách vede k úspěchu více aspektů, prostě všechno se musí sejít a tady se to podařilo, chvíli jsme dokonce jeli druzí,“ uvedl po závodech trenér Václav Ježek starší, celý článek...
Comments

Skvělá generálka: v Touškově Elbadri a Šulc zlatí!

skvela_generalka
Týden před republikovým šampionátem na horských kolech to byla parádní generálka. Do Města Touškov na Plzeňsku se sjela česká špička, aby si to rozdala na prvním závodě českého poháru na horských kolech, pro juniory a muže to byly i mezinárodní závody UCI.
A mladým závodníkům z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu se vedlo znamenitě – dvě prvenství Jakuba Elbadriho a Davida Šulce ukázaly, že kluci mají před mistrákem parádní formu. K tomu řada dalších skvělých výkonů i umístění.
Doslova fantastický závod odjel junior David Šulc. Od začátku se dostal do čela, kde bojoval s německým závodníkem a v závěru měl více sil a projel vítězně cílem. „David předvedl nádherný výkon. O první místo se celý závod pral s německým mistrem Krayerem, lyšácky si pohlídal závěr a vyhrál. Tohle vítězství se počítá, vždyť další z českých juniorů dojel až pátý,“ hodnotil Šulcův výkon trenér mládežníků v IVARu Václav Ježek starší. celý článek...
Comments

Stoček exceloval na italských silnicích

Stoček exceloval na italských silnicích, v Boleslavi si to rozdala mládež
Šulcova smůla v Kanadě
Junior z cyklistického IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc měl na světovém šampionátu na horských kolech, které se jelo v Kanadě, smůlu. Po dvou kolech se na těžké trati prokousal ze zadních řad do první dvacítky, pak ale píchnul kolo a musel běžet dlouhé stovky metrů do depa. Tam ho ale rozhodčí pro velkou ztrátu ze závodu odvolali.
 
Stoček pomáhal v Itálii
To dalšímu juniorovi z mladoboleslavského týmu, Bruno Stočkovi, se na italských silnicích naopak velmi dařilo. Silniční etapový závod se jel poblíž Maasy v regionu Toskánsko. Na juniory tam čekalo pět etap o celkové délce 450 kilometrů. Bruno, ačkoliv nebyl hlavní postavou reprezentačního týmu, obsadil celkově solidní 38. příčku. Byl ale platným jezdcem, který především  podporoval hlavní postavy týmu. Navíc v poslední etapě se pokus o únik.
 
celý článek...
Comments

David Šulc mistrovství světa nedokončil

Kanada 2019
Ne každý den je posvícení. Platí to i o juniorském cyklistovi Davidu Šulcovi. Ten oblékl reprezentační dres a vydal se na světovém šampionátu. Mistrovství světa na horských kolec se jelo v kanadském Mont- Sainte-Anne. David, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, měla ale smůlu a závod nedokončil. Po defektu musel dlouhé stovky metrů utíkat do depa, ale rozhodčí ho dále nepustili.
David popsal závod následovně: „Cítím obrovské zklamání, protože formu mám dobrou. Startoval jsem zezadu a první dvě kola jsem se prokousával dopředu. Jelo mi to dobře a cítil jsem, že se dostanu hodně dopředu. Po prvním delším kopci za polovinou závodu jsem ale z dvacátého místa v technickém úseku píchnul přední kolo, takže jsem se pěkně proběhl, asi dva kilometry. Rozhodčí mě, bohužel, pro příliš velkou ztrátu dál do závodu nepustili. Mám z toho smíšené pocity, musím se rychle oklepat a závodit dál, abych na tenhle nepovedený šampionát zapomněl.“
David Šulc si pochvaloval slušnou atmosféru na šampionátu, ale na českou prý tamní fanoušci nemají. „Proti Novém Městu to byla o hodně slabší,“ podotkl boleslavský cyklista.
Nyní ho čekají závody na horských kolech v Bakově nad Jizerou, pak silniční závod a následně míří na soustředění. „Vyrážím na soustředění s cyklokrosovou reprezentací a budu se chystat na novou cyklokrosovou sezonu. Na tu se moc těším,“ dodal boleslavský David Šulc.
„David si vybral smolný den. Stalo se, nedá se nic dělat, s tím je třeba počítat. Škoda, David měl dobrou formu, ale nyní je čas se oklepat a myslet dopředu a na tenhle závod rychle zapomenout,“ podotkl hlavní trenér boleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
„V životě člověka se stávají horší věci. Defekt je defekt, s tím v tu chvíli člověk nic moc nenadělá. Bohužel to bylo tak daleko od depa, že se veškeré snahy o nápravu minuly účinkem“, dodal manažer boleslavského týmu Josef Hladík.
Comments

Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali!

Mistrovství Evropy v cross country
Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali na evropském šampionátu. Šulc pojede na mistrovství světa!
Oba dva zajeli skvělý závod. Nebýt trochu nešťastného závěrečného kola, mohlo to být ještě lepší. Nicméně 40. místo Davida Šulce a 58. Josefa Hladíka mladšího nejsou přece špatné. Vždyť na sobě vezli reprezentační dres. Ten závod se jmenoval Mistrovství Evropy v cross country na horských kolech. A oba junioři, jezdci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, se chtěli před českým publikem na domácí trati v Brně předvést v co nejlepším světle. Na trati je mnohokrát povzbuzovalo pokřikování a potlesk českých fanoušků.
Závod oba boleslavští jezdci rozjeli parádně. „Kluci chtěli ukázat, co je v nich a makali naplno, jeli skvěle,“ popsal výkon trenér mládežníků IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
V závěrečném okruhu však Šulcovi došly síly a propadl se na konečné 40. místo. Smůla potkala i Hladíka, který se při nájezdu do posledního okruhu kopl kolenem do šroubu u představce držícího řídítka a celý okruh dojel s bolestmi a s velkým sebezapřením, chytaly ho křeče do nohou. Závod ale nevzdal a se zatnutými zuby udržel slušnou 58. příčku. celý článek...
Comments

Stříbro na republice

Filip Samec a David Šulc vybojovali na republice v cross country stříbro
Skvělá zpráva: Filip Samec a David Šulc vybojovali na republice v cross country stříbro
Obrovská pozornost celého tuzemského cyklokrosu byla soustředěna na republikový šampionát XCO v cross country na horských kolech, který se jel v Hlinsku. Mládežníci z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu předvedli skvělé výkony a odvážejí si dvě stříbrné medaile, čtvrtou a dvě páté příčky. O medaile se postarali kluci – Filip Samec a David Šulc.
Nejsilnější boleslavská sestava je tradičně mezi staršími žáky. Stříbrná medaile Filipa Samce, páté místo Václava Ježka mladšího a sedmé Jakuba Elbadriho vyjadřují současnou kvalitu v této kategorii a výbornou formu všech tří závodníků. „Smůlu si vybral Jakub, který hned po startu upadl a do závodu vlastně vjížděl někde kolem šedesátého místa. Jeho konečná sedmá příčka ukazuje, že kdyby nebyl ten smolný start, dostal by se zcela jistě na stupně vítězů, zajel famózně,“ uvedl trenér Ježek. Stejně tak se dařilo Václavu Ježkovi mladšímu, který se tři kola pohyboval na úplném čele, jezdil na prvním a druhém místě. Při nájezdu do posledního kola ale měl defekt, a tak musel vzít zavděk pátým místem. „Vše nasvědčovala, že Vašek bude bojovat o zlato, nestalo se tak, ale tenhle kluk má výbornou formu,“ konstatoval manažer týmu Josef Hladík. A tak nejlépe v této kategorii z trojice boleslavských závodníků projel cílem Samec, který odjel doslova úžasný závod a medaile mu právem patří. celý článek...
Comments

Boskovice: pět medailí, Stoček reprezentoval v Lucembursku

Republikový šampionát v XCE (Elimintaor – sprint) v Boskovicích přinesl cyklistům IVAR CS AUTHOR Teamu pět medailí – jednu zlatou, dvě stříbra a dva bronzy. Vezou si je domů Tomáš Hájek, Václav Ježek, Matěj Stránský, Kristýna Zemanová a Josef Hladík.
Závody XCE se jezdí většinou systémem nejprve sólo jízdy na čas, podle ní jsou postupující jezdci nasazeni do čtyřčlenných vyřazovacích jízd až po finále.
Vše odstartoval triumfem mladší žák Tomáš Hájek, který nenašel přemožitele. Počínal si ve všech jízdách suverénně a titul mu patří po právu. „Byla to ukázka zkušeného mazáckého závodu snad bez jediné chyby,“ hodnotil zlatého žáka hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek.celý článek...
Comments

Olympiáda mládeže!

Olympiáda mládeže! Medailové hody pro cyklisty IVAR CS AUTHOR Teamu
Byly to pro reprezentanty mladoboleslavské cyklistiky skvělé závody. Doslova medailové hody. Závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu si přivezli ze tří závodů v Liberci, kde se konala Olympiáda mládeže, celkem šest medailí. Z toho dvě zlaté.
Matěj Stránský, Jakub Elbadri a Václav Ježek ukázali, že ve svých kategoriích patří k absolutní republikové špičce. Zatímco Ježek jel v dresu Středočeského kraje, Stránský a Elbadri v dresech hlavního města Praha - závodníci totiž reprezentovali kraje, ve kterém mají své bydliště, nejeli za své mateřské oddíly
V cross country suverénně zvítězil mezi kadety Matěj Stránský. O jeho vítězství nebylo pochyb od startu. „Matěj zajel nejlepší závod sezony, tady prostě neměl konkurenci,“ chválil spokojený trenér boleslavského oddílu Václav Ježek. celý článek...
Comments

V Bedřichově zářili Rajnochová a Samec, v Krkonoších Daněk

V Bedřichově zářili Rajnochová a Samec, v Krkonoších Daněk
Další díl seriálu Českého poháru XCO horských kol se jel v Bedřichově. Na těžké trati vydolovali závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu tři medaile. Ty nejcennější si vezou mladší žákyně Barbora Rajnochová a starší žák Filip Samec.
Sobota a neděle byly v Bedřichově zcela jinými dny. Tratě byly každý den stejně těžké, ale zatímco v sobotu trať rozpalovalo sluníčko, nedělní závody doprovázel déšť.
Už od startu první kategorie mladších žákyň bylo jasné, že Barbora Rajnochová si jede pro parádní výsledek. Až do cíle nedala svým soupeřkám šanci a projela cílem jako vítězka, bylo to její druhé pohárové vítězství. V nejlepším výkonu v sezoně dojela sedmá Martina Václavů a 13. příčku obsadila Veronika Sedláčková. „Smůlu si vybrala Aneta Dlouhá, která v prvním kole ve sjezdu spadla a nedokončila, ale naštěstí je v pořádku,“ podotkl hlavní trenér boleslavských mládežníků Václav Ježek. celý článek...
Comments

Stoček si přivezl zkušenosti, Elbadri zlato

 
Zadov 2019
Stoček si přivezl ze Švýcarska zkušenosti, Elbadri ze Zadova zlato. Bruno Stoček z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu má za sebou start v reprezentačním trikotu. Ten si v závěru minulého týdne oblékl na sebe pětkrát. Silniční cyklistický etapový závod ve Švýcarsku měl právě pět pokračování. Bruno skončil ve stodvacetičlenném startovním poli celkově kolem šedesátého místa.
„Ve čtvrtečním prologu na šest kilometrů jsem skončil 53. V pátek se jela těžká etapa v horách dlouhá 130 kilometrů, moc jsem spokojen nebyl, snažil jsem se pracovat pro ostatní kluky, ale odpadl jsem z hlavního balíku. V sobotu dopoledne jsem při etapě dlouhé 80 kilometrů zase nevydržel v hlavním balíku a byl to asi můj nejslabší výkon. Odpolední časovka na 16 kilometrů už byla lepší, dojel jsem třicátý. Poslední etapa v neděli, na 130 kilometrů, znamenala pro mě nejlepší výkon, všichni jsme uviseli v balíku, spurt jsme rozjeli kolegovi, který dojel třetí, snažil jsem se jet aktivně a na jedné vrchařské prémii jsem bodoval. Nabyl jsme mnoho zkušeností, viděl jsem, jak to chodí ve světě a taky jsme pochopil, že mám ještě hodně na čem pracovat,“ popsal závod Bruno Stoček. celý článek...
Comments

V Peci čtyři medaile. Šulc s Hladíkem míří do Německa

V Peci čtyři medaile
Pec pod Sněžkou přivítala o víkendu nejlepší závodníky na horských kolech, kteří si to rozdali v dalším závodě českého poháru. Závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu se neztratili a vybojovali čtyři místa na stupních vítězů. V sobotu, kdy jeli mladí, se jelo na enormně těžké trati, bylo po dešti, trať byla nejen prosáklá vodou, ale hodně klouzala. „Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni naši dojeli do cíle v pořádku,“ hodnotil závody hlavní trenér týmu Václav Ježek. Nejlepší závod odjeli boleslavští starší žáci, když se seřadili od druhého po čtvrté místo v pořadí: druhý Jakub Elbadri, třetí Václav Ježek, čtvrtý Adam Bernát. „První závodník klukům poodjel, naši si to rozdali v posledním dlouhém sjezdu před cílem. Po něm už ale bylo jasno a kluci dojeli v pártveřinových rozestupech,“ podotkl trenér Ježek. celý článek...
Comments

Šulc šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému

Závod míru
Šulc v Německu šestnáctý, na Závodu míru se dařilo Stránskému
O víkendu se oblékli do reprezentačního dresu dva závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc a Josef Hladík. Startovali na prestižních závodech MTB Junior World Series v německém Heubachu. David Šulc obsadil 16. místo. Josef Hladík měl na trati zdravotní problémy a do cíle nedorazil. V Německu se jelo za deště a teploty kolem tří stupňů nad nulou.
Skvělé výkony podala pří Závodu míru nejmladších dvojice jezdců IVAR CS AUTHOR Teamu Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Po pěti závodech v Jevíčku a v jeho okolí obsadil Stránský 14. místo, z Čechů byl pátý. Tomáš Doležal skončil celkově na 44. příčce. Oba kluci startovali v dresu výběru Středočeského kraje.
Na start třídenních závodů se v Jevíčku postavilo 190 závodníků, z toho 120 cizinců. „Konkurence byla veliká, startovali špičkoví závodníci z Holandska, Dánska, Belgie a dalších zemí,“ uvedl hlavní trenér boleslavských cyklistů z IVARu Václav Ježek. celý článek...
Comments

V Českém ráji šokoval Hladík

V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
V Českém ráji šokoval Hladík – vyhrál, když porazil přes tisícovku soupeřů
Až na cílové pásce rozhodl o svém vítězství sedmnáctiletý Josef Hladík. Vyhrál před druhým v pořadí o pouhou jednu desetinu vteřiny.
Když se do cíle cyklistického maratonu na horských kolech Author 50 Český ráj řítilo po břehu Komárovského rybníku do cíle pětadvacet závodníků šedesátikilometrovou rychlostí, byl to nevídaný pohled. V poslední ostré zatáčce a v následné cílové rovince si se všemi nástrahami i soupeři nejlépe poradil ten nejmladší. Jezdec IVAR CS AUTHOR Teamu Josef Hladík se tak stal v pořadí sedmnáctým vítězem tohoto prestižního závodu, jehož se letos zúčastnilo 1300 závodníků. celý článek...
Comments

Na úvod sezony vydolovali pět medailí

Na úvod sezony vydolovali pět medailí
Uplynulý víkend byl pro mladé cyklisty z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu ve znamení závodů na silnici i v terénu. Také ve znamení toho, že se musel tým dělit. Závody se totiž jely na různých místech souběžně. Zatímco ty na horských kolech se odehrávaly v Kutné Hoře, silničáři jeli do jihočeské Soběslavi a Zbraslavi u Brna.
První závody a už několik medailových míst. V každém případě slibný start do nové sezony. To ostatně neskrýval ani oba hlavní činovníci oddílu – manažer Josef Hladík a hlavní trenér Václav Ježek. „Spokojenosti nadmíru, start sezony je tady a my už jsme zase v popředí,“ utrousil Josef Hladík. „Naši podali řadu skvělých výkonů. Jsem si takřka jist, že budeme hrát ve všech závodech a ve většině kategorií prim, tedy první housle,“ usmíval se po víkendu trenér Václav Ježek. celý článek...
Comments

Elbadri vítězí na Slovensku, z Rakouska veze Šulc světové body

Elbadri vítězí na Slovensku, z Rakouska veze Šulc světové body
Po několikadenním soustředění na Slovensku čekaly na mladé cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu první závody nové sezony. Museli se na na rozdělit. Část závodníků absolvovala známé silniční kritérium v Hlohovci a čtveřice juniorských cyklistů se vydala do Rakouska. V Hlohovci kraloval Jakub Elbadri, v Rakousku „urval“ první světové body David Šulc. V Hlohovci na závodech Trofeo Cinelli měli závodníci před sebou podle kategorií od 40 do 100 kilometrů.
Žáci startovali na osmikilometrovém okruhu za stočlennou skupinou kadetů. Doslova jako bomba působil ve startovním poli hlohoveckého kritéria starší žák Jakub Elbadri. Žáci na čele právě s Elbadrim své starší soupeře dojeli a Elbadri pak hrál ve vedoucí skupině jednu z hlavních rolí. Ve své kategorii projel cílem jasně na prvním místě. „Byl to famózní výkon, Jakub jel jako ostřílený závodník a vítězství je jistě povzbuzením do nové sezony,“ hodnotil závod hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek. Jeho stejnojmenný syn dojel v kategorii dvanáctý. celý článek...
Comments

Jeden titul a šest medailí

Pec pod Sněžkou
Jeden titul a šest medailí – Boleslaváci jsou nejlepším týmem
Pec pod Sněžkou – Dvoudenní republikový šampionát na horských kolech do vrchu i v cross country znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu skvělé výsledky. Titul mistra republiky vybojoval junior Bruno Stoček v závodu do vrchu. Kadet Jakub Daněk veze stříbro a Dan Sporych bronz. Stříbro má i kadetka Klára Vernerová. V závodech XCO pak vybojoval David Šulc stříbro a v dětské kategorii František Hladík bronz. Navíc boleslavský tým IVAR CS AUTHOR se stal nejlepším týmem Českého poháru.
Ale popořadě. Všechny nažhavil výkon juniora Bruna Stočka v mistrovském závodě do vrchu. Od startu u pošty v Peci pod Sněžkou až po cíl na Pražské boudě nedal soupeřům šanci. „Od startu bylo v podstatě jasné, že pokud nepřijde defekt, Bruno bude král,“ usmíval se po závodech hlavní ternér Václav Ježek. Už v dalším závodě kadetů dojel Jakub Daněk druhý, od zlata ho dělilo pouhých deset vteřin. Pár vteřin za Daňkem si dojel pro bronz Daniel Sporych. Juniorka Klára Vernerová si pak dojela v poklidu pro stříbro. Za vítězkou zaostala zhruba minutu, na třetí závodnici měla velký náskok. celý článek...
Comments

ČP XCO Bedřichov

V Bedřichově překvapila Barbora Rajnochová
V Bedřichově překvapila Barbora Rajnochová
Může to nápadně připadat klid před bouří. Tři týdny před republikovým šampionátem na horských kolech je forma mnohých závodníků IVAR CS AUTHOR Teamu nadneseně řečeno „vlažná“. „Naši závodníci jsou v plné přípravě, po náročných trénincích tak přichází útlum. Věřím, že za tři týdny to bude parádní forma, signály tomu nasvědčují,“ podotkl hlavní trenér mládežnických týmů Ivaru Václav Ježek.
Víkendové dění na horských kolech přivedlo závodníky Českého poháru XCO v cross country do Bedřichova. A lze říci, že to byl pro mladoboleslavské závodníky bramborový víkend.
A mezi „bramborami“ se zaskvěl i jeden bronz. Na třetí příčku si překvapivě vyšlápla mezi mladšími žákyněmi Barbora Rajnochová. „Bára zajela velký závod. Po startu byla někde kolem dvacátého místa a musela se prokousávat startovním polem kupředu. Nakonec z toho bylo parádní třetí místo,“ podotkl trenér Ježek. V této kategorii dojela ještě jedenáctá Aneta Dlouhá a čtrnáctá Adéla Rozsypalová. celý článek...
Comments

Zadov: dvě bedny a dvě brambory

Zadov
Další závody Českého poháru XCO na horských kolech se jely na Zadově. Mladí cyklisté týmu IVAR CS AUTHOR Teamu se tam dvakrát postavili na stupně vítězů a dvakrát skončili těsně pod nimi. Bronzovou příčku vybojovali starší žákyně Kateřina Hladíková a starší žák Filip Samec.
„Nejvíce mne potěšili starší žáci. V první desítce skončili čtyři. To byl moc pěkný závod,“ zhodnotil pohárové závody hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek.
Kateřina Hladíková měla ztíženou startovní pozici. V posledním pohárovém závodě byla kvůli cizí pomoci na trati diskvalifikována, proto startovala až ze zadních řad. Katka má letos ale skvělou sezonu a zajela parádní závod. První dvě závodnice byly sice tentokrát nad její síly, ale třetí místo bezpečně uhájila. celý článek...
Comments

Skvělý úspěch Davida Šulce

Skvělý úspěch Davida Šulce
Nové Město na Moravě – Další závod českého poháru v cross counry na horských kolech zavedl závodníky na trať světového poháru do Nového Města na Moravě. Na cyklisty čekal a náročná trať se spoustou kamení, kořenů, prudkých stoupání i klesání. Mladí cyklisté z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu se neztratili. Přivezli jednu medaili a řadu umístění do desátého místa. Vrátili se ale i s hořkou příchutí. Cyklistika má mnoho podob. Ale postupně. „Pro naše závodníky to byla doslova zatěžkávací zkouška, zda zvládnou náročnou trať. Musím říci, že si vedli na výbornou, v těžkých pasážích nikdo nepadnul. Jen nás trápily defekty,“ uvedl hlavní trenér Václav Ježek.
S velkým respektem se chovají kadeti k boleslavskému Davidu Šulcovi. I když ho nyní porazil Zatloukal z Cyklo team Kolarna, David dojel v klidu druhý se ztrátou dvaceti vteřin na vítěze, ale s bezpečným odstupem od třetího místa a vybojoval nejlepší výkon boleslavské výpravy. celý článek...
Comments

Medaile z Brna

Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Brno – Krásné slunečné počasí. To přivítalo účastníky druhého závodu mládežnického Českého poháru v cross country v Brně. Zároveň tu ale čekala také náročná a především prašná trať. A i když pořadatelé trať kropili, prášilo se doslova všude. V tomhle prašném prostředí se ale cyklisté mladoboleslavského IVAR CS Author teamu neztratili. A po úvodním pohárovém dílu v Praze si z Brna vezou mnoho dalších pohárových bodů, a také umístění na stupních vítězů. Tam vystoupali čtyřikrát. Medailisté se jmenují Samec, Šulc, Hladíková, Elbadri. Hned tři boleslavské závodnice kategorie mladších žákyň atakovaly první desítku. Tu uzavírala Adéla Rozsypalová, o dvě příčky dále dojela Bára Rajnochová a třináctá skončila Aneta Dlouhá. „Holky jely celý závod takřka pospolu. Jsou to, až na Adélku, takzvané provočandy, tedy jezdí v kategorii prvním rokem, a tohle umístění je skvělé,“ podotkl hlavní trenér „ivarského“ týmu Václav Ježek. V kategorii mladších žáků dojeli oba Boleslaváci - Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský – kolem bodovaného čtyřicátého místa. Jejich výkon rozhodně nebyl zklamáním. „Tahle kategorie je neskutečně našlapaná a každý získaný bod je excelentní. Kluci získávají zkušenosti a budou se závod od závodu lepšit, na náročné trati nezklamali,“ řekl trenér Ježek.
celý článek...
Comments

V Praze čtyřikrát na bednu

Praha – Řepy
V Praze vystoupali jezdci IVARCS – AUTHOR Teamu čtyřikrát na bednu
Praha Řepy – Úvodní závod českého poháru v cross country v pražských Řepích dopadl pro mladé cyklisty IVAR CS AUTHOR teamu nad očekávání dobře. Z hlavních víkendových závodů si vezou tři medaile, čtvrtá přibyla v dětské kategorii. Kateřina Hladíková, David Šulc, Filip Samec a benjamínek Fanda Hladík. To jsou medailisté. A to mohlo být všechno ještě veselejší, chyběla jen trocha štěstí. Dvoudenní závody se jely na náročné trati plné prachu. Už úvodní závod mladších žákyň věštil, že boleslavští cyklisté budou hodně bodovat. I když trenéři neočekávali od tohoto závodu příliš, nakonec byli nadšeni. Dvě děvčata, jezdící v kategorii prvním rokem, dokončila v sedmdesátičlenném poli v první desítce – Aneta Dlouhá dojela osmá a Bára Rajnochová desátá. „Ukázalo se, že přípravu děvčata zvládla dobře a věřím, že jejich dobré výkony budou pokračovat,“ podotkl hlavní trenér Václav Ježek. celý článek...
Comments

Parádních 16 medailí

Silniční časovka
Parádních 16 medailí z MČR veze IVARCS – AUTHOR TEAM
V době vrcholícího léta, kdy na polích začínají zně, si závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu přichystali svá závodní kola a vyrazili na Mistrovství České republiky na silnici a horských kol, aby se i oni pokusili sklidit výsledky své letošní práce.
Mistrovské závody začaly na silnicích v okolí Hodkovic n/M časovkou jednotlivců, kde se v deštivém počasí jezdcům IVARCS – AUTHOR TEAMu skvěle dařilo, když vybojovali zlato zásluhou Matěje Stránského (starší žák)  a bronz získal Tomáš Ježek (kadet). V časovce družstev a dvojic vybojovala zlato Terka Vaníčková (juniorka), stříbro Matěj Stránský a bronz družstvo kadetů ve složení Daněk, Hladík, Ježek a Šulc. V sobotním závodu s hromadným startem dovršili zisk svých třetích medailí stříbrný Matěj Stránský a bronzový Tomáš Ježek!
celý článek...
Comments

MTB pohár v Bedřichově

MTB pohár v Bedřichově
MTB pohár v Bedřichově přinesl 10 medailí IVARCS – AUTHOR Teamu
Počasí. Téma, které se před cyklistickými závody diskutuje mezi závodníky a realizačními týmy  často. Nikoli snad z nedostatku jiných témat, ale od počasí se odvíjí celková příprava na závod, a to jak z hlediska materiálu (zejména volba plášťů), tak i například z hlediska tréninku způsobu najíždění technických pasáží v terénu. O uplynulém víkendu 17.6. - 18.6. se účastníci českého poháru horských kol, který je pořádán pod názvem STRABAG MTB CUP, dočkali, letos snad poprvé, slunečného a teplého počasí, které zpříjemnilo 5.díl uvedeného seriálu konaný v Bedřichově. Závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu se opět postavili na start sobotního sprinterského závodu (tzv. eliminátor) i nedělního závodu XCO. Snad i proto, že nosí na svých dresech loga firem, které se zabývají tepelnými systémy, opět svým soupeřkám a soupeřům pořádně zatopili. Na úvod se dá shrnout, že se týmu velmi dařilo. Prakticky všichni členové dosáhli výsledků na úrovni svých letošních maxim a celkem si tým z víkendových závodů odvezl  10   medailí. V sobotním sprinterském závodu pokračovala v letošních brilantních výsledcích Adéla Kyselová (žákyně), která získala již pátou zlatou medaili v řadě. Na předešlém šumavském závodu bramborová, nyní již pódiová, byla Kateřina Hladíková, která obsadila druhé místo ve stejné kategorii. Mezi žáky dosáhl druhého místa Matěj Stránský, stejně jako Tereza Vaníčková mezi juniorkami. Bronzovou medaili vybojoval v kategorii kadetů David Šulc. celý článek...
Comments

Český pohár MTB Zadov a 9 medailí

Český MTB pohár Zadov
Ve dnech 3.–4. června 2017 se konal na šumavském Zadově další díl českého poháru horských kol, kterým se tento seriál přehoupl do své druhé poloviny. Tohoto závodu, který je součástí nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol v ČR, se zúčastnili i závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu. V sobotu se konaly sprinterské závody (eliminátor) a v neděli byl na programu závod XCO. Pořadatelé připravili účastníkům závodu technicky i profilově náročnou přírodní trať zasazenou do krásného horského prostředí, se kterou se členové týmu popasovali a opět dosáhli vynikajících výsledků. V sobotním sprinterském závodu se především opět zaskvěla Adéla Kyselová v kategorii žákyň, která vybojovala již čtvrté vítězství v řadě a v letošním roce zatím nenašla přemožitelku. Neoblíbená bramborová medaile zbyla na její oddílovou parťačku Kateřinu Hladíkovou a stejné umístění vybojoval i její bratr Josef Hladík v kategorii kadetů, který ve finále smolně přetrhl řetěz a o stupně vítězů již bojovat nemohl. Zlatou medaili si ze Zadova odvážejí Matěj Stráský (kategorie žáci) a Tereza Vaníčková (kategorie juniorky). Stříbrné medaile pak vybojovali David Šulc (kategorie kadeti) a Klára Vernerová (kategorie kadetky). celý článek...
Comments

Stříbrná Kutná Hora, zlatá Praha

Zlatá Praha Pro Ivar CS Author team
Dvěma podniky v Kutné Hoře a Praze byl o víkendech 15. – 16. a 22. – 23. dubna zahájen Český pohár horských kol 2017. Výborně se vstup do této nejprestižnější domácí série vydařil mladým bikerům  z mladoboleslavské  formace IVAR CS -  AUTHOR TEAM.  Zlato, 2 stříbra a 2 bronzy z Kutné Hory a 2 zlata, stříbro a 2 bronzy z Prahy – to je medailová sbírka z úvodu bikové sezony!
Mezi Žákyněmi I, tedy dívkami ve věku 11-12 let, nastoupila v Kutné Hoře i Praze debutantka v Českém poháru Adéla Rozsypalová a zajela dva slušné výsledky – 15. místo v Kutné Hoře a 16. místo v Praze. V průběžném pořadí poháru jí patří 15. pozice.
V kategorii Žáci I hájí barvy IVARu Václav Ježek, Josef Chloupek a Zdeněk Hradiský. Nejlépe si vede Václav Ježek, který se v obou závodech pohyboval v popředí 80-ti (!) členného startovního pole nejmladších chlapců a vybojoval shodně v Kutné Hoře i Praze 6. místo. V průběžném pořadí mu patří dělené 5. – 7. místo. Pepa Chloupek bodoval 34. místem v Kutné Hoře, Zdeněk Hradiský na první pohárové  body zatím čeká.
V závodech Žákyň II nastupují za IVAR loňská mistryně a vicemistryně ČR z kategorie Žákyň I Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. Jako prvoročačky se pustily do boje se staršími soupeřkami bez zbytečného respektu. Kačka šla v obou závodech po startu vždy do čela  závodu a dlouho odrážela nápor ostatních závodnic. Nakonec v Kutné Hoře vybojovala skvělé třetí místo – premiérové stupně vítězů v této vyšší věkové kategorii a v Praze dokončila těsně pod stupni na 4. místě. Adélka zajela rovněž dva velmi pěkné výsledky – 10. místo v Kutné Hoře a 9. místo v Praze. V celkovém pořadí poháru je Kateřina Hladíková zatím 3. a Adéla Kyselová 9. celý článek...
Comments

Český pohár MTB XCE a XCO v Kutné Hoře

Kutná Hora 2017
V sobotu a neděli se konal v Kutné Hoře první závod Českého poháru MTB ve sprintech a cross-country. Hned v sobotním závodě sprinterů bylo vidět, že závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu přijeli v dobré formě, když z kvalifikace postoupili všichni mezi postupující šestnácku. Výborné výkony pokračovaly dál, až závodníci vybojovali ve finálových jízdách čtyři medaile. Zlatou vybojovala Adéla Kyselová, stříbrnou Tereza Vaníčková v juniorkách a Tomáš Ježek v kadetech a bronzovou Matěj Stránský v žácích.
V neděli pokračovaly závody v cross-country a ty přnesly IVARCS-AUTHOR TEAMu hned pět medailí! Nejdříve se na start postavilo 63 mladších žáků. V nich obsadil Václav Ježek 6. místo, Josef Chloupek 34. místo a debutující Zdeněk Hradiský 54. místo. V mladších žákyních se postavila poprvé na start poháru Adéla Rozsypalová a vybojovala 15. místo. Kategorie starších žáků přinesla první medaili, kterou vybojoval druhým místem Matěj Stránský. Pěkným umístěním ho doplnili 11. Tomáš Doležal a 12. Štěpán Rozsypal. Další medaili – bronzovou získala v kategorii starších žákyň Kateřina Hladíková, Adéla Kyselová dojela na 10. místě. Kadeti svému závodu jednoznačně dominovali, když zlato vybojoval Tomáš Ježek, bronz Josef Hladík a bramborovou medaili David Šulc. V kadetkách se představila Klára Vernerová, která dojela na 14. místě. Do kategorie juniorek vstoupila velmi úspěšně Tereza Vaníčková, která parádní jízdou získala stříbrnou medaili. Český pohár pokračuje tento víkend v Praze – Řepích a snad přinese další medaile!
Comments

Mistrovství ČR horských kol v Bedřichově

Bedřichov 2016
V sobotu a neděli se konalo Mistrovství ČR v Bedřichově v XCE a XCO a IVARCS – AUTHOR TEAM vybojoval neuvěřitelných 7 medailí, z toho tři tituly Mistr ČR! V běžkařském středisku v Bedřichově se začalo už v pátek závodem štafet. V sobotu se zapojili i závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu a to v závodě sprintů – XCE. Začalo se rozjížďkami, z kterých postupovalo 16 nejlepších jezdců do vyřazovacích jízd. V nich se nejvíce dařilo Tereze Vaníčkové, která vybojovala zlatou medaili v kadetkách a Davidovi Šulcovi, který dojel na druhém místě v žácích! Pořadí dalších závodníků: žákyně 8. Kateřina Hladíková, 13. Adéla Kyselová, žáci 5. Jakub Daněk, 20. Štěpán Rozsypal, 32. Tomáš Doležal, 34. Václav Ježek, kadetky 6. Klára Vernerová, kadeti 8. Tomáš Ježek, 24. Josef Hladík. celý článek...
Comments

Český pohár MTB XCO Brno 2016

Stupně vítězů v Brně
V neděli 12. 6. se jel čtvrtý díl Českého poháru horských kol v cross country v Brně. IVARCS – AUTHOR TEAM přijel v téměř plné sestavě obhajovat předchozí úspěchy. Technická trať měla několik nebezpečných sjezdů a kamenitých pasáží, které prověřili technickou připravenost a přinesla 4 medaile! V kategorii mladších žáků a žákyň se opět potvrdily medailové ambice. V žácích vybojoval třetí místo Štěpán Rozsypal, Venda Ježek dojel na 7. místě a Vojta Pařík 12. V žákyních vybojovala Kačka Hladíková zlato a Adélka Kyselová stříbro!
V kategorii starších žáků dojel David Šulc pro čtvrté vítězství a potvrdil tak své dosavadní prvenství v poháru. Matěj Stránský dojel na 8. místě a Tomáš Maroul 21. V starších žákyních skončila Kristýna Zemanová na 4. místě, Kateřina Daňková na 16. místě a Martina Jedlánková 26. V kadetech a kadetkách se představili i zahraniční závodníci, naši jezdci s však neztratili. Josef Hladík obsadil 5. místo a Tomáš Ježek dojel 16. V kadetkách dojela poprvé bez medaile Tereza Vaníčková na 5. místě, Klára Vernerová skončila 11. a Nicole Hartychová 14.
Po těchto skvělých výsledcích potvrdil IVARCS – AUTHOR TEAM i průběžné celkové vítězství v týmech!
 
Comments

ČP XCO Kutná Hora

Kutná hora 2016
V sobotu se uskutečnil třetí závod Českého poháru horských kol XCO v Kutné Hoře. IVARCS – AUTHOR TEAM přijel obhajovat vedoucí pozici v týmové soutěži i medailové pozice jednotlivců. Na start se první postavili mladší žáci a opět se všichni tři vešli do první desítky. Svoji první pohárovou medaili získal Venda Ježek třetím místem, čtvrtý dojel Štěpán Rozsypal a sedmý po pádu Vojta Pařík. V mladších žákyních byl o medaile ještě vyrovnanější a druhé místo vybojovala Kačka Hladíková. Adélka Kyselová dojela těsně čtvrtá. V starších žácích chyběl Kuba Daněk, který si při rozjíždění zlomil ruku a skončil na operačním sále. David Šulc potvrdil letošní dominanci, když potřetí vyhrál! Matěj Stránský dojel na 11. místě, Tomáš Maroul 18. a Tomáš Doležal na 26. místě. Starší žákyně tentokrát na medaile nedosáhly, když Kristýna Zemanová dojela na 5. místě, Kačka Daňková 17. a Martina Jedlánková na 22. místě. V kadetech předvedli Tomáš Ježek a Josef Hladík své nejlepší letošní výkony a vybojoval šesté a čtrnácté místo. Kadetky opět vybojovaly medaili zásluhou Terezy Vaníčkové, která dojela na 3. místě, Klára Vernerová skončila na 12. místě.
Comments

Saganománie na Teplickém poháru

IVARCS-AUTHOR TEAM a Petr Sagan
V sobotu 30. 4. se konal druhý závod Českého poháru MTB v Teplicích. Svoji účast na tomto závodě nahlásil jeden ze současných nejlepších cyklistů na světě Peter Sagan, který tak do Teplic nalákal tisíce diváků! Už při pátečním rozjíždění s ním IVAR CS – AUTHOR TEAM stihl pár fotek a Tomáš Ježek rozhovor do televize o tom, jak spolu najížděli trasu závodu.
Povzbuzeni Saganovou účastí předvedli závodníci skvělé výkony a výsledky, když IVARCS-AUTHOR TEAM získal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile a upevnil si průběžné vedení v soutěži týmů. Závod zahájili v 9h mladší žáci následováni mladšími žákyněmi. Kluci se v cíli seřadili pěkně za sebou, když Štěpán Rozsypal dojel na 4. místě, Vojta Pařík 5. a Venda Ježek 6. Závod ml. žákyň už přinesl první medaili, když své první pohárové zlato brala Kačka Hladíková. Adélka Kyselová dojela na 5. místě. V kategorii starších žáků a žákyň přibyla další zlatá medaile a to zásluhou Davida Šulce. Jakub Daněk dojel 13., Matěj Stránský 14., Tomáš Maroul 20. a Tomáš Doležal 30.
V st. žákyních přidala stříbro Kristýna Zemanová, 14. dojela Kateřina Daňková a 20. Martina Jedlánková. V kadetkách předvedla Tereza Vaníčková další úspěšný boj o medaile a získala bronz, Klára Vernerová vybojovala 10. místo. Kadeti Tomáš Ježek a Josef Hladík zajeli 14. a 18. místo.
 
Comments

Český pohár horských kol Praha Řepy

Řepy
O víkendu proběhl v Praze první závod Českého poháru horských kol ve sprintech a cross country. Závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu patřili opět mezi nejlepší a ujmuli se prvenství v soutěži týmů. V sobotu se začínalo závodem sprintů a v něm získal zlato David Šulc a bronz Kristýna Zemanová. Medaile unikla po defektu Tereze Vaníčkové.
V neděli se pokračovalo závodem cross country a hned první kategorie přinesli IVARCS – AUTHOR TEAMu skvělé výsledky! V kategorii mladší žáci  si dojel pro prémiovou medaili Štěpán Rozsypal, když skončil třetí. Čtvrté místo obsadil Vojta Pařík a desáté Venda Ježek. Mezi mladšími žákyněmi vybojovala druhé místo Kateřina Hladíková a čtvrté Adéla Kyselová. Mezi staršími žáky dominoval Jakub Šulc, kterého v první desítce doplnili šestý Matěj Stránský a sedmý Jakub Daněk. Na 21. místě dojel Tomáš Doležal a 31. Tomáš Maroul. Ve starších žákyních se nejlépe vedlo Kristýně Zemanové na šestém místě, dále dojely Kateřina Daňková 10. a Martina Jedlánková 17. V kadetkách předvedla parádní výkon Tereza Vaníčková a vybojovala 2. místo. Mezi kadety dojel Tomáš Ježek devátý a Josef Hladík sedmnáctý.
Comments

Skvělé představení v Bakově

Bakov 2015
Skvělé představení mládeže IVAR CS – ATHOR TEAMu v Bakově
Předposlední díl dětských závodů Spinfit MTB Cupu se konal v nedalekém Bakově. Jedná se o největší dětské závody v Čechách, kde se představilo přes 350 dětí a naši junioři na takové akci samozřejmě nemohli chybět. Celodenní akce nabitá závody sprintů i klasických XCO závodů si užívaly celé rodiny, protože v rámci závodů byly zařazeny i netradiční štafety, do kterých se zapojily nejen děti, ale i jejich rodiče. Celý závodní areál doslova zaplavily barvy IVAR CS – AUTHOR TEAMu a i přes velkou konkurenci dokázali naši svěřenci dominovat snad ve všech kategoriích a tím se opět potvrdila skvělá práce celého týmu. Všem našim úspěšným bikerům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci oddílu.
Comments

Úspěšné vystoupení na MČR

Kutná Hora
Od pátku do neděle probíhalo v Kutné Hoře Mistrovství ČR horských kol, které bylo pro IVAR CS – AUTHOR TEAM velmi úspěšné! V pátek se začínalo technickými disciplínami, které byly jako neoficiální MČR. V tomto závodě obsadila Terka Vaníčková 1. místo, Klára Vernerová a Josef Hladík 2. místo. V sobotu pokračovalo MČR Eliminátor (sprinty), v kterých se už rozdělovaly mistrovské tituly. První zlato pro IVAR CS – AUTHOR TEAM vybojovala žákyně Klára Vernerová, která tak potvrdila i celkové vítězství v poháru Eliminátor. Stříbrnou medaili přidala kadetka Tereza Vaníčková.
V neděli se rozpoutaly boje o medaile v cross country. Hned první kategorie mladších žákyň přinesla další medaili, kterou vybojovala Kristýna Zemanová třetím místem. Na dalších místech byly Hladíková 6. a Kyselová 11. V kategorii mladších žáků unikla medaile těsně Matějovi Stránskému, který dojel čtvrtý. Na dalších místech dojeli Pařík 11., Rozsypal 12. a Doležal 14. V kategorii starších žákyň se opět dařilo Kláře Vernerové, která dojela na třetím místě a v celkovém pořadí ČP obsadila druhé místo. V této kategorii obsadily ještě Jedlánková 10. místo a Hartychová 17. V kategorii starších žáků chyběl jeden z favoritů Tomáš Ježek, který má zlomenou klíční kost. Přesto naši závodníci bojovali a obsadili Hladík 7. místo, Šulc 11., Daněk 19. a Maroul 30. Mezi kadetkami se dařilo Tereze Vaníčkové, která získala broz a celkově obsadila v ČP druhé místo. Na 11. místě byla Kubátová. V celkovém pořadí Týmů vybojoval IVAR CS – AUTHOR TEAM skvělé druhé místo!
Comments

Český pohár MTB XCO Brno

Brno 2015
V sobotu se jel další díl Českého poháru horských kol XCO v Brně. IVAR CS – AUTHOR TEAM přijel opět bojovat o medaile a o co nejlepší umístění. Hned v první kategorii mladších žáků se to povedlo Matějovi Stránskému, který dojel třetí. K tomu přidali 6. místo Rozsypal, 8. Pařík a 13. Doležal. V kategorii mladších žákyň přidala druhý bronz Kristýna Zemanová, 6. místo Hladíková a 7. Kyselová. V kategorii starších žáků bohužel skončila sezóna pro Tomáše Ježka, který si v tréninku zlomil klíční kost. O přední umístění tak bojovali další jezdci, kteří obsadili 7. místo Hladík, 14. Šulc, 25. Daněk a 35. Maroul. V kategorii kadetek dlouho bojovala o bednu Tereza Vaníčková, která nakonec dojela těsně čtvrtá, Kubátová dojela na 13. místě. V hodnocení týmů se IVAR CS – AUTHOR TEAM posunul na první místo, které se bude snažit udržet i po MČR v Kutné Hoře.
Comments

Návrat Václava Ježka na pódium Kola pro život

Návrat na pódium
Kolo pro život zavítalo poslední červnový den do Krkonoš, kde se dějištěm závodu horských kol stalo Vrchlabí a jeho malebné okolí. Na svůj druhý start letošního ročníku KPŽ se postavil i Václav Ježek, který si výborným výkonem vybojoval druhé místo na delší 50-ti kilometrové trati za největším favoritem Pavlem Boudným. Venca Boudného dokázal prohánět více než polovinu závodu, pak však Bouda zapnul své pověstné turbo a vítězství si dokázal kontrolovat až do cíle. Pódium si vybojoval na Vrchlabském letišti i Tomáš Jiránek, který se slušným náskokem vyhrál svoji věkovou kategorii Muži 40-49 let. Medailí to zacinkalo i na kratší 35-ti kilometrové trati, kde druhé místo v kategorii Kadetky 14-16 let obsadila Dominika Kubátová. Mezi kadety stejného věkového rozpětí se s tratí slušně  popasoval na šestém místě Josef Hladík.
V dopoledních hodinách patřil cílový areál dětským závodům, kde se to našimi barvami jen hemžilo. První místa obsadili Adéla Rozsypalová (žákyně 8-9 let), Kateřina Hladíková (žákyně 10-11 let) a Matěj Stránský (žáci 12-13 let) a na druhých pozicích se umístili František Hladík (děti do 5let), Adéla Kyselová (žákyně 10-11 let) a Štěpán Rozsypal (žáci 10-11 let).
Comments

4. závod ČP XCO 2015 Bedřichov

Klára Vernerová
Další závod ČP XCO 2015 proběhl tento víkend v Bedřichově, kde se opět velmi dařilo jezdcům IVAR CS – AUTHOR TEAMU!
V Bedřichově opět panovalo deštivé a chladné počasí.  V sobotu se jel eliminátor, kde Klára Vernerová vybojovala zlato a Tomáš Ježek stříbro!
V neděli se na blátivé a náročné trati bojovalo o body a medaile v XCO. První medaili přivezl Matěj Stránský – stříbro, pak přidal Tomáš Ježek zlato a navrch ještě bramborové medaile od Kláry Vernerové a Terezy Vaníčkové. Všichni závodníci zaslouží obdiv za absolvování závodu v tak těžkých podmínkách! Více výsledků na www.poharmtb.cz
Comments

ČP XCO Řepy

T. Ježek
Za krásného počasí se o víkendu konal druhý díl Českého poháru horských kol v Řepích a IVAR CS – AUTHOR TEAM pokračoval v skvělých výsledcích!
V sobotních sprintech postoupili ve velké konkurenci mezi osm nejlepších Tomáš Ježek v žácích, Klára Vernerová v žákyních a Tereza Vaníčková v kadetkách. Na stupně vítězů si pak po vyřazovacích jízdách přišla Klára pro zlato a Tomáš pro bronz.
V neděli se na start ČP MTB poháru postavilo 19 našich bajkerů. Stříbro si odnesly dvě slečny - Klára Vernerová a Tereza Vaníčková. Kristýna Zemanová, Martina Jedlánková a Tomáš Ježek skončili těsně pod bednou a největší smolař byl Matěj Stránský, který prorazil duši a ztratil druhé místo. Další nedobrovolný běžec byl David Šulc, který měl defekty hned dva... V celkové pořadí týmů vede IVAR CS – AUTHOR TEAM celý pohár!
Comments

Letošní Odry patřily IVAR CS – AUTHOR TEAMu

Odry patřily Ivar CS – Author teamu
Bikerská sezóna finišuje a v Odrách se tento víkend loučil již patnáctý ročník seriálu Kola pro život. Posledním závodem KPŽ je tradičně Oderská Mlýnice, oblíbená trať známá především asfaltovým stoupáním na Mlýnici se spoustou fanoušků tvořících neuvěřitelný kotel srovnatelný s atmosférou na věhlasných silničních závodech. Našemu týmu se závěr seriálu povedl na výbornou, první a třetí místo absolutně a vítězství v jedné z hobby kategorií v nabité konkurenci hovoří za vše. Startovní výstřel půl hodiny před polednem doslova vyhnal všechny bikery na krásnou rozmanitou trať okořeněnou nočním deštěm. Naši borci Jan Strož a Václav Ježek se už od začátku přičinili o to, že se poměrně brzy oddělila na čele menší skupina, která pospolu vydržela do stoupání na Mlýnici načínající druhou polovinu závodu. Bouřlivá atmosféra v prudkém mlýnickém výjezdu vyburcovala Honzu Strože k vysokému tempu a spolu s Kristiánem Hynkem, vítězem letošního Cape Epic, dokázali své protivníky odpárat. celý článek...
Comments

Václav Ježek má titul z Českého poháru v maratonu

Václav Ježek má titul z Českého poháru v maratonu
O tomto víkendu vyvrcholil závodem Rallye Sudety Český pohár v maratonu, který byl zároveň mistrovstvím ČR v této disciplíně. Jedna z nejnáročnějších tratí u nás, lemující Teplické a Adršpašské skály, byla okořeněna nočním deštěm a tak si závod všichni zúčastnění opravdu užili. IVAR CS – AUTHOR TEAM měl ve hře o titul dvě želízka v ohni, lídra týmu Václava Ježka doplnil stále se zlepšující Jan Strož. Oba naši borci se zpočátku drželi čelní skupiny, ale postupem času se začal trochu propadat Honza Strož, kterému sudetský závod příliš nesedl a nakonec se do cíle ani nepodíval. Zato Vencovi Ježkovi se vedlo o poznání lépe, figuroval většinu závodu na pátém místě a až zhruba 20 kilometrů byl dojet početnější skupinou. S tou svedl v závěr velký boj a po tuhém boji protnul cílovou pásku na osmém místě, což mu stačilo na celkové vítězství v Českém poháru v maratonských tratích. celý článek...
Comments

Jan Strož druhý v Novém Městě

Z Nového Města...
Novinka letošního Kola pro život určitě potěšila všechny milovníky horských kol volbou místa závodu. Jelo se totiž v Novém Městě na Moravě a celé zázemí bylo umístěno do Vysočina Arény, kde se mimo jiné koná i světový pohár horských kol a kde si mohli bikeři vyzkoušet soutěžní trať na vlastní kůži.
První kilometry závodu začaly pěkně zostra, protože vedly po prudkých stoupáních soutěžní pohárové trati. Po výjezdu z celého areálu novoměstské Arény, kde trasa začala nabývat parametrů charakteristických pro závody KPŽ, zavelel k útoku biker IVAR CS – AUTHOR TEAMu Jan Strož. Honzovi dokázal sekundovat pouze Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized mtb) a tito dva si brzy vybudovali solidní náskok před smečkou pronásledovatelů, ve které se držel i další náš zástupce Václav Ježek. Vedoucí dvojice si však dokázala udržet odstup od zbytku závodního pole až do posledních metrů, kde si to rozdala v závěrečné cílové rovince. celý článek...
Comments

Václav Ježek těsně druhý ve Znojmě

Znojmo 2014
V letošním roce se Kolo pro život na vinobraní přestěhovalo z Valtic do Znojma. Premiéra závodu Znojmo Burčák Tour se určitě vydařila nejen kvůli krásnému počasí dobrému burčáku a vínu, ale i hojnou účastí bikerů a bikerek, kterých se na Moravě sešlo přes dva tisíce. Slavnostní start proběhl na znojemském Masarykově náměstí a po průjezdu městem trasa odbočila na úzkou asfaltku mezi pole, kde se startovalo už naostro. Tempo pelotonu ale od začátku pekelné nebylo a velmi početná skupina bikerů tvořila slušný balík ještě pár kilometrů za Znojmem. Pak však trasa zatočila ostře na úzkou cestu lemující kukuřičné pole a začalo se přikládat pod kotlem a peloton se začal nadobro trhat. Čelo nasadilo tempo, kterému samozřejmě dokázali čelit jen ti nejlepší, a proto s přibývajícími kilometry se vpředu utvořila pouze čtveřice, v níž však nechyběl lídr našeho týmu Václav Ježek. O tempo se staral především Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized mtb), který se snažit skupinu ještě zredukovat. celý článek...
Comments

Druhé místo Václava Ježka v Železných horách

Václav Ježek v Železných horách
Tento víkend čekal na bikery objíždějící seriál Kola pro život jeho nejstarší závod Manitu Železné hory s centrem ve východočeské Chrudimi. Náročnější biková trať okořeněná chrudimskými schody, které nesmí nikdy chybět, přilákala opět velké množství natěšených cyklistů. Na startu nechyběly všechny velké bikové týmy včetně našeho IVAR CS – AUTHOR TEAMu, který přijel na závod v plném složení.
Hlavní závod měla v podstatě už od začátku v rukou trojice Matouš Ulman a Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized) a náš biker Jan Strož. Ostatní soupeři nedokázali držet krok a postupně začaly těmto borcům odpadat. Honza si na dvojici spořitelny věřil, ale ulomená přehazovačka zhruba v polovině závodu zhatila jeho plány. Ve druhé dějství začal dirigovat závodu Pavel Boudný, který svým tempem odpáral i kolegu Ulmana a už to vypadalo, že si jede pro další vítězství. Nicméně osud tomu chtěl jinak a defekt zadního kola sice Boudného nezastavil, ale výrazně přibrzdil a pro triumf si tedy dojel Ulman. celý článek...
Comments

Druhé místo v Karlových Varech pro Honzu Strože

Jan Strož ve Varech
V nejznámějším českém lázeňském městě Karlových Varech se konal již 15. ročník bikemaratonu, jenž je už několik let součástí seriálu Kola pro život. Lázeňské lesy opět nabídly krásnou a svým profilem těžkou trať, na které si našli své profíci i amatéři. IVAR CS - AUTHOR TEAM do Varů přijel s cílem konečně pořádně bodovat a tak vylepšit svou pozici v týmové soutěži KPŽ. Daný cíl se splnit určitě podařilo, Jan Strož dokázal bravurně sekundovat dvojici České spořitelny Ulman – Boudný a po zaváhání prvně jmenovaného těsně před koncem se dokázal Honza druhým místem postarat o parádní výsledek našeho týmu. Výborně si vedli Václav Ježek a Daniel Valášek, kteří do cíle dorazili na celkovém pátém, resp. osmém místě. V hobby kategoriích vyšel tentokráte náš tým naprázdno, i když Vlastimil Hájek k pódiu neměl daleko, protože o třetí místo přišel až v závěrečném spurtu. V cílovém areálu přírodního parku se konaly dětské závody a naši junioři naplno ukázali svoje schopnosti. Své kategorie vyhráli Babeta Kolářová (děti do 5 let), Adéla Kyselová (10-11 let), Josef Hladík a Martina Jedlánková (oba děti 12-13let). Na druhém místě se umístil Venda Ježek (děti 8-9 let), Štěpán Rozsypal (děti 10-11 let), Tomáš Ježek a Nicole Hartychová (oba děti 12-13let) a konečně třetí místo vybojovala Adéla Rozsypalová (8-9 let).
Comments

Václav Ježek vítězem na poháru v Litvínově

Václav ježek v Litvínově
Do Meziboří u Litvínova měli namířeno bikeři, kteří se chystali poprat o body do českého poháru v maratonu horských kol. IVAR CS – AUTHOR TEAM zde byl zastoupen všemi elitními jezdci i několika „hobíky“. Největší ambice na vítězství měl určitě lídr našeho týmu Václav Ježek spolu s Janem Jobánkem (Superior Rubena Team) vedoucí muž celkového pořadí poháru. A to se také Vencovi nakonec podařilo. Začátek závodu však patřil Janu Strožovi, který hned v prvním stoupání odjel všem ostatním a opět ukazoval svoji fazónu z předešlých závodů. Honzovi ale štěstí dlouho nepřálo, protože po několika kilometrech se mu bohužel podařilo sjet z trati a než se na ni zase vrátil, měl už velkou ztrátu na nejlepší. Na čele se oddělila čtyřčlenná skupina s Václavem Ježkem, která pospolu vydržela celé dvě třetiny závodu. celý článek...
Comments

Václav Ježek pátý na Karlštejně

Karlštejn 2014
Krásným letním počasím přivítalo pražské závodiště ve Velké Chuchli všechny účastníky dalšího závodu Kola pro život. Úspěšný den to pro IVAR CS – AUTHOR TEAM ale moc nebyl, protože po několika pádech musela odstoupit více jak polovina „manšaftu“. Tradiční start na klusáckém oválu a následný výjezd z areálu se nesl v relativně pohodové atmosféře, ale pak už se začalo závodit. Hned z kraje za to vzal Matouš Ulman z České spořitelny a docílil toho, že se na čele utvořila menší skupina, ve které nechyběl Jan Strož nabírající v posledních týdnech výbornou formu. Jeho slibná pozice však netrvala dlouho kvůli pádu v jednom ze sjezdů, který ho vyřadil definitivně ze závodu. Dalším smolařem se stal Dan Valášek, pohybující se spolu s Václavem Ježkem ve skupině pronásledovatelů, jenž také díky ošklivému pádu musel ze závodu odstoupit. celý článek...
Comments

Junioři bojovali v Praze o mistrovské tituly v XCO

Junioři na startu v Praze
Junioři IVAR CS – AUTHOR TEAMu se vydali tento víkend do Prahy, kde se konalo mistrovství České Republiky v bikové disciplíně cross country a nevedli si vůbec špatně. Za opravdu letního počasí to byl na suché a rychlé trati doslova letecký den. Nejlepšího výsledku dosáhla Tereza Vaníčková, která v žákovské kategorii skončila jen těsně pod pódiem na čtvrtém místě, když ještě v polovině závodu figurovala na místě třetím. I ostatní děvčata si vedla skvěle, deváté místo obsadila Kristýna Zemanová a na jedenáctém místě se umístila Klára Vernerová. Po pádu musela odstoupit Nicole Hartychová. V chlapecké části žákovské kategorie jsme měli trojí zastoupení, kde nejlepšího výsledku dosáhl Josef Hladík, který dorazil do cíle na velmi dobrém jedenáctém místě. Tomáš Ježek obsadil 28. místo a na 39. místě závod dokončil Tomáš Maroul. A nakonec jedenáctým místem se také uvedla Elizabeth Ungermanová, naše jediná zástupkyně kategorie kadetek.
Comments

Jan Strož vítězem KPŽ ve Vrchlabí

Jan Strož ve Vrchlabí
Sedmým dějstvím pokračoval kolotoč závodů Kola pro život, který tento víkend zavítal do Krkonoš. Na závodníky čekaly nádherné scenérie okolí Špindlerova mlýna, Strážného a dalších míst. Krásná a hlavně kopcovitá trať mimořádně sedla borcům IVAR CS – AUTHOR TEAMu, kteří osadili hned tři místa v první čtveřici celkového pořadí.
Po stratu a průjezdu náměstí ve Vrchlabí přivedla trasa bikery do stoupání na Žalý, které mělo na pár kilometrech převýšení přes tři sta metrů, a tentokráte sehrálo významnou roli v celém průběhu závodu. V tomto kopci se totiž ze sedla zvedl Jan Strož a strojovým tempem odjel všem svým soupeřům, kteří ho pak marně naháněli celý závod. Honza po výborném třetím místě na Malevilu potvrdil formu a zvítězil s luxusním náskokem čtyř minut. celý článek...
Comments

Excelentní výkon Jana Strože na Malevilu

Malevil 2014
V srdci Lužických hor se konal patnáctý ročník populárního závodu Malevil Cup, který byl letos zařazený do Českého poháru v maratonu horských kol. Z Malevilu se ta léta stala opravdová kultovka mezi bikery, a i proto se na start postavila výborná konkurence. Jména jako Jaroslav Kulhavý a nebo čerstvý bronzový medailista z Mistrovství Evropy XC Jan Škarnitzl hovoří za vše. Nejen s těmito borci byli bikeři IVAR CS – AUTHOR Teamu Václav Ježek, Jan Strož i Daniel Valášek odhodláni bojovat o prvenství. Díky suché trati to byl závod s velmi rychlým startem a vlastně i celým průběhem a tomu odpovídal i čas vítěze, který na sto kilometrové trati byl hluboko pod čtyřmi hodinami. Parádním výsledkem se prezentoval Jan Strož, který nestačil pouze na dva dříve jmenované, vítěze Jaroslava Kulhavého a druhého v pořadí Jana Škarnitzla. Honza Strož k závodu řekl: „Od startu vlezl na špic Kulhec a já jsem tušil, že to bude chtít zkusit jako minulý týden na Mistrovství Evropy a tedy jet od začátku hodně ostré tempo. Vsadil jsem proto na něj a zkusil to s ním, jelikož jsem se cítil naprosto perfektně. celý článek...
Comments

Tereza Vaníčková třetí v Kutné Hoře

Kutná Hora 2014
V neděli pokračoval Český pohár MTB v Kutné hoře. V těžkém závodě se tradičně lépe dařilo děvčatům. V kategorii žákyň vybojovala další bronzovou medaili Tereza Vaníčková, šestá dojela Klára Vernerová a osmá Kristýna Zemanová. Devatenáctá skončila Nicole Hartychová a po defektu z první desítky vypadla jednadvacátá Martina Jedlánková. V kadetkách dojely třináctá Ungermanová a osmnáctá Kubátová.  V kategorii žáci vybojoval Tomáš Ježek v silné konkurenci dvanácté místo, osmnáctý dojel Josef Hladík a čtyřicátý šestý Tomáš Maroul. V kategorii Elite dojel Martin Řehák třiatřicátý.
Comments

Ještěd patřil bikerům IVAR CS – AUTHOR TEAMu

Ještěd patřil našim bikerům
Liberecký sportovní areál Vesec, patřil tento víkend bikerům hned několika disciplín. Konaly se zde totiž tři velké akce najednou, kromě seriálu Kola pro život se zde jel dvaceti čtyř hodinovka Rohovec 24 Těžká pohoda a závod Enduro Race Ještěd, který spojuje hned několik disciplín DH, XC a maratón. Volbou IVAR CS – AUTHOR TEAMu byl samozřejmě prvně jmenovaný již šestý díl série KPŽ a o tom že se týmu dařilo svědčí tři místa našich „eliťáků“ v první pětce celkového pořadí.
První kilometry závodu byly spíše seznamovací, ještě v Javorníku se v předu pohybovala opravdu početná skupina jezdců. Tempo se zvýšilo až ve výjezdu na Rašovku a tak se čelo ihned začalo rozpadat a na špici zbylo to nejodolnější jádro. Příjemným faktem byla hned několikanásobná účast našich barev v přední skupině. Václav Ježek, Jan Strož i Dan Valášek plnili svoje úkoly na jedničku a prakticky udělali celý závod. V polovině trati však přišel defekt Václava Ježka, který sice problém odstranil, ale už se nedokázal dotáhnout zpět a závod dokončil na celkovém pátém místě. celý článek...
Comments

Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě

Václav Ježek v Mostě
Dvě čtvrtá místa na Orlíku a v Mostě, mladí úspěšní na silnici. Síly IVAR CS – AUTHOR TEAMu se tento víkend rozdělily na dvě závodní kolbiště. V blízkosti Orlické přehrady se konal pátý díl seriálu Kolo pro život a v Mostě se jel maratónský závod zařazený do Českého poháru. Václav Ježek v Mostě a Jan Strož na Orlíku vybojovali shodně solidní, ale trochu nepopulární čtvrtá místa.
Orlické klání s přeci jen větší konkurencí než to Mostecké nabídlo bikerům zajímavou trať a krásné zázemí s vyloženě letním počasí. Průběh závodu na čelních pozicích celkem slušně kopíroval předchozí díly KPŽ, protože i na Orlíku se o tempo starali především borci České spořitelny Pavel Boudný a Matouš Ulman a jim dokázali sekundovat pouze Jiří Hudeček (Symbio+Cannondale) a náš Jan Strož. Nejsilnější závěr opět předvedl Pavel Boudný, který svým drtivým nástupem nedal v cíly soupeřům žádnou šanci. Za ním na pásce Matouš Ulman přetlačil Jiřího Hudečka a za nimi s nepatrným odstupem dorazil na čtvrtém místě Jan Strož.
celý článek...
Comments

Václav Ježek králem Šumavy a KPŽ v Koutech

Kouty 2014
Poslední květnový víkend patřil tradičně vyhlášené a dnes již legendární bikové akci Králi Šumavy, kde Václav Ježek dokázal po třetí získat královskou korunku pro vítěze závodu. Ve stejný den bojovala většina týmu včetně našich juniorů v Koutech nad Desnou, kde se konal čtvrtý díl seriálu Kolo pro život.
Jednadvacátý ročník Krále Šumavy byl odstartován na Klatovském náměstí již v půl osmé startem nejdelší „královské“ 102 kilometrů dlouhé trasy, kde mezi hlavní favority patřil lídr IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a svou roli bezezbytku splnil. Soupeři mu dokázali sekundovat pouze do 35. kilometru, kde v táhlém stoupání na Keple Venca ukázal svou sílu a na čele se osamostatnil a tak to zůstalo až do cíle. celý článek...
Comments

Úspěšný víkend IVAR CS – AUTHOR teamu

V Jestřebích horách 2014
Jan Strož vybojoval třetí místo v Jestřebích horách
Jestřebí hory zase po roce přivítaly natěšené cyklisty na závodě seriálu Kola pro život. Bezesporu nejhezčí biková trať v Broumovské vrchovině je mezi bikery trochu opomíjená, což je velká škoda, protože takový závod by si jistě zasloužil větší účast. Trasa zahrnující snad všechny povrchy i typy cest byla okořeněná vydatnějším nočním deštěm, který přišel i na závěr hlavního závodu.
Start z Úpického náměstí je charakteristický okamžitým asfaltovým stoupáním, které letos nenabídlo, i možná díky menší konkurenci v elitní kategorii, počáteční drtivé nástupy a tak se čelní skupina oddělila až v další části závodu. Stupňované tempo vydržela jen nejlepší čtveřice, ve které měl IVAR CS – AUTHOR TEAM jedno zastoupení v osobě Jana Strože. Od dvacátého kilometru se vedoucí skupina zúžila na trojici, když nevydržel její nasazení Michal Malík. Bohužel ani Honza Strož nedokázal v technických pasážích udržet krok s dvojicí Pavel Boudný a Jiří Hudeček a do cíle dorazil s mírnou ztrátou na velmi dobrém třetím místě. celý článek...
Comments

Český pohár MTB XCE a XCO Bedřichov

Dvě medaile Terezy Vaníčkové
O víkendu proběhl v Bedřichově Český pohár horských kol. V sobotu se závodilo ve sprintu, v neděli v cross country. IVAR CS – AUTHOR team se představil hlavně v mládežnických kategoriích. V sobotu v chladném, větrném a deštivém počasí závodila hlavně děvčata – žákyně Tereza Vaníčková, Klára Vernerová a Nicole Hartychová, kadetka Elizabeth Ungermanová a v kategorii elite Martin Řehák. Do vyřazovacích bojů postoupili Řehák a Vaníčková. Terka se probojovala až do finále, kde dojela na skvělém třetím místě. Martin vypadl v rozjížďce.
V neděli ráno přestalo pršet, ale podmínky na trati byly velice těžké. V 9h vyrazili do závodu žáci a žákyně a předvedli parádní výkony. V kategorii žákyň vybojovala další, tentokrát stříbrnou medaili Vaníčková, pátá skončila Zemanová. Další umístění – 8. Vernerová, 16. Jedlánková a 27. Hartychová. V žácích dojel Ježek na dvanáctém místě, Hladík sedmnáctý. V 13.30 vyrazily na trať kadetky. Na těžkém okruhu dojela Ungermanová třináctá, Kubátová jednadvacátá.
Comments

Václav Ježek obhájil prvenství na Bezdězu

Oblíbený závod horských kol v blízkosti hradu Bezděz letos nepotvrdil svou vizitku z předešlých let týkající se počasí. Po několika prosluněných ročnících přišly na řadu ozdravné koupele. Po sobotním vydatném dešti se v neděli jel závod vyloženě vodní. Hluboké kaluže široké přes celou cestu byly typické pro mnoho míst na trati. Mokré a chladné počasí však neodradilo zhruba sedm set nadšených bikerů porvat se z těmito nepříjemnými podmínkami. Horkým favoritem na vítězství byl Václav Ježek, lídr našeho IVAR CS – AUTHOR TEAMu, který svou úlohu v závodě bez problémů potvrdil.
Start do krátkého kopce okamžitě naznačil, kdo bude držet otěže tohoto závodu. Od zbytku pelotonu se oddělila skupina zhruba šesti bikerů, která nedala svým pronásledovatelům žádnou šanci se alespoň přiblížit. V této šestici jsme měli dokonce trojí zastoupení, protože kromě Václava Ježka se v ní nacházel i Daniel Valášek a Tomáš Jiránek. Tempo první skupiny však nedokázali akceptovat všichni přítomní a tak se postupně čelo smrklo na tři členy. celý článek...
Comments

Mladá Boleslav tour Škoda Auto

MB tour Škoda auto 2014
Druhý květnový víkend patřil Boleslavi, kde se konal druhý díl seriálu KPŽ. Pořadatelský tým kolem Josefa Hladíka odvedl perfektní práci a připravil pro dětské i dospělé bikery a bikerky skvělou závodní sobotu. Boleslav je neodmyslitelně spjata s firmou Škoda Auto a i letos připravily Škodováci na start hlavního závodu zaváděcí soutěžní rallyový speciál Škoda Fabia S2000, který dovedl závodníky městem až na Krásnou Louku, do místa ostrého startu. Domácí tým IVAR CS – AUTHOR měl samozřejmě obrovskou chuť se předvést všem Boleslavským fanouškům a posbírat důležité body do týmové soutěže i soutěže jednotlivců seriálu KPŽ. celý článek...
Comments

Třetí místo Václava Ježka na Šele

Na trati Šela maratonu
Hrad Helfštýn se i letos stal dějištěm kultovního závodu horských kol Šela maraton zařazeného do Českého poháru. Trať patnáctého ročníku byla na rozdíl od posledních let nezvykle suchá a pouze malou nepříjemností pro natěšené bikery bylo poměrně chladné a hodně větrné počasí. Obhajobu loňského vítězství Pavla Boudného (Česká Spořitelna – Specialized MTB) se snažili zabránit „eliťáci“ IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a Jan Strož. Boudný sice závod opět vyhrál, ale naši borci rozhodně nezklamali.
Již v devět hodin ráno se rozjelo početné pole závodníků bojovat s technicky náročnou tratí 90ti kilometrového závodu, která rozhodně nenudila, protože se po zaváděcí silniční části pro bikery otevřely pasáže plné lesních singltreků okořeněných spoustou kamenů, kořenů, potůčků a lávek. celý článek...
Comments

Povedená premiéra letošního KPŽ v Brdech

První letošní závod KPŽ – Brdy
Kola největšího seriálu horských se po roce opět naplno roztočila. První závod v Letech u Prahy patří mezi nejnabitější podniky celého KPŽ jak z hlediska počtu účastníků, tak z hlediska kvality startovního pole. Účast čerstvého vítěze proslulého etapového závodu Cape Epic Kristiána Hynka hovoří za vše. Z pohledu IVAR CS – AUTHOR TEAMu se závod v Brdských lesích určitě povedl, medaile získali nejen dospělí bikeři, ale i junioři.
Hlavní závod je charakteristický dvěma táhlými, poměrně ostrými stoupáními ihned po startu, která každému bikerovi dokáží pořádně rozproudit krev. V těchto kopcích to jako první zkusil Jiří Hudeček a velmi rychle si vybudoval slušný náskok. Technické problémy v následující části však vystavily Hudečkovi stopku a na čele se začala tvořit šestice závodníků, ve které spolu s jezdci z České spořitelny a Kristiánem Hynkem drželi i naši Václav Ježek a Jan Strož. Místy blátivá trať přidala určitě na atraktivnosti a taky zvyšovala požadavky bikerů nejen na fyzické ale i na technické schopnosti. Oběma těmto aspektům vévodila trojice Ulman, Boudný a Hynek, a to byl zřejmě důvod, proč naši borci nebyli schopni s jejich tempem držet krok. celý článek...
Comments

Tereza Vaníčková třetí v závodě ČP XC Teplice

Tereza Vaníčková
Úvodní závod letošního Českého poháru v cross country letos zavítal do Teplic a díky zařazení do kategorie C1 byl v elitních kategoriích velmi dobře obsazený. Celkový počet se nakonec zastavil na hodnotě 427 bikerů a bikerek z deseti zemí ve všech kategoriích, což je oproti loňským ročníkům úctyhodné číslo. Na startu nemohli chybět ani zástupci IVAR CS – AUTHOR TEAMu, a to nejen mezi elitními jezdci, ale i mezi juniory.
Obrovskou radost našemu týmu udělali výbornými výsledky naši junioři, pro které je pohár v cross country letos premiérou. Tereza Vaníčková se ve svém prvním klání dokonce probojovala třetím místem až na pódium v žákovské kategorii. celý článek...
Comments

Tomáš Jiránek pátý na Českém ráji

Polovina dubna je už několik let neodmyslitelně spjatá s velmi oblíbeným závodem horských kol Author 50 Český ráj. Trasa závodu vedoucí malebnou krajinou chráněné krajinné oblasti vždy přiláká veliké množství dychtivých bikerů a bikerek. Ani letos tomu nebylo jinak, jelikož se na start postavilo přes 1400 účastníků, i když kvůli termínové kolizi s Českým pohárem v cross country na startu chyběla česká špička včetně dvou elitních jezdců IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václava Ježka a Jana Strože.
Po startovním povelu se veliká horda závodníků vydala vstříc technicky a profilově  sice méně náročné, ale o to rychlejší trati. První dvě krátká stoupání byla ve znamení obrovského nasazení, které rozmělnilo startovní pole na menší části. celý článek...
Comments

Václav Ježek obhájil vítězství v Osečné

Před startem v Osečné
Prvním závodem horských kol, tedy především pro „hobíky“, bývá už několik let Podralská padesátka v podještědské Osečné. Náš tým se na tomto převážně asfaltovém klání sešel ve velmi slušném počtu. I když je tento závod pro „eliťáky“ pouze přípravný, tak přeci jen obhajoba prvenství určitým způsobem svazuje a toho si byl před závodem Václav Ježek vědom, a i proto jeho cílem bylo samozřejmě zvítězit. Jednoduché to určitě neměl, protože se v Osečné sešla velmi slušná konkurence jezdců Elite, mimo jiné i Jan Strož, Michal Bubílek, Jiří Novák nebo třeba Jan Nesvadba. První zaváděcí kolo závodu se neslo spíše v poklidném tempu, nikomu se moc nechtělo „tahat“ a proto se startovní pole drželo dlouho pohromadě. Bylo hodně znát, že jde u spousty závodníků o první závodní test, protože v balíku panovala lehká nervozita. celý článek...
Comments

Parádní představení v Jizerkách

Jizerské hory ovládl IVAR CS – AUTHOR TEAM
Tradiční zakončení bikové sezóny v Jizerských horách naprosto ovládl IVAR CS – AUTHOR TEAM. Nejenže se povedl double v soutěži jednotlivců z loňského roku, ale naši bikeři s luxusním náskokem vyhráli i týmovou soutěž. Mimořádně oblíbený závod s neuvěřitelnou účastí tří a půl tisíc závodníků byl významným především letošní změnou hlavního mediálního partnera, kterým se stala Česká televize. Ta ze závodu přepravila i živé vstupy na svém sportovním kanálu ČT sport. Připraven bude i třiceti minutový záznam. Nejen tato skutečnost přilákala na start opravdu kvalitní závodníky z řad profesionálů i amatérů.
celý článek...
Comments

Ježek a Strož na pódiu v Oderské mlýnici

Stupně vítezů – Oderská mlýnice
Finálový závod seriálu Kola pro život tradičně hostí moravské město Odry. Závod v krásném prostředí a hlavně s úžasnou kulisou, kde ve stoupání na Mlýnici stojí špalír diváků vybavených řechtačkami, bubny a trubkami ženoucí bikery do prudkého kopce stejně hlasitě jako na velkých světových závodech. Oderská mlýnice byl zároveň závod, ve kterém se mělo rozhodnout o celkovém vítězi nejen v individuální, ale i týmové soutěži.
Areál Spálovského Mlýna byl místem celého zázemí a zároveň i startu, odkud se bikeři vydali na členitou 56 kilometrů dlouhou trať. První kilometry rovinatého charakteru byla spíše zahřívací, kde se startovní pole pouze natáhlo a dělení do skupin se konalo až v následném prudkém stoupání po louce, kde si čelo dokázalo vybudovat mírný náskok na zbytek startovního pole. celý článek...
Comments

Václav Ježek ovládl Pražskou padesátkou

Author Pražská 50
Na okraji hlavního města se jel již 15. ročník závodu Author Pražská padesátka. Pražané a nejen oni se sešli na tuto akci v hojném počtu, protože na start se nakonec postavilo přes tisíc cyklistů. Mezi nimi byli i dva zástupci IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a Tomáš Jiránek. Lídr našeho týmu Václav Ježek si celý závod kontroloval pozici v čelní skupince, ve které se dokázal udržet i Tomáš Jiránek. Venca Ježek rozhodl o svém vítězství až v závěrečných pasážích závodu, kde mu postupně odpadali všichni soupeři a do cíle dorazil s pohodlným náskokem. O druhou pozici pak bojoval Tomáš Jiránek, který jen těsně nestačil na Michala Bubílka (Kellys Bike Ranch Team), a v cíli mi tedy patřilo výborné třetí místo.
Comments

Václav Ježek těsně druhý ve Valticích

Valtice krátce po startu
Kolo pro život zavítalo tentokráte do kraje vína a pohostinných lidí. Poslední léta byl zářijový termín závodu na jižní Moravě charakteristický suchým a krásně teplým počasím. V letošním roce si však bikeři užili úplného opaku, protože po nočním a ranním vydatném dešti se rychlá trať proměnila ve vodní a bahenní lázně. Kdo netahal z jílového pole bahnem obalené o dvacet kilogramů těžší kolo možná nepochopí jaké byly letos Valtice. I přes nepříznivé počasí Valtické náměstí opět doslova praskalo ve švech. ICAR CS – AUTHOR TEAM si před závodem kladl nejvyšší cíle, a to jak v individuální tak i v týmové soutěži, což se vyplnilo takřka do puntíku.
Zaváděcí silniční pasáž po startu znamenala pouze boj o dobrou pozici pro vjezd do terénu, kde se teprve začalo naostro závodit. Spousta vody, kluzký povrch ani svižné tempo však zpočátku neznamenaly, že se balík bude trhat na malé skupiny a i když čelo záhy mírně odskočilo, zbytek startovního pole se valil stále za nimi. Závod nakonec rozhodovaly hlavně krátké prudké výjezdy a nebo technické úseky plné vody a bahna. celý článek...
Comments

Václav Ježek ovládl Plzeňskou padesátku

Finiš v Plzni
V Plzni se to konečně povedlo. Plzeňská padesátka se po několika letech vrátila mezi závody seriálu Kolo pro život a návrat to byl pro IVAR CS – AUTHOR TEAM velice úspěšný. Václavu Ježkovi se totiž podařilo ve strhujícím závěru tento závod vyhrát. Slavnostní start připravili organizátoři na Plzeňském náměstí, kde hlavním startérem byl americký hokejista ve službách plzeňského klubu Ryan Hollweg.
V poklidném tempu se peloton přesunul z náměstí do cílového areálu, kde se pouze ukázal divákům ještě v kompaktním složení a pokračoval dál podél plzeňské zoologické zahrady. Následný zahřívací silniční úsek končil vjezdem na šotolinovou cestu, kde se konečně začalo závodit. Trať celého závodu byla spíše rovinatá se dvěma výjezdy na kopec Krkavec a tomu odpovídalo i pekelné tempo. Tvořily se poměrně velké skupiny, které dokázaly vydržet pospolu minimálně polovinu závodu. Na čele se vyčlenila šestice bikerů, která si zvolna navyšovala náskok na poměrně početnou skupinou pronásledovatelů. celý článek...
Comments

Václav Ježek druhý na Ještědu

Václav Ježek na Ještědu
Liberecký Vesec přivítal poslední prázdninový víkend všechny bikery, kteří se přijeli poprat s krásnou tratí vedoucí až pod samý vrchol liberecké dominanty Ještědu. Ještědský závod seriálu KPŽ nabízí náročnou trať nejen pro dospělé, ale i pro děti je vždy připraven zajímavý okruh plný překážek, obtížných výjezdů a sjezdů. Dospělá část IVAR CS – AUTHOR TEAMu v minulém kole seriálu ztratila průběžné vedení v týmové soutěži, a proto cílem bylo se na čelo opět vrátit.
Zaváděcí část po stratu ve Vesci se ještě jela v poklidném tempu, a tak se jako obrovský had vinul dav bikerů po úzkých asfaltkách sportovního areálu. Netrvalo ale dlouho a na čele se oddělila skupina, která na Rašovce pár kilometrů po startu čítala jen devět jezdců. celý článek...
Comments

Václav Ježek stříbrný v Chrudimi

Stupně vítězů v Chrudimi
Dalším závodem Kola pro život byl tradiční Manitou Železné hory v Chrudimi. Proč tradiční? Chrudimský závod totiž doprovází seriál KPŽ už od samého začátku. Organizátoři nelenili a pro závodníky připravili pár drobných změn na trati, kde nahradili asfaltové pasáže lesními sigltrekovými úseky, což určitě vedlo k větší atraktivitě závodu. Samozřejmě nemohl chybět tradiční sjezd schodů ihned po startu. IVAR CS – AUTHOR TEAMu přijel do Chrudimi především udržet, případně navýšit průběžné vedení v týmové soutěži před dotírající Českou Spořitelnou.
Po zaváděcím průjezdu městem a vjezdu na první šotolinovou cestu bylo jasné, kdo bude udávat tempo závodu, protože na špici se usadila dvojice Matouš Ulman – Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized). A především Ulman svým nasazením hned z kraje závodu oddělil pětičlennou skupinu, ve které se udrželi i Václav Ježek a Jan Strož. Honza Strož však neměl svůj den a po několika kilometrech od skupiny dopadl. celý článek...
Comments

Jan Strož čtvrtý v Karlových Varech

Skokánek...
Lázeňské město Karlovy Vary již po čtrnácté hostily seriál závodů horských kol Kolo pro život. Rozhodně nejhezčí zázemí seriálu v přírodním parku meandru řeky Ohře a jedna z nejhezčích tratí letos bohužel nepřilákalo velké množství závodu chtivých bikerů. Kdo ale ve Varech nechyběl, byl IVAR CS – AUTHOR TEAM se svými hvězdami Václavem Ježkem a Janem Strožem.
Po startu ze třídy T.G. Masaryka čekaly na bikery tentokráte několik ostřejších stoupání, protože bylo potřeba startovní pole pořádně natáhnout, protože po kopcích totiž následoval technický sjezd úzkými pěšinami plnými kořenů a kamenů a okořeněný několika prudkými serpentinami. Zpočátku jeli všichni favorité společně, ale ve druhém stoupání zabrala dvojice z České Spořitelny Pavel Boudný a Matouš Ulman a vybudovala si zhruba minutový náskok. celý článek...
Comments

Honza Strož těsně pod pódiem v ČP v Litvínově

Čtvrtý díl v Českém poháru v maratonu hostil Litvínov, který leží na jižním úpatí Krušných hor. Na pohárové trase dlouhé sto kilometrů měl náš tým dvě želízka v ohni Václava Ježka a Jana Strože, kterým uteklo pódiové umístění až v závěru závodu. Zato na kratší 60ti kilometrové trati řádil Martin Splítek, který nedal šanci ani několika eliťákům. Kopcovitá a technicky náročná trať v kombinaci s pekelným vedrem znamenala velkou výzvu pro všechny startující.celý článek...
Comments

Václav Ježek čtvrtý v Chuchli

V pražské Chuchli
Jarní záplavy v dějišti závodu Karlštejn Tour v pražské Velké Chuchli nezanechaly naštěstí výraznější stopy a tak se koncem července mohl konat tento již tradiční závod Kola pro život. Naopak voda v den závodu spíše chyběla, protože pekelné vedro tahalo ze všech závodníku tekutiny už na startu na chuchelském oválu. Tým IVAR CS – AUTHOR Team v čele s Václavem Ježkem chtěl poprat o stupně vítězů hned v několika kategoriích a také vylepšit průběžné třetí místo v týmové soutěži. Zaváděcí vozidlo provedlo závodníky po startu v klidnějším tempu přes ovál až na silnici vedoucí podél závodiště, i přesto se ale startovní pole už dělilo díky několika zatáčkám a zúžením ještě v areálu. celý článek...
Comments

Etapový závod MTB Trilogy

Václav Ježek na prologu
Máte rádi extrém a chcete zažít něco nevšedního? Tak právě pro vás je připraven asi nejdrsnější etapový závod horských kol u nás. Nádherný kousek České krajiny v Broumovské vrchovině totiž hostil již druhý ročník tohoto bikového masakru. Organizátoři kolem Vény Hornycha nezklamali, protože pro účastníky opět připravili zážitek, na který se nezapomíná. Obdobné trasy této akce by jste hledaly v naší republice asi jen těžko. V letošním ročníku připravili pořadatelé od středy do soboty kromě hlavního závodu Klasik ještě kratší a mírně jednodušší variantu Demo. Na tuto akci vyrazil letos i IVAR CS – AUTHOR TEAM v sedmičlenném složení v čele s „eliťáky“ Václavem Ježkem a Janem Strožem.
celý článek...
Comments

Jan Strož čtvrtý v Koutech

V posledním červnovém víkendu se seriál Kolo pro život přestěhoval do Jeseníků. Trať v krásném prostředí Koutů nad Desnou je typická nekonečným asi hodinovým stoupáním až k dominantě okolí přečerpávací nádrži Dlouhé stráně. Slabší účast elitních jezdců vynahradil olympionik Jan Škarnitzl, který podle očekávání ovládl hlavní závod na padesát kilometrů.
Na start se postavil jediný „eliťák“ našeho týmu Jan Strož, který měl v plánu co nejvíce potrápit jasného favorita závodu Jana Škarnitzla (Sram Rubena Trek). Jakmile začal peloton stoupat do úvodního nekonečného kopce, tak se na čele utvořila skupina pěti bikerů, mezi kterými Honza Strož nemohl chybět. celý článek...
Comments

Druhé místo pro Václava Ježka ve Vrchlabí

Vrchlabí 2013
Kolo pro život již potřetí ve své historii zavítalo do našich nejvyšších hor do Krkonoš. Drobná úprava trati, kde byl loňský asfaltový úsek nahrazen lesními pasážemi s náročným kamenitým sjezdem, určitě závod okořenila. Celková účast sice netrhala rekordy seriálu, ale pořadatelům se podařilo na start přilákat i Kristiána Hynka, třetího muže z mistrovství Evropy v maratonu. IVAR CS – AUTOR TEAM přijel do Vrchlabí potvrdit dobré výsledky z předchozích závodů KPŽ a opět ukázat sílu v týmové soutěži, kterou zatím vede.
Náročná kopcovitá trať je pro bikery výživná už od stratu, protože se po krátkém průjezdu městem začne strmě stoupat až nad místní lyžařský areál. V závěrečné části stoupání se na čele tentokrát vytvořila silná čtveřice bikerů, kde diktoval tempo nejen Kristián Hynek, ale i Václav Ježek. Venca k závodu řekl: „Už od startu jsem cítil, že to dneska pojede, v první polovině jsem natahoval ústa i klukům ze Spořitelny“. celý článek...
Comments

Ježek a Strož mezi prvními čtyřmi na Orlíku

Orlík 2013
Ani povodně nezastavily organizátory před uspořádáním tradičního závodu Kola pro život na Orlíku. Počasí se v sobotu umoudřilo a lehce pozměněná trať byla i přes bahnité úseky sjízdná. Dva elitní jezdce v první pětce a dvě vyhrané kategorie byl solidní počin Ivar CS – Author Teamu.
Už od startu bylo celkem jasné, kdo bude u Orlické přehrady tvrdit muziku. Oba „eliťáci“ formace České spořitelny Boudný, Ulman rozjeli takové tempo, kterému dokázali  čelit pouze naši borci Jan Strož a Václav Ježek a s nimi ještě Jan Jobánek (EP Energy Merida Biking Team). První, kdo si z této skupiny vystoupil, byl Václav Ježek, který neudržel krok a musel si zvolnit. Vedoucí čtveřici po chvíli nedokázal udržet ani Jan Strož a postupně se propadl k Vencovi Ježkovi. celý článek...
Comments

Králem Šumavy se stal Václav Ježek

Král Šumavy 2013
Václav Ježek obhájil královský titul bikerské verze klatovského závodu. Letošní ročník charakteristický bahenními lázněmi byl plně v režii IVAR CS – AUTHOR Temu. Klatovské náměstí i přes nepřízeň počasí a podmínek na trati přivítalo necelých devatenáct set nadšených cyklistů. Dvacátý ročník tohoto závodu se jel jako memoriál Františka Šraita, zesnulého zakladatele Krále Šumavy.
Start hlavního 105 kilometrů dlouhého závodu byl připraven již na půl osmou ráno, protože s touto tratí se někteří bikeři perou až do pozdních odpoledních hodin. Už od prvních kilometrů bylo jasné, kdo bude na trati hrát hlavní roli. celý článek...
Comments

Václav Ježek opět vítězí na Bezdězu

Pod Bezdězem
Počasí na Bezdězu zase nezklamalo. Modrá obloha, rychlá a prakticky suchá trať a ideální zázemí závodu s nedalekou dominantou hradu Bezděz přilákalo na start přes sedm set dospělých a takřka sto dětských závodníků. Prostě nádherně strávená biková květnová neděle. Pro IVAR CS - AUTHOR Team je to takřka domácí závod, takže se to ve startovním poli jen hemžilo bíločernými dresy tohoto týmu. Na hlavní padesátikilometrové trati potvrdil roli favorita již čtyřnásobný vítěz Václav Ježek a opět zvítězil, i když to zprvu tak nevypadalo. Hned od startu se trasa řádně zvedá až do místa, kde se odbočuje na turistickou cestu kolem Bezdězu a tam se od zbytku cyklistického světa oddělila menší skupina, ve které byli spolu s Václavem Ježkem i Martin Splítek, František Klouček a Jan Strož. celý článek...
Comments

Druhé místo Václava Ježka v Jestřebích horách

Ivar CS Author team v Úpici
Pořádná biková trať okořeněná bahnem byla charakteristická pro třetí závod Kola pro život v Jestřebích horách. Oproti loňskému roku organizátoři letos nabídli pouze jednu hlavní trasu na 58 kilometrů, která opravdu stála za to. Několik singltreků, bahnitých technických sjezdů i výjezdů prověřily dovednosti i morální připravenost všech zúčastněných. Start na úpickém náměstí byl relativně poklidný a první asfaltovém stoupání vyjelo startovní pole pohromadě, ale jakmile se najelo do terénu, tak se zvýšilo tempo a začalo dělení do skupin. Na čele operovali především elitní jezdci našeho týmu Václav Ježek a Jan Strož. celý článek...
Comments

Jaroslav Kulhavý vítězem v Mladé Boleslavi

Ježek a Kulhavý
Rok se s rokem sešel a ve městě automobilů v Mladé Boleslavi se druhou květnovou sobotu sjeli bikeři z celé republiky porvat se s místní tratí. Trasa závodu sice nebyla profilově příliš náročná, ale páteční vytrvalý déšť připravil pro všechny zúčastněné opravdovou bikovou lahůdku. Organizátoři z IVAR CS – AUTHOR TEAMU připravili pro diváky i samotné bikery malé překvapení, protože na start závodu se postavil olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý i jeho olympijští kolegové Jan Škarnitzl a Ondřej Cink. Díky hlavnímu partnerovi našeho týmu IVAR CS se na zaváděcím motocyklu prezentoval několikanásobný účastník dakarské rallye Jan Veselý. Slavnostní start u Zákaznického centra Škody Auto byl opět okořeněn účastí závodního speciálu Škoda Fabia S2000, který dovedl cyklisty do místa ostrého startu na Krásnou louku. Už od prvních kilometrů bylo jasné, kdo bude udávat tempo, protože na čele se usadil největší aspirant na vítězství Jaroslav Kulhavý a prakticky celý závod si tuto pozici hlídal. S Kulhavým se postupně vyselektovala šestice bikerů, ve které si dobře vedl i Václav Ježek. celý článek...
Comments

Jaroslav Kulhavý na KPŽ v Mladé Boleslavi!

V sobotu 11. května 2013 v 11.30 hodin odstartuje druhý závod Kolo pro život Mladá Boleslav tour Škoda Auto, který pořádá náš IVAR CS – AUTHOR TEAM.
Na start se postaví dva olympijští vítězi – Jaroslav Kulhavý a Miroslava Knapková! Vedle nich bude stát na startu celá česká biková špička – Jan Škarnitzl, Ondřej Cink, Jan Jobánek, Matouš Ulman a boleslavský Václav Ježek. Na startu budou i sportovci z jiných odvětví v čele s Martinem Koukalem. Jako předjezdec pojede na motorce několikanásobný účastník Rallye Dakar Jan Veselý! Tímto Vás srdečně zveme na start závodu, přijďte podpořit naše závodníky! Propozice závodu na www.kolopro.cz 
Comments

Václav Ježek první Okololiberce

Cílový sprint
Druhý sváteční květnový den patřil šestému ročníku MTB závodu Okololiberce zařazeného do seriálu Cyklomaraton Tour 2013. Zázemí závodního areálu ve Vesci, solidní počasí a zajímavá trať rozdělená do dvou okruhů slibovaly příjemně strávený den pracovního volna.
Start v areálu byl trochu netradičně nasměrován na travnatý kopec, který závodníkům hned od prvních kilometrů řádně rozproudil krev. Startovní pole se po kopci natáhlo a hned z kraje se utvořily menší skupiny, které se v první polovině zahajovacího okruhu často měnily. Ve stoupání na Javorník se na čele utvořilo sedmičlenné uskupení, které vydrželo prakticky celý okruh. Ve druhém se Václav Ježek rozhodl o svižnější tempo, kterému dokázali vzdorovat pouze Tomáš Vokrouhlík (BMC-Savo Racing) a Jan Nesvadba (Madeta Fitness). V závěru ukázal Venca, že má z této trojice nejvíce sil a dojel si pro zasloužené vítězství. celý článek...
Comments

Václav Ježek pátý na blátivé Šele

Václav Ježek na blátě
Letošní Šela opět nezklamala. Stejně jako v loňském roce se nad hrad Helfštýn přihnal v pátek vytrvalý déšť, který výrazně okořenil sobotní závod. Author Šela maraton zařazený do Českého poháru přilákal opět velmi kvalitní startovní pole. Na start hlavního 91 kilometrů dlouhého závodu se postavilo zhruba 500 účastníků, mezi kterými se objevil i historicky první olympijský vítěz závodu cross country horských kol z Atlanty 1996 Bart Brentjens.
V devět hodin ráno se z Lipníku nad Bečvou vydali bikeři bojovat s trasou, která je charakteristická dvěma výjezdy na historickou dominantu okolí hrad Helfštýn a především krásnými singtreky. celý článek...
Comments

Vítězství Václava Ježka na Ratibořickém MTB maratonu

Budoucí vítěz Václav Ježek
Nedělní závod startující v centru Jestřebích hor ve městě Úpice a vedoucí například Národní přírodní památkou Babiččino Údolí v blízkosti historického centra Ratibořic byl pro IVAR CS - AUTHOR TEAM velmi úspěšný. Prosadili se zde nejen dospělí, ale i junioři. Hlavní závod ovládli borci našeho týmu, protože záhy po startu odjela tříčlenná skupina s Václavem Ježkem, Martinem Řehákem a Martinem Splítkem.
Vedoucí trio si udržovalo po celý závod dostatečný náskok před svými pronásledovateli a až v závěru si to naši bikeři rozdali mezi sebou. celý článek...
Comments

První závod Kolo pro život opět v Brdech

T. ježek
Další ročník seriálu závodů horských kol Kolo pro život zahájen. Už po několikáté vše začalo v Brdských lesích, kde se tradičně sjíždí skvělá konkurence. Jména jako Kristián Hynek, Pavel Boudný nebo Václav Ježek hovoří za vše. O velké oblibě tohoto závodu vypovídá i počet startujících, který letos překročil hodnotu 1400 účastníků.
Brdy jsou typické pořádným kopcem prakticky hned po startu, kde si všichni startující prověří fyzickou připravenost na závod, a kde se postupně rozdrobí celý balík cyklistů na menší skupiny. Na čele tentokráte vznikla silná čtveřice, ve které nechyběl Václav Ježek. Ten s vedoucí trojicí udržel krok až těsně pod vrcholovou prémii zhruba na 8 kilometru, kde mu bohužel trojice Hynek, Ulman a Boudný odskočila a ve stejném pořadí dorazila i do cíle. celý článek...
Comments

Václav Ježek obhájil prvenství v Českém ráji

Venca Ježek a první cena
Tradiční závod Author 50 Český ráj, který má tu čest zahajovat nový ročník maratonských závodů horských kol, se uskutečnil ve svém obvyklém termínu v polovině dubna. I přes poměrně chladné a vlhké počasí se na startu sešlo solidní startovní pole čítající více než tisíc účastníků. Mezi nimi nemohli samozřejmě chybět ani bikeři IVAR CS – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem.
Prvních pět kilometrů tratě jsou významné dvěma krátkými stoupáními, kde se startovní pole vetšinou rozdělí do malých skupin a ne jinak tomu bylo i letos. Na čele se po tomto úseku vytvořila asi dvaceti členná skupina, která po prvních kilometrech s ostrým tempem viditelně zvolnila, čehož se snažil využít Jan Strož. Za hradem Kost neváhal a svým nástupem si vytvořil malý náskok, který však neměl dlouhého trvání a Honza byl opět pohlcen vedoucí skupinou. celý článek...
Comments

Partners 50 Podralsko

Skupina s Vencou
Tak už je to tady. Po dlouhé zimě vstupuje náš tým do sedmé sezóny! Přes zimu jsme prošli pár změnami, tou hlavní je název: IVAR CS – AUTHOR TEAM.
Všem sponzorům děkujeme, že nám umožnili pokračovat dál! A hned jsme začali vítězně. V sobotu se jel už tradiční jarní závod Partners 50 Podralsko, kterého se zúčastnili jak dospělí, tak děti. V závodě dospělých si naši borci vedli parádně. Brzy po startu nastoupil Venca Ježek a sólovou jízdou vybojoval první letošní vítězství. Za Vencou se utvořila trojice pronásledovatelů, ve které byl i náš Jan Strož. Ten nakonec po problému s pedálem dojel čtvrtý. Za ním přivedl do cíle další skupinu Franta Klouček, který tak vybojoval páté místo. Ve skupině byli i Ivo Netík, který dojel desátý a vyhrál kategorii M40 a Martin Řehák, celkově třináctý. celý článek...
Comments

Parádní tečka letošní bikové sezóny

Václav Ježek v cíli
Tradiční zakončení sezóny na Nova Author Cupu bylo pro náš Alpine Pro – Author Team opravdu prvotřídní. Podzimní Jizerské hory se totiž nesly především v našich barvách. Naši bikeři ovládli nejen týmovou soutěž, ale obsadili i první dvě místa celkového pořadí.
Slunečné počasí druhého říjnového víkendu přilákalo na start mediálně známého bikového závodu přes tři tisíce nadšenců tohoto sportu. Obrovský špalír lidí v Josefově Dole se v deset hodin vydal na trať dlouhou 63 kilometrů vedoucí převážně po známých trasách běžeckého lyžování v Jizerských horách. celý článek...
Comments

Maraton Euroregionu Nisa ve Stráži pod Ralskem

Cyklistický klub SpinFit Liberec spolu s německými kolegy uspořádal poslední zářijovou sobotu bikový závod pro děti i dospělé v malebném okolí Ralska, Mimoně a Osečné. Hlavní dospělou padesáti kilometrovou trať absolvovala i čtveřice našeho Alpine Pro – Author Teamu.
Velkým favoritem celého závodu byl náš Venca Ježek a toto očekávání do posledního puntíku potvrdil. Prakticky ihned po startu nasadil Venca k trháku, který nikdo další nezachytil. Své jednoznačné vítězství v cíli korunoval luxusním náskokem pěti minut. Za Vencou se vytvořila početná skupina pronásledovatelů, kteří si to rozdali prakticky až v závěru. Na druhém místě do cíle nakonec dorazil Jiří Novák (Remerx Merida Kolín) před třetím Jakubem Šulcem (Bike & Ski Bakajda). V této skupině operoval i náš biker Martin Řehák, který protnul cílovou pásku na celkově devátém místě s bramborovou pozicí ve své kategorii. Velmi dobře si vedli i zbylí dva naši borci Josef Hladík a Marek Kysela, kteří dojeli na 18. resp. 19. místě celkově a Marek Kysela, stejně jako Martin Řehák, vybojoval čtvrté místo ve své kategorii.
Comments

Okolopardubic

Úspěšný předposlední zářijový víkend pro Alpine Pro – Author Team byl završen ve východočeských Pardubicích. Po sobotní Oderské Mlýnici se totiž v neděli jel další závod seriálu Cyklomaraton Tour. Pardubický závod byl pro naše barvy vítězný hned dvakrát. Svoji výbornou formu o tomto víkendu potvrdil Václav Ježek, který až v závěrečném sportu předčil Petra Dlaska (Madeta Fitness / Specialized). Na třetím místě pak dorazil do cíle úřadující mistr Evropy Kristián Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team). V kategorii Muži nad 60 let se radoval z vítězství náš biker Stanislav Hájek.

Comments

Oderská mlýnice

Poslední závod letošního ročníku Kola pro život zavítal, stejně jako v loňském roce, do Oder. Závod věhlasný především úžasnou kulisou při prudkém výjezdu na vrch Mlýnice opět nezklamal. Úzký asfalt byl lemován davy fanoušků vybavených bubny, trubkami a řechtačkami, se kterými vytvářeli úžasnou atmosféru všem zúčastněním bikerům a bikerkám. A že se jich na startu sešlo hodně svědčí i fakt, že šlo o poslední možnost bodovat do individuální a týmové soutěže Kola pro život. Cílem našeho Alpine Pro – Author Teamu bylo uhájit dosavadní druhé místo v týmech a mezi jednotlivci získat pódiová umístění v celkovém pořadí pro Václava Ježka v kategorii Elite a pro Františka Kloučka v kategorii Muži 19-29 let. V nejbližších dnech se po sečtení všech bodů dozvíme, zda se naše očekávání naplnilo.celý článek...
Comments

Valtické Cyklobraní

Seriál bikových závodů Kolo pro život jde pomalu do finále. Jeho předposlední díl se konal v polovině září mezi vinicemi jihomoravského města Valtice. Že se závod v této lokalitě líbil, potvrdil rekord v počtu účastníků, jehož hodnota byla neuvěřitelných 2400. Na start závodu přilákali organizátoři, kromě Jardy Kulhavého, takřka kompletní českou špičku, mezi kterou byly vidět i dresy našeho Alpine Pro – Author Teamu. Hlavní padesátikilometrová trať doznala letos menších úprav, které závodníci pocítili především v závěru, kde byly doplněny dvě kratší velmi ostré stojky.
Kvalitní startovní pole, suchá vcelku rovinatá trať a příjemné počasí dávaly tušit, že se pojede nadoraz už od prvních metrů. Po zaváděcím asfaltovém úseku se bikeři dostali na užší polní cestu, kde se rozpoutalo malé cyklistické peklo. Tempo bylo opravdu vražedné a ustávalo jen velmi zvolna. Rovinatá trať však nedovolovala rozdrobit peloton na jednotlivce a většinu závodu se jelo v početnějších skupinách. celý článek...
Comments

Priessnitzova padesátka

Již poosmé zavítali bikeři a bikerky do Jeseníku, města známého především Priessnitzovými lázněmi. Jejich zakladatel dal jméno i místnímu závodu horkých kol, který je také zařazen do seriálu Kolo pro život. Náš Alpine Pro – Author Team do Jeseníků vyrazil s jednodenním předstihem s velkými ambicemi poprat se o nejvyšší příčky celkového pořadí.
V pravé poledne se peloton závodníků vydal na padesáti kilometrovou trasu z jesenického Masarykovo náměstí. Prakticky ihned po startu se trať začala pořádně zvedat a čelo samozřejmě nasadilo k vysokému tempu, což začalo startovní pole trhat na menší skupiny. Rychlý sled výjezdů a sjezdů postupně zvětšoval rozestupy mezi jednotlivými skupinkami a střídal pozice jednotlivých závodníků podle toho jak si kdo rozložil síly. Čelo závodu se postupně zmenšovalo až zhruba do poloviny tratě, kde už zbyla pouze trojice závodníků. celý článek...
Comments

Manitou Železné hory

Východočeská Chrudim byla předposlední srpnový víkend dějištěm dalšího závodu seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Tradiční závod letos připravil zbrusu nové tratě. Zrušena byla dlouhá sto kilometrů dlouhá trasa a jako hlavní tratí se stala „šedesátka“, která měla spoustu nových a zajímavých úseků. Co zůstalo stejné, kromě cílového prostoru, byly samozřejmě chrudimské schody, které už neodmyslitelně patří k tomuto závodu.
Na startu se opět sešla výborná konkurence, mezi kterými nemohli chybět ani naděje našeho Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem. Po několika seznamovacích kilometrech, které byly spíše rovinatějšího charakteru, se začala trasa více vlnit a startovní pole opět zakusilo letošní nadvládu dvojice bikerů z České Spořitelny Kristiána Hynka a Pavla Boudného. celý článek...
Comments

Karlovarský AM bikemaraton

Nejznámější lázeňské město naší republiky Karlovy Vary se staly v sobotu 18. srpna dějištěm bikového závodu seriálu Kola pro život. Nádherné letní počasí a velmi příjemný cílový areál v přírodním parku Meandr přímo ve Varech musel všechny zúčastněné určitě nadchnout. Lákadlem samotného závodu pak byla určitě účast dvanáctého bikera olympijských her v Londýně Jana Škarnitzla.
Masarykova ulice v centru Varů se stala již podruhé dějištěm startu hlavního závodu. První kilometry, které procházely městem, byly spíše slavnostní v pohodovém tempu. Ostré tempo se nastolilo až v následných stoupání, která končila na Doubské hoře. celý článek...
Comments

Ještěd Tour Kooperativy

Liberecký areál Vesec, který byl dějištěm mistrovství světa v bežeckém lyžování, přivítal druhý srpnový víkend tentokráte bikery. Konal se zde totiž další díl seriálu Kolo pro život nazvaný Ještěd Tour. Náročný závod korunovaný výjezdem pod ještědskou dominantu televizního vysílače přilákal kvalitní startovní pole včele s mistrem Evropy v maratonu Kristiánem Hynkem (Česká Spořitelna – Specialized MTB Team) nebo Václavem Ježkem, lídrem Alpine Pro – Author Teamu. Bikeři odstartovali v pravé poledne a po okružní jízdě sportovním areálem se vydali na Jeřmanice a pak dál do kopců. První ochutnávkou kopcovitého závodu byl výjezd na Javorník a pak další stoupání po Rašovském hřebenu.
celý článek...
Comments

Šumavský MTB maraton

Lyžařský areál Zadov byl o posledním červencovém víkendu dějištěm dalšího závodu horských kol série Kola pro život. Oproti předchozím ročníkům připravili organizátoři pouze jednu trať, která měřila 60 kilometrů. Celá trasa vedoucí národním parkem určitě seděla bikerům, kteří preferují technicky nenáročné cesty s kopcovitým profilem. Náš Alpine Pro – Author Team vyrážel na Šumavu s velkými ambicemi, které potvrdil pouze lídr týmu Václav Ježek. Start závodu byl situován tradičně na parkoviště areálu Kobyla, ze kterého na závodníky čekal výživný kopec s délkou přes dva kilometry do cílového areálu závodu. V tomto stoupání byly vypsány hned tři prémie, kde v prvních dvou dominoval úřadující republikový mistr v cross country Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB team).
celý článek...
Comments

Bikemaraton Drásal

První červencovou sobotu se bikeři sešli na Holešovském náměstí, kde startoval jeden z kultovních závodů Kola pro život Bikemaraton Drásal. Krásy hostýnských vrchů mohli účastníci obdivovat na dvou tradičních tratích kde ta delší 115ti kilometrová byla vypsána pro kategorii Elite. Náš Alpine Pro – Author Team měl svá želízka v ohni na obou tratích.
Před osmou ranní odstartovala delší trasa, která určitě patří k nejtěžšímu závodu seriálu Kola pro život. Na závodníky čekala stoupání kolem Hostýna a Kyčery na kopce Tesák, Keltský Javorník nebo například na Troják a Pardus s celkovým převýšení přes tři tisíce metrů. celý článek...
Comments

Kouty MTB maraton

Poslední červnovou sobotu se konal první ročník Kouty MTB maratonu nově zařazeného do seriálu KPŽ. Účastníci si užívali nádherného vysokohorského prostředí Jeseníků nedaleko Červenohorského sedla. Start i cíl hlavního závodu byl situován do místního lyžařského areálu, ze kterého se bikeři podívali až na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně umístěnou v nadmořské výšce 1350 metrů. Náš Alpine Pro – Author Team opět potvrdil slušnou formu a bral několik pódiových umístění.celý článek...
Comments

Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto

Na startu
Kolotoč závodů horských kol Kolo pro život se tento víkend přesunul do Krkonoš. Závod ve Vrchlabí – Špindl Tour je charakteristický především kopcovitou ale s technicky nenáročnou tratí, která je lemována krásnými scenériemi krkonošského národního parku. Na startu se sice neobjevila kompletní česká biková elita, nicméně na vrchlabském náměstí nechyběl například novopečený mistr Evropy Kristián Hynek a kompletní Alpine Pro – Author Team.
Po průjezdu městem zavedl zaváděcí automobil závodníky pod místní lyžařský areál, kde se začalo strmě stoupat až nad sjezdovky. Toto zhruba čtyřkilometrové stoupání hodně napovědělo o vývoji závodu. celý článek...
Comments

Mistrovství Evropy v maratonu na Malevilu

Tradiční maratonský závod Malevil Cup byl letos opravdu výjimečný, protože se závod pro elitní bikery jel jako mistrovství Evropy. Mistrovský závod ovládli čeští závodníci Kristián Hynek a Pavel Boudný, kde mistrem Evropy se stal prvně jmenovaný. Úspěch zaznamenal nejen český národní tým, ale i náš Alpine Pro – Author Team, který ovládl kratší distanci vypsanou pro hobby kategorie. Mezi nejlepší evropské bikery se postavil na start 105ti kilometrové trati i lídr našeho týmu Václav Ježek. První zhruba 30ti kilometrový úsek byl pouze mírně zvlněný, proto se na čela držela početná skupina. Další fáze však přinesla první pořádné kopce, kde se začal peloton závodníků dělit.celý článek...
Comments

Orlík Tour Kooperativy

Orlík Tour Kooperativy 2012
Vltavská přehrada Orlík byla dějištěm dalšího závodu seriálu Kolo pro život. Nabitá startovní listina nabízela divákům parádní podívanou i díky překážkám z klád přímo v areálu závodu. Dvouokruhová hlavní trasa typická neustálými krátkými stoupáními a technickými sjezdy byla i po několika přeháňkách suchá a poměrně rychlá. Bikeři našeho Alpine Pro – Author Teamu byli úspěšní především v kategorii Muži 19-29 let, kde obsadili první tři místa.
Počáteční asfaltový úsek a především první krátká stoupání po štěrkových a lesních cestách se vyznačoval narůstajícím tempem pelotonu, kde si většina závodníků poprvé sáhlo hluboko do zásob svých sil. Úvodní část prvního kola byla fyzicky náročná, a i proto se poměrně záhy začali tvořit menší skupiny. Již v prvním okruhu se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina, kde bohužel nebyl nikdo z našeho týmu. celý článek...
Comments

Okolohradce

Stupně vítězů v Hradci Králové
Královéhradeckému okolí patřil 3. června dalšímu závodu seriálu horských kol Cyklomaraton Tour 2012. Šedesáti kilometrová trať vyznačující se širokými lesními cestami s malým převýšením doplněná o malé zpestření ve formě několika technických singltreků. Na startu se oproti předpokladům nakonec sešla vcelku slušná konkurence. Za Alpine Pro – Author Team se na tuto akci vydali dva bikeři Václav Ježek a Martin Turner.
Výjezd z města a první kilometry v lese se celý peloton držel pohromadě a i díky tomu zde panovala mírná nervozita a boj o pozice. Zhruba na osmém kilometru přišlo jedno z mála prudkých stoupání, které startovní pole rozdělilo do skupin. Rovinatá trasa pak nedala mnoho možností výrazně míchat pořadím. Venca Ježek se samozřejmě celý závod pohyboval na čele a v závěru nestačil pouze na vítěze Petra Dlaska (Madeta Fitness/Specialized). Třetí místo obsadil Jan Fojtík (Toyota Dolák MTB). Na celkovém 22. místě dojel Martin Turner.
Comments

Jestřebí hory České spořitelny

Třetí podnik seriálu KPŽ zavítal první červnovou sobotu do Jestřebích hor ležících v Krkonošském podhůří. Na této akci samozřejmě nemohl chybět ani náš Alpine Pro – Author team, který obsadil kompletně stupně vítězů v kategorii Muži 19–29 let. Organizátoři nabídli účastníkům kromě standardních tratí i trasu dlouhou 85 kilometrů.
Hlavní 55ti kilometrová trať odstartovala v pravé poledne z Úpického náměstí. Celou trať charakterizují krátké velmi prudké výjezdy, mírná ale dlouhá stoupání, která svádějí k vysokému tempu jízdy, a nakonec i technické lesní sjezdy po kořenech a kamenech. Díky větru se i rovinaté úseky staly velmi nepříjemné a závodníci tedy prakticky žádnou možnost si na chvilky oddychnout. celý článek...
Comments

Václav Ježek Králem Šumavy

Poslední květnový víkend je v Klatovech již tradičně vyhrazen Králi Šumavy. Tento kultovní závod letos oslovilo více než dva a půl tisíce nadšených cyklistů a měli se opravdu na co těšit. Organizátoři připravili z větší části novou trať, ve které ubrali asfaltové úseky a nahradili je zajímavými lesními pasážemi a hlavně přidali pár set výškových metrů. Nejdelší 105ti kilometrovou trasu zvolil poprvé i lídr Alpine Pro – Author Teamu Václav Ježek.
Dlouhá trať s velkým převýšením určila i vlažnější tempo pelotonu po startu. celý článek...
Comments

Tour Škoda Auto v režii našich juniorů

V sobotu 19. května se na Krásné louce v Mladé Boleslavi konal druhý závod seriálu Kolo pro život. Protože je náš tým pořadatelem těchto závodů, tak zatím co se dospělí věnovali především organizaci závodů, junioři pilně trénovali v místě budoucího závodiště, aby navázali na předchozí úspěchy a předvedli se svým příbuzným, kamarádům a fanouškům.
První šly do boje Martina Jedlánková a Klára Vernerová v kategorii do 11 let. Po startu se obě naše závodnice dostaly do čelní skupiny s kladenskou Zuzkou Kadlecovou a sváděly spolu pěkné souboje. Nakonec holky svou soupeřku udolaly a zvítězila Martina těsně před Klárou. Ve stejné kategorii kluků za naše barvy vybojoval Pepa Hladík stylem start - cíl druhou zlatou medaili, Tomáš Ježek po velkem boji bral bronz, na pěkném pátém místě projel cílem Tomáš Maroul a na 16. místě Pepa Holan.
celý článek...
Comments

Vítězství Václava Ježka na Bezdězu

Václav Ježek na stupních vítězů
V neděli 20. května se jel tradiční maraton horských kol Author 50 Bezděz, který se, jak už název napovídá, konal v blízkosti královského hradu Bezděz. Závod zařazený do seriálu Author Marathon Tour 2012 nabídl 50ti kilometrovou trať v okolí Máchova Jezera a právě hradu Bezděz. Na startu se objevilo několik borců našeho Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem.
Již od prvních kilometrů se na čele utvořila šesti členná skupina, ve které nechyběli Venca Ježek a Honza Strož. Tato skupina si pak držela náskok prakticky celý zbytek závodu. celý článek...
Comments

Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

Na startu závodu
Sobota 19. května patřila Mladá Boleslav opět cyklistům. Konal se zde totiž druhý závod horkých kol seriálu Kolo pro život, který pořádal náš Alpine Pro – Author Team. Organizátoři připravili zajímavou trať, která byla oproti loňsku z velké části úplně nová. Slavnostní start hlavního závodu se tradičně uskutečnil před Zákaznickým centrem Škoda Auto, odkud závodníky doprovodil městem soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 pilotovaný Juho Hänninenem až do místa ostrého startu, který se nacházel v areálu Krásná louka. Krásné počasí přilákalo na start přes tisíc bikerů a bikerek, mezi kterými byli i běžec na lyžích Martin Koukal a biatlonistka Zdenka Vejnarová. Další zajímavostí hlavního závodu byl doprovodný motocykl, který sedlal Jan Veselý, trojnásobný účastník Ralley Dakar. celý článek...
Comments

Junioři Alpine Pro - Author Teamu se opět prosadili

O uplynulých dvou víkendech a státním svátku naši junioři bojovali na několika závodech a opět se prosadili na medailové pozice.
V sobotu 5. května se do jihomoravské metropole, kde se konal první závod Tour de kids, vypravili Justýna Kolářová, Lucka Blechová a Vojta Pařík. Ve finálovém závodě v sestrovražedném souboji v kategorii do 9 let zvítězila Lucka před Justýnou a ve stejné kategorii kluků vybojoval Vojta druhé místo.
V neděli 6. května na XC Bílý kámen vybojovala Terezka Schejbalová první místo v kategorii do 8let. V Přerově na dětské Šele ji ve stejné kategorii napodobila Justýna Kolářová a Lucka Blechová v kategorii do 10 let obsadila třetí místo.celý článek...
Comments

Merida Bike Vysočina 2012

V rámci víkendového programu Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě se také konal maratonský závod pro veřejnost nazvaný Merida Bike Vysočina. Kratší čtyřiceti kilometrovou trať si zvolil Martin Řehák, jediný zástupce našeho Alpine Pro – Author Teamu na této akci, který do cíle dorazil na pěkném pátém místě.
Martin svůj závod shrnul takto: „Po startu v areálu Světového poháru vedla trať na zaváděcí kolo XC okruhu, takže po zhruba 400 metrové rovině přišel první významnější kopec, který byl dost jezdivý a na pocit mi velmi seděl, takže jsem ho využil k prvnímu nástupu a roztrhání velké skupiny, která se po startu vytvořila. Do druhé poloviny kopce, která již byla znatelně techničtější díky vlhkým kořenům, jsme najížděli už jako pěti členná skupina s poměrně slušným náskokem. celý článek...
Comments

Projetí závodní tratě

Společné foto
Druhou květnovou neděli se náš tým sešel s cílem seznámit se osobně s tratí letošního boleslavského závodu. Po desáté hodině jsme všichni vyrazili směrem k areálu Nová louka, kde bude příští týden kompletní zázemí závodu, a kde proběhla nezbytná fotodokumentace naší početné skupiny. Pak jsme pokračovali kolem Česany nahoru do Čejetic s následným sjezdem do Podlázek. Zde se peloton rozdělil dle výkonnosti na tzv. „elitní“ skupinu vedenou Vencou Ježkem a „tabákovou“ skupinu v čele s Pepou Hladíkem. Trať byla prakticky celá suchá a bez větších obtíží sjízdná. První část vedoucí přes Bukovno, Debř, Čistou a Hrdlořezy je fyzicky hodně náročná s několika krátkými stoupáními a technicky náročnějšími sjezdy. celý článek...
Comments

Okololiberce

Okololiberce 2012
Na pomezí Jizerských hor se ve sváteční den 8. května konal pátý ročník závodu Okololiberce zařazeného do seriálu Cyklomaraton Tour 2012. Celé zázemí závodu bylo letos umístěno na koupališti v Hodkovicích nad Mohelkou. Organizátoři připravili pro účastníky 25ti kilometrový okruh, který účastníci absolvovali u krátké varianty jednou u dlouhé dvakrát. Náš Alpine Pro – Author Team měl na stupních vítězů nakonec vícenásobné zastoupení.
Po startu vedla trasa kolem dálnice na Liberec po asfaltové cestě. Tempo bylo zpočátku poměrně poklidné a celý peloton vydržel pohromadě až na šestý kilometr, kde na závodníky čekala první lesní pasáž s prudkým stoupáním. Zde se začalo čelo závodu pomalu vzdalovat ostatním. Na špici se vytvořila skupina asi osmi až deseti lidí, ve které jsme měli dvojí zastoupení v osobě Václava Ježka a Honzy Strože. celý článek...
Comments

Author Šela Maraton 2012

Tradiční bikový závod na Helfštýně měl letos zvláštní náboj, protože se jel jako mistrovství České republiky v maratonu. Domácí šampionát přilákal kvalitní startovní pole včetně mistra světa Jardu Kulhavého. Na mistrovskou trať o délce 93 kilometrů vyrazilo zhruba 650 závodníků, na které čekali po pátečním vydatném dešti doslova bahenní lázně. Náš Alpine Pro – Athor Team na takové akci samozřejmě nemohl chybět a byl vidět i na pódiu pro vítěze.
Posrartu a krátké zaváděcí asfaltové části na bikery čekaly technicky zajímavé lesní pasáže, kterým dominovaly bahnem okořeněné sigltreky. Na sedmnáctém kilometru čekal cyklisty první průjezd cílovým prostorem hradu Helfštýn, kde se na čele objevil největší favorit závodu Jarda Kulhavý (Specialized Racing).celý článek...
Comments

Medailové hody juniorů

O uplynulém víkendu a následném volném úterku bojovali naši junioři v barvách Alpine Pro - Author Teamu ve čtyřech závodech a dávali soupeřům pořádně zabrat.
V sobotu se v Letech u Prahy konal 1. závod seriálu Kolo pro život a naši zástupci se něm ukázali ve velmi dobré formě. V kategorii do 7 let jsme měli na startu Vendu Ježka, který nedal svým soupeřům nejmenší šanci a dojel si pro jasné vítězství. V holčičím závodě stejným způsobem deklasovala startovní pole Vanda Dlasková a na druhém místě dojela Lucka Tůmová. V kategorii do 9 let jsme měli nejsilnější zastoupení a tady se prosadily především holky, když zvítězila Kačka Hladíková následována Adélou Kyselovou, na čtvrtém místě dojela Justýna Kolářová a na desátém místě Tereza Schejbalová.celý článek...
Comments

Trans Brdy České spořitelny

A je to tady, kola největšího českého seriálu závodů horských kol Kolo pro život se znovu roztočila. Zahajovacím závodem byl opět Trans Brdy v Letech u Prahy. Krásné letní počasí přilákalo na start přes tisíc účastníků s nebývale velkým počtem elitních závodníků. I náš Alpine Pro – Author Team vyrazil v takřka plném složení s cílem poprat se ve všech kategoriích o pódiová umístění.
Po startu čekalo na závodníky už v tak teplém počasí další řádné zahřátí svalů ve formě lesního čtyř kilometrového kopce s převýšením více jak dvě stě metrů. Toto stoupání většinou hodně napoví s kým se musí počítat v boji o vítězství. Na špici se usadili hned od začátku dvojice z České Spořitelny Specialized Kristián Hynek a Pavel Boudný, Jan Hruška (Nissan Dolák) a účastník olympijských her v Londýně Jan Škarnitzl (Rubena Auto-Mečík Specialized). Posledně jmenovaný si pak dojel pro celkové vítězství s takřka minutovým náskokem před Pavlem Boudným.celý článek...
Comments

Author 50 Český ráj

Po startu v Českém ráji
Sezóna 2012 se konečně pořádně rozjela. Tradičním dubnovým „otvírákem“ bikových závodů se stala padesátka Českého Ráje, která je součástí Author Maraton Tour. Úspěšná obhajoba celkového prvenství lídra našeho Alpine Pro – Author Teamu Václava Ježka i skvělé výsledky ostatních našich borců jsou velkým příslibem do nové sezóny. Závod odstartoval přesně v jedenáct hodin ředitel závodu Petr Klouček na již tradičním místě nedaleko kempu Peklo v Nové vsi u Mnichova Hradiště. Startovní pole čítající přes tisíc účastníků svědčí o velké oblibě této cyklistické akce. celý článek...
Comments

Bohemie MTB Maraton 2012

V neděli 15. dubna v pravé poledne byl nedaleko Nového Boru odstartován MTB závod seriálu Haven Amulet series 2012. Svůj první letošní bikovou účast si zde odbyl i Ivo Netík, nová posila našeho Alpine Pro – Author Teamu, a nevedl si opravdu vůbec špatně. Ivo obsadil celkově šesté místo a s přehledem zvítězil ve své kategorii Veteráni nad 40 let.
Ivo k závodu řekl: „Konkurence byla docela slušná. Od startu nastoupili Veverka s Matouškem a Bartákem, ale Barták na čele nevydržel a odcouval zpět do naší skupiny asi sedmi lidí, kde jsem byl zpočátku například s Robertem „Giovanem“ Novotným, Novotou, Nouzákem.celý článek...
Comments

Madeta Okolobudějc

Druhý díl MTB seriálu Cyklomaraton Tour 2012 se v sobotu 14. dubna konal v Českých Budějovicích. Start i cíl byl letos umístěn do vodáckého kempu Zlatá Koruna, kde se sešlo přes dvě stovky cyklistů. Alpine Pro – Author Team v tomto závodu reprezentoval Jan Strož, který patřil mezi adepty na pódiové umístění.
Honza svůj závod popsal takto: „V sobotu mě čekal další ze závodů, tentokrát s pořadovým číslem dvě. Vyrazil jsem směr České Budějovice na závod "Okolobudějc". Nevěděl jsem jak na tom budu, jelikož jsem se v týdnu necítil zrovna moc dobře.celý článek...
Comments

50 Cyklorájem Podralsko

Jeden z prvních jarních MTB maratonů se konal 14. dubna 2012 za slunečného a relativně teplého počasí v obci Osečná nedaleko Liberce. Na startu ryze asfaltového závodu se sešlo kolem dvou set natěšených bikerů a bikerek, mezi kterými barvy našeho Alpine Pro – Author Teamu hájil jediný zástupce Martin Turner.
Velmi mírný profil trati vybízel k rychlé jízdě plné nástupů jednotlivých závodníků či skupin. První polovina závodu ale nic takového bohužel nenabídla. Po zhruba pěti kilometrech sice nastoupil Pavel Gonda (Kona Cycling Point), ale zbytek pelotonu nijak nereagoval. celý článek...
Comments

Nova Author Cup 2011

Tradiční tečkou naší bikové sezóny byl závod Nova Author Cup. Dějiště závodu Jizerské hory připravily pro závodníky opravdu zajímavé cyklistické počasí. Na více než tři tisícovky bikerů čekalo na startu v Josefově dole pěkné přivítání v podobě parádního počasí. Déšť a teplota lehce nad nulou moc usměvavých tváří mezi startujícími nenabídly. I přes tyto nepříznivé podmínky přijel náš AlpinePro – Author Team na závod takřka v kompletní sestavě.
Trať dlouhá 63 kilometrů jako tradičně začala po startu a průjezdu městem stoupat po asfaltu směrem na Hrabětice. Snahou všech startujících bylo co nejvíce se zahřát, i proto tempo úvodu závodu bylo až vražedné. Do příjezdu k Josefodolské nádrže se na čele vykrystalizovala devítičlenná skupina, ve které nechyběl lídr našeho týmu Václav Ježek. Nahoře na hřebenu čekalo na závodníky další milé překvapení, kde se k občasnému dešti přidal silný vítr a sníh. Už tak promáčená těla všech zarputilých bikerů dostávala pořádně zabrat, protože tyto pasáže byly spíše rovinaté nebo z kopce, což nedávalo mnoho příležitostí se zahřát.celý článek...
Comments

Oderská mlýnice České spořitelny

Stupně vítězů
Finálový závod seriálu Kolo pro život se konal v sobotu 24. 9. 2011 na tradičním místě v Klokočůvce u Oder. Závod je charakteristický především úžasnou diváckou kulisou na prudkém asfaltovém stoupání na vrch Mlýnice. Atmosféra tohoto úseku lze určitě srovnávat s horskými etapami výrazně slavnějších závodů. Náš AlpinePro – Author Team vyrazil do Oder oslaben o lídra Václava Ježka a dalšího člena A-týmu Tomáše Jiránka. Cíl ostatních našich bikerů byl jasný, a to udržení druhého místa v týmové soutěži Team Prestige Trophy.
V Odrách panovalo babí léto, i proto byla trať závodu suchá a rychlá. První kilometry vedly po šotolinové cestě, kde se cyklisté pomalu zahřívali na první testovací stoupání, které peloton začalo postupně dělit. Vpředu se utvořila zhruba 15 členná skupina, kde nechyběli všichni favorité spolu s našimi jezdci Standou Hejdukem, Michalem Plesníkem, Janem Strožem a Františkem Kloučkem. Tempo nepolevovalo, proto se postupně čelo závodu začalo redukovat. celý článek...
Comments

Valtické Cyklobraní Kooperativy

Valtice 2011
V sobotu 17. 9. 2011 zavítal seriál Kolo pro život do vinicemi obklopených Valtic. Zázemí umístěné do zámeckého areálu přetékalo cyklisty, kvalitním vínem a výborným burčákem. Krásné počasí přilákalo na start 1640 účastníků, kteří se rozhodli zdolat trať hlavního závodu na 51 kilometrů nebo kratší variantu na 28 kilometrů. Mezi závodníky se objevil i úřadující bikerský mistr světa Jaroslav Kulhavý, který již předem avizoval, že projede v rekreačním tempu. Alpine Pro – Author Team přijel do Valtic v plné sestavě posílen cyklisty z řad sponzorů a příznivců teamu.
Hlavní závod tvořily dva odlišné okruhy, které se spojovali ve Valticích. Po zaváděcím asfaltovém úseku závodníci odbočily na lesní cestu prvního okruhu, která byla velmi prašná, a proto v zadních řadách závodního pole bylo vidět pouze na pár metrů. Úvod byl hodně rovinatý, kde se střídaly lesní, polní a asfaltové cesty. celý článek...
Comments

Úspěšný víkend juniorů

Úspěšný víkend juniorů
O víkendu se junioři ALPINE PRO – AUTHOR Teamu představili na několika závodech a všude sbírali medaile.
V sobotu se první skupina představila na KPŽ v Jeseníku. V kategorii 6-7 let tradičně zářily naše dívky, když zvítězila Justýna Kolářová, třetí dojela Vanda Dlasková a čtvrtá Tereza Schejbalová. V kategorii 10–11 let odjeli skvělý závod Pepa Hladík a Tomáš Ježek. Pepa s přehledem zvítězil, ale výborně jedoucí Tomáš přišel v předposlední zatáčce o druhé místo díky pádu a skončil čtvrtý.
Druhá skupina vyrazila do Chrastavy na poslední díl Libereckého poháru. V kategorii předžáci zvítězila Lucie Tůmová, která tak vybojovala i celkové vítězství v poháru. V kategorii žáci 1 – chlapci vyjel druhé místo Vojta Pařík a celkově skončil třetí. V dívkách byl závod zcela v režii našich závodnic, které vybojovaly první čtyři místa v pořadí Adéla Kyselová, Kačka Hladíková, Kristýna Zemanová a Helena Melicharová. celý článek...
Comments

Cyklomaratontour Okoloprahy

V neděli se vydali tři naši závodníci na Cyklomaratontour Okoloprahy. Venca Ježek, Jan Strož a Michal Plesník odjeli výborný závod, ve kterém ve spurtu zvítězil Venca Ježek, který porazil kolegu z úniku Kristiána Hynka. Na třetím místě dojel Jan Strož. Michal Plesník přetrhl řetěz a dojel v druhé desítce.

Comments

Priessnitzova padesátka České spořitelny

Priessnitzova padesátka
O prvním zářijovém víkendu navštívil seriál Kolo pro život Jeseníky. Tradiční Priessnitzova padesátka doznala letos mírných úprav. Trať organizátoři zkrátili oproti loňsku na 52 kilometrů a snížili převýšení zhruba na 1100 metrů. V pravé poledne na Masarykově náměstí v Jeseníku byl závod odstartován výstřelem z děla místních gardistů. Krásné počasí a lehčí suchá trať daly tušit, že se pojede hodně rychle.
Po zaváděcí části městem se trasa odklonila na první asfaltové stoupání, po kterém následovala šotolinová rovina. Zde se ze startovního pole postupně oddělilo zhruba 15 závodníků. Po rovince a mírném sjezdu čekalo na bikery druhé asfaltové stoupání, kde se oddělila šestitičlenná skupina, ve které nemohl chybět ani Václav Ježek z našeho AlpinePro – Author Teamu. Trať v dalších fázích nabízela celou řadu zajímavých výjezdů, kamenitých sjezdů a technických lesních úseků. celý článek...
Comments

Junioři v Chrudimi

Naše mládí v Chrudimi
V sobotu se na závodech KPŽ v Chrudimi představila i naše mládež. Organizátorům se povedla krásná technická trasa i s výjezdem a sjezdem, která se dětem velmi líbila. V nejsilněji obsazené kategorii 6–7 let se našim závodníkům tradičně dařilo. V kategorii chlapců zvítězil po boji Vojta Pařík, šestým místem ho doplnil Venda Ježek. V kategorii dívky si již tradičně rozdělily bednu naše závodnice v pořadí Adéla Kyselová, Kačka Hladíková a Justýna Kolářová. Čtvrtým místem je doplnila Vanda Dlasková a šestým Terezka Schejbalová. V kategorii 8–9 let jsme měli pouze Kristýnu Zemanovou, která se po zranění vrátila zpět třetím místem. Kategorii 10–11 let opět dominovali naši chlapci, když první místo vydřel Pepa Hladík a třetí dojel Tomáš Ježek. Našich deset borců tak vybojovalo sedm medailí!
V sobotu se představila Lucka Blechová ve finále jihočeského poháru v Novosedlech, kde vybojovala druhé místo. V neděli se vydaly do města Jelenia Góra v Polsku bojovat Lucka Blechová s Justýnou Kolářovou, kde v tomto pořadí obsadily první dvě místa. / foto

Comments

Manitou Železné hory České spořitelny 2011

Manitou Železné hory 2011
V sobotu 27. srpna 2011 se konal již patnáctý ročník bikového závodu Manitou Železné hory ve východočeské Chrudimi. Letní počasí přilákalo na start asi osm stovek účastníků. Na startu kratší 50 kilometrové trase se objevil i v současnosti nejlepší biker světa Jaroslav Kulhavý. O to větší motivace byla pro jezdce našeho AlpinePro – Author Teamu se popasovat s tímto borcem přímo na trati.
Po startu na cyklisty čekali tradiční chrudimské schody, které pro mnohé bikery znamenají nepřekonatelnou překážku. Po zdolání schodů pokračovala trasa několika kilometrovým úsekem po asfaltové silnici. Na čele se utvořila zhruba 30–40 členná skupina, která na asfaltu bojovala především se silným větrem. Po vjezdu do terénu se začalo čelo závodu pomalu trhat a nakonec vpředu zůstalo sedm nejlepších. Tato skupinka, ve které nechyběl ani náš Václav Ježek, jela společně skoro celý závod. celý článek...
Comments

Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto 2011

Na trati Karlovarského maratonu
V lázeňském městě Karlovy Vary se v sobotu 20. 8. 2011 konal další bikový závod zařazený do seriálu Kolo pro život. Cíl a celé zázemí byl letos přesunut na stadion Závodu míru, kde na cyklisty čekalo malé zpestření závěrečných metrů závodu, a to sjezd schodů mezi ochozy stadionu. Pořadatelé připravili pro závodníky tři tratě dlouhé 95, 55 a 17 kilometrů. Start všech tratí na novém místě na Třídě T. G. Masaryka byl stanoven na 12 hodinu. Náš AlpinePro – Author Team vyrazil do Varů v takřka plném složení. Po úvodním průjezdu městem balík závodníků začal stoupat po lesní asfaltové cestě na Doubskou horu, kde se startovní pole začalo postupně natahovat a dělit na menší skupinky. Na čele se vytvořila silná zhruba 10 členná skupina, ve které nechyběli naši jezdci Václav Ježek, Standa Hejduk, Michal Plesník a Jan Strož. Za Doubskou horou následoval technický sjezd, který tradičně prověřil připravenost všech bikerů. celý článek...
Comments

Eleven bike marathon Příchovice

Opláchnout se a jede se dál :-)
V neděli 31. 7. si jel Venca Ježek ještě zazávodit do Krkonoš, kde se jel Eleven bike marathon Příchovice. Na startu se sešla slušná konkurence, kterou čekal velmi těžký a blátivý závod na 50 km. Na patnáctém kilometru se vytvořila silná čtyřčlenná skupina Ježek, Vokrouhlík, Dlask a Novotný – ten však pro defekt vzdal. Zbylí tři závodníci si tak „užívali“ trať až před poslední 3,5 km stoupání s 400m převýšením. V něm hned na začáku nastoupil Venca Ježek a skvělým výkonem si dojel pro zlato, druhý dojel Tomáš Vokrouhlík a třetí Petr Dlask. / foto

Comments

KPŽ - Šumavský MTB maraton

Na startu Šumavského MTB maratonu
V sobotu se ALPINE PRO – AUTHOR team vydal na již desátý díl seriálu KPŽ – Šumavský MTB maraton. Na startu závodu se sešla téměř tisícovka závodníků, které hned po startu čekal výjezd na Zadov a v něm čtyři prémie. Hlavní prémii na stadionu vyhrál Venca Ježek, který se s Robertem Novotným odpoutal od ostatních a 10 km si drželi mírný náskok. Poté byli dojeti Janem Hruškou a v trojici dojeli až pod můstky, kde je čekal poslední kopec do cíle. V něm nastoupil Venca Ježek, který si s přehledem dojel pro vítězství před Hruškou a Novotným. Skvělý závod zajel i František Klouček, který dojel na výborném 5. místě celkově a druhý v kategorii M19. celý článek...
Comments

KPŽ Karlštejn

Po deštích bylo blátivo :-)
V sobotu 23. 7. se jel další díl závodu KPŽ – Praha Karlštejn tour. Na startu se sešla velmi slušná konkurence a tak závod sliboval pěknou podívanou.
Po vydatných přívalech deště se v sobotu vyjasnilo a tak se na trasu závodu vydalo téměř 1300 závodníků. Krátce po startu se vytvořila silná čtrnáctičlenná skupina, ve které byli tři naši jezdci – Venca Ježek, Standa Hejduk a Michal Plesník, které těsně následoval Franta Klouček.  Na mokré trati se ve výjezdech pole závodníků nadělilo na jednotlivé jezdce, kteří přijížděli osamoceně až do cíle.
celý článek...
Comments

Vrchlabí – Špindl Tour

V Krkonoších bylo krásně
V sobotu 9. 7.2011 se za krásného letního počasí konal krkonošský bikový závod Vrchlabí – Špindl Tour zařazený poprvé do seriálu Kolo pro život. Trasa vedoucí Krkonošským národním parkem byla sice technicky nenáročná, nicméně hodnota převýšení dala všem účastníkům zabrat. Na startu na Vrchlabském náměstí se sešla prakticky celá biková špička včetně takřka kompletního Alpine Pro – Author Teamu. Na závodníky čekal ihned za městem první test fyzických i psychických sil ve formě tří kilometrového stoupání s třísetmetrovým převýšením, kde byly úseky připomínající spíše kolmou zeď než asfaltovou cestu. Zhruba v polovině tohoto stoupání nastoupil Jan Hruška (Nissan Dolák), kterému stačili pouze Kristián Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team) a náš Václav Ježek. celý článek...
Comments

Bike maraton Drásal České spořitelny

Po startu Drásala
První prázdninová sobota 2. 7. již tradičně patřila nejstaršímu maratónskému závodu horských kol Drásal České spořitelny v moravském městě Holešov. Organizátoři připravili pro účastníky dvě tratě dlouhé 115 a 53 kilometrů vedoucí krásnými scenériemi Hostýnských vrchů. Závod náročný svým velkým převýšením byl ještě okořeněn čtvrtečními lokálními záplavami, které na trati vytvořily technicky zajímavé úseky plné bahna a vody. Dlouhý Drásal byl letos vypsán jako hlavní závod pro kategorii Elite, takže se na start postavila většina elitních jezdců včetně dvou zástupců AlpinePro – Author teamu Václava Ježka a Jana Strože. Honzu Strože ve třetině závodu bohužel postihl defekt, a proto musel ze závodu odstoupit. celý článek...
Comments

Veleúspěšný víkend juniorů

V sobotu 25. června naši junioři bojovali tentokrát na třech frontách. Kačka Hladíková, Terezka Schejbalová, Vojta Pařík, Pepa Hladík a Tomaš Ježek vyrazili do jižních čech na Lipno Tour a vedlo se jim opravdu skvěle. Kačka, Vojta i Pepa ve svých kategoriích zvítězili, Tomáš dojel těsně druhý za Pepou a Terezka vybojovala třetí místo. Na Houšteckém cyklomaratonu nás zastupovali Lucka Tůmová, Adélka Kyselová, Lucka Blechová, Kuba Oktábec a Klára Vernerová.celý článek...
Comments

Lipno Tour České spořitelny 2011

Venca opět v akci
V sobotu 25. 6. 2011 se seriál závodů Kolo pro život poprvé podíval na Lipno. Hlavní 50 kilometrovou trať a kratší Fitness jízdu odstartovala v pravé poledne olympijská vítězka v běžeckém lyžování Kateřina Neumannová. Na startu se náš Alpine Pro – Author team představil kromě Standy Hejduka prakticky v kompletní sestavě. Organizátoři připravili zajímavě členitou trasu, která nabídla celou řadu povrchů včetně širokých lesních cest, asfaltu, technických singl treků, luk, jemného štěrku i kamenů. Hned od startu čekalo na závodníky asi šesti kilometrové stoupání s takřka třísetmetrovým převýšením, kde tepová frekvence všech bikerů vylétla do závratných výšin. celý článek...
Comments

Junioři na Malevilu

V sobotu 18. 6. se část týmu vypravila do Heřmanic v Podještědí, kde se konal Malevil cup. V kategorii do 8 let naše barvy hájili Adélka, Lucka, Kuba a Vojta. Tentokrát jeli kluci s holkama dohromady a tak byla na startu pořádná mela. Start našich závodníků ale proběhl bez problémů a v čelní skupině bojovali Lucka, Vojta a Kuba. Adélce start moc nevyšel. Pořadí se v prvním kole moc neměnilo a až po nájezdu do druhého kola se začalo pořádně bojovat. Vojta se utrhl od Lucky a začal stíhat vedoucího závodníka a zezadu se na Lucku začal dotahovat Kuba. Vojta sice na vítězství nedosáhl, ale i tak skončil na pěkném druhém místě. Lucce to v závodě moc nejelo, ale svoje první místo si do cíle uhájila, přestože ji finiš zkomplikoval volně pobíhající páv. Kuba tentokrát nestačil na první trojici kluků a tak na něj zbyla nepopulární bramborová medaile. Adélka po špatném začátku zajela nejrychlejší druhé kolo ze všech závodníků této kategorie, čímž vybojovala mezi holkama druhé místo.celý článek...
Comments

Malevil Cup 2011

Na ranči Malevil v Heřmanicích v Podještědí v Lužických horách se v sobotu 18. 6. 2011 konal již tradiční závod Malevil Cup, který byl letos zařazený do českého poháru v bikemarathonu horských kol XCM. Pořadatelé připravili tři trasy o délce 40, 65 a 105 kilometrů. Jejich náročnost umocnil vydatný déšť, který se v Lužických horách přehnal v brzkých ranních hodinách. Na prestižní dlouhé trati se na startu objevili někteří elitní jezdci v čele s naším Václavem Ježkem, Janem Hruškou, Ondřejem Fojtíkem (oba Nissan Dolák), Janem Jobánkem (Merida Biking Team) a další. Technická a blátivá trať závodníky prověřila už od prvních kilometrů. Na čele se utvořila silná skupina, kde nechyběli všichni favorité závodu. Před lázeňským městem Oybin, kde byla vypsána rychlostní prémie, čekal na bikery ostrý kamenitý sjezd plný bahna. celý článek...
Comments

Junioři na Orlíku

V sobotu 11. 6. se náš juniorský tým vyrazil závodit na Orlík tour, kde naše barvy hájili čtveřice Terezka Schejbalová, nově Vanda Dlasková, Venda Ježek a Tomáš Ježek a do sportovního areálu Vesec na Dětský MTB cup Libereckého kraje, kde za nás startovali Lucka Tůmová, Lucka Blechová, Kačka  Hladíková, nově Kristýna Zemanová, Helča Melicharová, Adélka Kyselová, Vojta Pařík, Klárka Vernerová, Martin Bureš a Jana Morávková. První se předvedli Terezka, Vanda a Venda v kategorii do 7 let. Při neúčasti naší elitní dvojce Kačky a Vojty se očekával velmi vyrovnaný závod, což se nakonec potvrdilo. Všichni 3 naši závodníci se od začátku závodu pohybovali v čelní linii a dávali soupeřům pořádně zabrat. Ve finiši nakonec dojela Vanda na 2. místě, Venca mezi kluky na 3. místě a Terezce unikla bronzová medaile o pouhou 1/2 vteřinu, takže na ní zbyla pouze neoblíbená bramborová medaile.celý článek...
Comments

Další závod seriálu KPŽ u přehrady Orlík

Stupně vítězů na Orlíku
V sobotu 11. června 2011 jsme zavítali na Orlík. Závod se jel na dva okruhy y na startu se sešla slušná konkurence. V prvním kole se vytvořila silná osmičlenná skupinka, v které byli i naši Venca Ježek a Standa Hejduk. V druhé skupině jsme měli silné zastoupení adeptů na medaile v kategoriích – Jana Strože, Michala Plesníka a Frantu Kloučka. V druhém kole se již pole rozdrobilo na jednotlivé jezdce, výjimkou byla silná vedoucí trojice – Pavel Boudný, Jan Hruška a Venca Ježek.  V tomto pořadí přijeli až do cíle, když se rozhodovalo v posledním kopci. Na sedmém místě dojel Standa Hejduk, devátý Jan Strož a desátý Michal Plesník, kteří skončili druhý a třetí v kategorii M19. Frantu Kloučka trefil letící klacek a ulomil koncovku přehazovačky. Na krátké trati se představili dvě nové dívčí posily – Nikol Vlasáková a juniorka Kristýna Janušová. Dívky jely většinou pospolu a v cíli skončili na 51. a 53. místě celkově, v kategorii 5./Z a 4./Z14. Výsledky ostatních závodníků: 31. Tomáš Jiránek (8. M30), 33. Dalibor Kopáč (11. M19), 37. Jan Matějka (10. M30), 43. Šulc Ladislav (16. M19), 60. Vlastimil Hájek (19. M30), 94. Miroslav Voborník (31. M30). / foto

Comments

Opět naši junioři

Junioři v Úpici
V sobotu 4. 6. větší část týmu vyrazila do Havlovic nad Úpou, kde se jel maraton Jestřebí Hory v rámci série Kolo pro život. V kategorii do 7 let jsme měli zastoupení v Kačce Hladíkové, Vojtovi Paříkovi, Vendovi Ježkovi a Terezce Schejbalové.  Vojta s Kačkou opět po startu ukázali soupeřům záda a oba jasně zvítězili. Terezka tentokrát velmi bojovala a bylo z toho vynikající třetí místo. Nejlepší jízdou se ale blýsknul Venda. Přestože vyjížděl ze zadních pozic, předjel téměř celé startovní pole a  bronzová medaile mu utekla o pouhou desetinu vteřiny. V kategorii do 9 let za nás startovala tentokrát pouze Helča Melicharová. Závod se jí bohužel vůbec nepovedl a po menší kolizi na startu a pádu v závodě dojela na devátém místě. V kategorii do 11 let jsme měli na startu Pepu Hladíka, Tomáše Ježka a Kláru Vernerovou. Pepa se po špatném startu pomalu propracovával dopředu a v posledním kole se dotáhl na vedoucího závodníka. Ve finiši měl ovšem navrch soupeř a tak Pepa dojel na druhém místě. Tomáš s Klárou bojovali, seč jim síly stačily, bohužel nakonec skončili těsně pod stupni vítězů. Konkrétně Klára dojela na 4. místě a Tomáš obsadil 5. místo. celý článek...
Comments

Jestřebí hory Škoda Auto

Stupně vítězů v Havlovicích
V sobotu 4. 6. pokračoval seriál KPŽ v Úpici, kde se za velmi teplého počasí představila silná konkurence. Hned od startu čekalo závodní pole stoupání, ve kterém se oddělila první šestičlenná skupina, ve které jsme měli dva zástupce – Vencu Ježka a Standu Hejduka. V druhé polovině závodu přišel těžký kopec a skupinku rozdělil. Ve vysokém tempu odjeli Pavel Boudný a Jan Hruška, za nimi se drželi Jiří Friedl a Jan Fojtík. Venca se Standou bohužel nástup nezachytili a odpadli. Do cíle spurtovali první dva závodníci a rychlejší byl Pavel Boudný, který tak vyhrál zatím všechny závody KPŽ. Druhý skončil Hruška, třetí Friedl. Venca skončil pátý, Standa v těsném spurtu šestý. Dařilo se našim dalším jezdcům ve věkových kategoriích, když Michal Plesník (M20) dojel druhý, Jan Matějka(M30) třetí a Ladislav Šulc (M20) čtvrtý. Frantu Kloučka (M20) odsunul z čelních pozic defekt zadního kola a dojel na 12. místě. V kategorii M60 zvítězil tradičně náš Petr Krupička, Standa Hájek byl třetí. Výsledky ostatních závodníků: Jan Strož 26. (kat. 8.), Dalibor Kopáč 47.(18.), Vlastimil Hájek 63. (22.), Miloslav Voborník 87. (24.), Veronika Kadlecová 309. (10.) Na trase 93 km jeli tito borci: Miroslav Duch 28. (10.), Alexandr Nekvida 59. (20.), Jan Boubín 93. (27.) / foto

Comments

Junioři Alpine PRO - Author teamu jedou!

Naši junioři jedou!
V sobotu 21. 5. 2011 jsme měli na startu 3 juniory. Na Olomouckou 50 vyrazili Kačka Hladíková s Vojtou Paříkem a na Extrém bike Most se jela poprat s konkurencí Lucka Blechová. Oba závody měly shodný začátek 10.05 hodin a tak v jeden čas vystartovali naší mladí závodníci do boje. Kačka s Vojtou už potřetí za sebou nenašli v sérii Kolo pro život přemožitele a dojeli si pro jasné vítězství. Lucka vyrazila do prvního ze dvou 3 km okruhů opatrně, protože do závodů vyrazilo po třech kategoriích kluků a holek, tak aby se nepřipletla do nějakého karambolu. Jakmile se pole po prvním výjezdu začalo natahovat, Lucka do toho šlápla a začala ujíždět svým soupeřkám. Do cíle dorazila s téměř 7 minutovým náskokem před svou další soupeřkou v kategorii, čímž vybojovala další vítězství pro naše barvy. celý článek...
Comments

Author 50 Bezděz

Na všechno dohlížel hrad
V neděli 22. května 2011 se za krásného počasí konal další díl Author Maraton Tour tentokráte v okolí hradu Bezděz. Na startu závodu se sešlo zhruba 600 závodníků, mezi kterými bylo i početné zastoupení Alpine Pro – Author Teamu.
Barvy našeho týmu byly vidět již od startu, kde se hned v úvodním prudkém stoupání oddělila trojice jezdců ve složení Václav Ježek, Jan Strož a František Klouček doplněná o Petra Dlaska (Rubena Birell Specialized Cycling Team). Za nimi se utvořila početná skupina pronásledovatelů, která se s přibývajícími kilometry postupně zmenšovala. celý článek...
Comments

Mistrovství ČR Most

Venca na trati
V Mostu 21. 5. 2011 se představili na mistrovské trati naši elitní jezdci Václav Ježek a Standa Hejduk, kterým se moc nedařilo. Sobotní maratonské mistrovství se Vencovi nepovedlo podle jeho představ. Přitom první polovina závodu se pro nás vyvíjela dobře, Venca se pohyboval na první respektive druhé pozici, bohužel na mokré technické trati začal v druhé polovině ztrácet a nakonec z toho bylo až 9.místo. "Cítil jsem se dobře, chtěl jsem zlato, nebo alespoň medaili, asi jsem to přepálil, mrzí mě to o to víc, když vím že to v nohách mám" sypal si popel na hlavu Venca. Standa dojel desátý. / foto
Comments

Olomoucká padesátka České spořitelny

již v cíli...
V Dolanech u Olomouce se 21. 5. 2011 konal třetí podnik Kola pro život Olomoucká padesátka. Na startu se sešel solidní počet 650-ti závodníků. Krásné počasí posledních dní připravilo pro účastníky suchou a rychlou trať, což potvrdily i dosažené časy v cíly. Pomyslné startovní pistole se v pravé poledne ujal cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar.
Při neúčasti většiny elitních jezdců, kteří dali přednost mistrovskému závodu v Mostě, byl hlavním favoritem Jan Hruška (Nissan Dolák). Ten se také hned od začátku staral o tempo závodu a již v úvodní pasáži se snažil čelo startovního pole roztrhat. Jeho první nástup před motokrosovou tratí ještě zachytili dva bikeři našeho Alpine Pro – Author Teamu Jan Strož a František Klouček. celý článek...
Comments

Mladá Boleslav tour Škoda Auto a junioři

Naše naděje Kačka
V sobotu se konal náš domácí závod Škoda Auto Tour, který pořádal náš tým Alpine PRO Author Team. Krásné slunečné počasí opět přilákalo  na Krásnou louku téměř 200 dětských závodníků, takže konkurence byla veliká a na trati jsme mohli sledovat mnoho napínavých soubojů.Trasu závodu, kterou postavil naš kouč Pepa Hladík, tak přestože byla na rovině, byla poměrně těžká ale i spravedlivá.
Z našeho týmu se nejdřív postavily na start v kategorii do 7 let Kačka, Terezka, Vojta a Venca. Vojta s Kačkou opět ukázali konkurenci záda a tak v této kategorii zůstaly obě zlaté medaile doma. Terezka dojela na krásném 6. místě a Venca po velkém boji ze zadních pozic na startu nakonec vyjel 12. místo.  celý článek...
Comments

Bláto na trati Okolopardubic cyklisty neodradilo

Bláto bylo všude
Vítězem pátého závodu Unilever Cyklomaratontour 2011 se stal v neděli Václav Ježek. Bláto, hluboké kaluže vody a zima. Takové ryze „necyklistické“ podmínky čekaly na trati v okolí Heřmanova Městce o víkendu na více než čtyři stovky cyklistů všech věkových kategorií. Konal se zde závod horských kol Allianz Okolopardubic, kterým pokračoval seriál cyklistických závodů pro veřejnost Unilever Cyklomaratontour 2011. Tradiční závod Allianz Okolopardubic si letos prošel velkými změnami. Namísto Kunětické hory našel tento závod své zázemí v Autocampu Konopáč, který rovněž leží nedaleko Pardubic. Po městě perníkářů byl ostatně pojmenován celý závod, jehož trasa vedla Chráněnnou krajinou oblastí Železné hory. „Tato lokalita je pro nás především velkým příslibem do budoucna, neboť je to krásné prostředí s velkým potenciálem a mnoha možnostmi kudy vést atraktivní a jezdivou trať,“ nechal se slyšet ředitel závodu Tomáš Pavel. celý článek...
Comments

Okolo Pardubic

V neděli se jel další díl seriálu Cyklomaratontour, tentokrát Okolopardubic. Závodu na rozbahněné trati se zúčastnilo asi 350 účastníků. Profilem nenáročná trať se jela na dva 25km okruhy, kde byly dva kopce po asfaltu a nepříjemný sjezd na blátě. Hned po startu se oddělila skupina asi 7 závodníků včetně favoritů na vítězství - Honzy Hrušky, Marka Rauchfusse a našeho Venci Ježka. Po nájezdu do druhého kola se v asfaltovém kopci od ostatních Venca odpojil a s přehledem si dojel pro vítězství. Druhé místo nakonec vybojoval Rauchfuss, třetí byl Hruška.
"Po včerejším domácím závodě jsem kupodivu cejtil tah v nohách, doufám že bude i za tejden na mistráku" ,okomentoval závod Venca.

Comments

Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

Mladá Boleslav Tour Škoda Auto
V sobotu 14. května 2011 proběhl druhý podnik seriálu Kolo pro život v Mladé Boleslavi. Závod pořádaný naším AlpinePro – Author teamem se opravdu vydařil. Pěkná trať, krásné počasí i zajímavý doprovodný program zpříjemnily sobotní den všem účastníkům. To vše podpořili bikeři našeho teamu, kteří byli v závodě opravdu vidět.
Slavnostní start se v pravé poledne uskutečnil u Zákaznického centra Škoda Auto, kde se sešla více než tisícovka odhodlaných účastníků závodu. Odtud závodníky doprovodil soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 pilotovaný Juho Hänninenem až do místa ostrého startu, který se nacházel v areálu Krásná Louka. Trasa pak dále pokračovala do Čejetic, kde na vrcholu úvodního asfaltového stoupání čekala bikery vrchařská prémie, kterou vyhrál Petr Benčík (PSK Whirlpool). Po následném sjezdu z Dalovic přišly na řadu konečně technické pasáže. Ve stoupání do Hrdlořez se začalo startovní pole postupně dělit. celý článek...
Comments

Author Šela maraton

V sobotu 7. 5. 2011 se konal Author Šela maraton zařazený do českého poháru MTB maratonů. Centrum závodu bylo umístěno na hradě Helfštýn, který svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. Celý program zahájili páteční sprinty, které se konaly na náměstí nedaleké obce v Lipníku nad Bečvou. Zde byl umístěn i start všech pěti závodních tratí. Hlavní trasa 92 kilometrů dlouhá zařazená právě do českého poháru startovala v 9 hodin, před polednem pak odstartovaly i ostatní tratě. Na náměstí se v sobotu sešlo úctyhodných 1400 bikerů a bikerek.celý článek...
Comments

Okolo Liberce

Okolo Liberce
V neděli 1. května 2011 pokračoval druhým závodem seriál Cyklomaratontour – OKOLO LIBERCE. V něm se představil Venca Ježek, který předvedl skvělý výkon a v těžkém kopcovitém závodě zvítězil ve spurtu před Janem Hruškou a Michalem Bubílkem. Čtvrtou příčku obsadil Tomáš Vokrouhlík. / foto

Comments

Trans Brdy České spořitelny

Stupně vítězů
A je to tady! V sobotu 30. dubna byl zahájen 12. ročník největšího českého seriálu horských kol - Kolo pro život. Seriál začal jako již tradičně v Letech u Prahy závodem Trans Brdy České spořitelny. Organizátoři připravili pro více než tisícovku startujících dvě tratě vedoucí Brdskými lesy, kde hlavní závod měří 55 km a Fitness jízda 22 km. Tratě oproti loňsku prakticky nedoznaly žádných změn, proto tedy na startující čekal náročný závod s několika strmými stoupáními, oblíbenými kořenovými úseky i technickými sjezdy. Na startu se kromě Jardy Kulhavého objevila prakticky celá česká bikerská špička, ve které samozřejmě nechyběl ani lídr AlpinePro – Author teamu Václav Ježek. Z profilu tratě a zkušeností z předchozích ročníků bylo jasné, že první několika kilometrové stoupání až na vrchařskou prémii na Černolicemi naznačí, kdo se v závěru popere o celkové vítězství. Již v úvodu tohoto stoupání se o nástup pokusil náš Venca Ježek a spolu s Kristiánem Hynkem (Česká spořitelna – Specialized MTB) mírně poodjeli ostatním.
celý článek...
Comments

V neděli se jel Ratibořický marathon

Venca v cíli Ratibořického maratónu
Po sobotním vítězství si Venca ještě dal Ratibořický maraton, tam potvrdil dobrou formu a zopakoval vítězství. Na startu se stejně jako v sobotu sešla solidní konkurence. Po startu kluky čekalo náročné stoupání, kde se vykrystalizovala skupina favoritů- Venca, Hruška a Kaněra. V následujícím kopci odpadl Kaněra a bylo jasné že se o prvním místě rozhodne mezi Hruškou a Vencou. Oba vzorně spolupracovali až do závěrečných km, na cílové pásce byl ve spurtu úspěšnější Venca. "Po včerejšku se mi jelo docela dobře, na spurt jsem si věřil." / foto

Comments

Juniorský team na Branžeži

Junioři na Branžeži
Jako první se z našich mladých nadějí postavil nejmladší člen našeho týmu Venda Ježek mladší. Venda se chtěl předvést a ukázat tátovi, že nejen on patří mezi elitu, celou trať bojoval o čelo závodu a nakonec dojel na výborném druhém místě. Po něm se postavily na start naše slečny v kategorii 7 - 10 let Lucka Blechová, Kačka Hladíková, Helča Melicharová, Terezka Schejbalová a Deniska Doležalová. Jelikož se všechny slečny pohybují věkově na spodní hranici této kategorie, neočekávalo se, že by mohly nějak výrazně promluvit do celkového pořadí. Ovšem holky bojovaly, seč jim síly stačily a tak Lucka po Vencovi vybojovala druhé stříbro a do první desítky z 31 závodnic se vešla ještě Kačka na 7. místě a Helča na 9. místě. Vzrůstající formu potvrdila i Terezka na 18. místě a při premiérovém startu za naše barvy dojela Deniska na pěkném 22. místě.  celý článek...
Comments

Author 50 Český ráj

Na trati Author 50 Český ráj
V sobotu 23. dubna 2011 se za takřka letního počasí konal bikový závod Author 50 Český ráj zařazený do série Author maraton tour. Už samotný název napovídá, že se závod konal v malebném prostředí CHKO Českého ráje. Zázemí celého závodu bylo jako už tradičně umístěno v kempu Peklo u rybníka Komárov nedaleko obce Branžež. Trať závodu vedla známými lokalitami hradu Kost, zříceniny Trosky, zámku Hrubá Skála, Příhrazy, skalního masivu Drábských Světniček, vrchu Mužský a zříceniny hradu Valečova. Na startu se sešlo takřka 1200 bikerů a bikerek připravených poprat se s technicky sice nenáročnou, ale zato velmi rychlou tratí. Již první kilometry prověřili připravenost všech účastníků. Krátce po startu totiž závodníky čekali dvě sice krátká, ale zato výživná stoupání, která startovní pole začala dělit do skupin. Kompaktnost první početné skupiny pak prověřila další série ostrých stoupání u hradu Kost a za Troskovicemi, kde se čelo pokusilo skupinu opět trochu zredukovat. Za výjezdem k zámku Hrubá Skála se postupně vytvořila asi 20 členná skupina, ve které nechyběli hlavní adepti na celkové vítězství v čele s lídrem našeho AlpinePro – Author teamu Václavem Ježkem. Barvy našeho týmu dále „na špici“ zvýrazňovali Tomáš Jiránek, František Klouček a Honza Matějka. celý článek...
Comments

50 Cyklorájem Podralsko

V sobotu 16. 4. 2011 se v obci Osečná v mikroregionu Podralsko nedaleko Ještědu konal druhý ročník jarního maratonu horských kol. Pořadatelé Spinfitu Liberec připravili nenáročnou, ale zato velmi rychlou 50 km trať vedoucí převážně po asfaltových cestách, která pro mnohé bikery znamenala zahájení letošní závodní sezóny.
Za krásného slunného počasí se v pravé poledne na startu sešlo zhruba 250 bikerů a bikerek v čele se Standou Hejdukem, který bude v letošním roce hájit barvy našeho AlpinePro – Author teamu. Rovinatý profil trati dával tušit, že se již od startu pojede ostré tempo, což se potvrdilo. celý článek...
Comments

Dětský MTB Cup Libereckého kraje

Dětský MTB Cup
V neděli 17. 4. 2011 se rozjel seriál závodů MTB Cup Libereckého kraje prvním závodem ve Vratislavicích. Organizátoři připravili pěknou trať přímo v areálu pivovaru pro všechny kategorie. Za náš ALPINE PRO – AUTHOR team se představili pouze čtyři závodníci z nového juniorského týmu, který má přes deset členů. V kategorii dívek 7–8 let se představili naše Lucka Blechová a Kačka Hladíková. Obě dívky se pohybovaly v popředí závodu, do jehož čela se po špatném startu propracovala Lucka a neohrožovaně si dojela pro první místo. Kačka přijela na pěkném čtvrtém místě. V kategorii chlapců 7–8 let vystartoval Vojta Pařík, který zaspal na startu a vyrazil až jako poslední  na 24. místě do terénu. Pěknou stíhací jízdou se dokázal propracovat až na páté místo. Nejvíce obsazený závod, přes třicet chlapců 9–10 let, si pro sebe vybojoval taktickou jízdou Pepa Hladík, který nástupem v posledním kole s přehledem zvítězil. Příští týden se už kompletní tým představí na závodě 50 Český ráj. / foto
Comments