Boskovice: pět medailí, Stoček reprezentoval v Lucembursku

Republikový šampionát v XCE (Elimintaor – sprint) v Boskovicích přinesl cyklistům IVAR CS AUTHOR Teamu pět medailí – jednu zlatou, dvě stříbra a dva bronzy. Vezou si je domů Tomáš Hájek, Václav Ježek, Matěj Stránský, Kristýna Zemanová a Josef Hladík.
Závody XCE se jezdí většinou systémem nejprve sólo jízdy na čas, podle ní jsou postupující jezdci nasazeni do čtyřčlenných vyřazovacích jízd až po finále.
Vše odstartoval triumfem mladší žák Tomáš Hájek, který nenašel přemožitele. Počínal si ve všech jízdách suverénně a titul mu patří po právu. „Byla to ukázka zkušeného mazáckého závodu snad bez jediné chyby,“ hodnotil zlatého žáka hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek.
Mezi staršími žáky se na trať vydali tři boleslavští závodníci – Václav Ježek mladší, Filip Samec a Jakub Elbadri. Všichni tři prošli úvodním sítem a postoupili do semifinále, které bylo konečné pro Samce. „I semifinále je ale pro Filipa slušný úspěch,“ uvedl trenér Ježek. Ze skvělých startů těžil po celý závod Václav Ježek, syn trenéra. V semifinálové jízdě kraloval a porazil i pozdějšího vítěze, na kterého ve finále ztratil jen pár metrů. Smůlu si ve finále vybral Elbadri, který po startu přetrhl řetěz, a tím ztratil jakoukoliv možnost bojovat o medaili, skončil tak na čtvrtém místě.
Cesta kadeta Tomáše Doležala skončila v semifinále. Skvěle se ale dařilo druhému kadetovi Matěji Stránskému. I když se mu nepovedl finálový start, dokázal zmobilizovat všechny síly, fyzické i psychické, a doslova se protlačil na konečné parádní druhé místo.
Kadetka Kristýna Zemanová se dostala do finále. Po nepříliš vydařeném startu, kde malinko „zaspala“, dokázala vybojovat bronzovou medaili. Kateřina Hladíková skončila v semifinále.
Ve finále juniorského závodu vše nasvědčovalo tomu, že Josef Hladík dokončí druhý, ale nakonec po chybě projel cílovou metou třetí, což je také velký úspěch.
Další boleslavský cyklista o víkendu usedl na silniční speciál - Bruno Stoček oblékl reprezentační dres, když se zúčastnil juniorského dvojzávodu v Lucembursku. V prvním závodě dlouhém 119 km dojel na dvacátém místě, ve druhém pak kolem čtyřicáté pozice. „Bruno nabral další zkušenosti se zahraničními závodníky, což je skvělé. Navíc ho reprezentační trenér pochválil za aktivitu po oba závody,“ dodal trenér Václav Ježek.
Už o tomto víkendu čeká závodníky IVAR CS AUTHOR teamu nejdůležitější domácí závod – mistrovství republiky v cross counry na horských kolech - XCO, které se jede v Hlinsku.
 
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů. Závod GP General Patton byl zařazen do série Nation’s cup, GP Luxembourg kategorie UCI 1.1. Trasa prvního závodu měřila 119 kilometrů a byla zakončena pěti devítikilometrovými okruhy. 20. Bruno Stoček celkově po dvou závodech.
V neděli následoval závod na profilově i technicky náročných okruzích.
https://www.procyclingstats.com/race/gp-general-patton/2019/result
Celkové výsledky: GP Patton: GP Luxembourg: https://www.procyclingstats.com/race/gp-luxembourg/2019/result
blog comments powered by Disqus