Boleslavský cyklokros: to byla úspěšná podívaná!

Boleslavský cyklokros
Byla to neskutečné! Parádní závody. Parádní výkony. A co víc. Mladí závodníci z IVAR CS AUTHOR teamu stáli v mládežnických kategoriích až na jedinou výjimku vždy na bedně. A i v té výjimce to bylo navíc jen o „fous“. A mnohdy se na stupně Ivaráci postavili i vícečlenném obsazení. Ale postupně.
„Lepší start do sezony cyklokrosu jsme si snad ani nedovedli představit. Početné startovní pole a výborná konkurence. Z toho všeho jsme měli jako pořadatelé radost,“ podotkl hlavní trenér týmu IVAR CS AUTHOR team Václav Ježek.
Posuďte sami – IVAR CS AUTHOR Team si doma ponechal dvě zlaté, tři stříbrné a jeden bronz.
Do Bike parku na Štěpánce přijelo k prvním závodům sezony v cyklokrosu na dvě stovky mládežníků. Všichni byli plni očekávání, jak se ukáže forma jednotlivých týmů, jednotlivých závodníků. A je zcela jasné, že IVAR CS AUTHOR team bude hrát v sezoně první housle.
Cyklokrosový život svádí do jedné kategorie žačky a kadetky. A v této kategorii kralovala systém start – cíl boleslavská Kateřina Hladíková. „Kačka od začátku závodu na čtyři okruhy v celkové délce šest kilometrů nedala soupeřkám šanci,“ popsal triumf domácí závodnice trenér Ježek. Hladíková měla v cíli náskok před stříbrnou soupeřkou dvacet vteřin. Sedmá dojela Barbora Rajnochová, ta je věkem ještě žákyně, jde tedy o super výsledek. Devátá skončila Aneta Dlouhá, dvanáctá Barbora Jeřábková, čtrnáctá Martina Václavů. „To byla radost dívat se na tenhle závod,“ utrousil trenér.
Do první desítky mezi mladšími žáky se vešli tři Boleslaváci. Těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě skončil Eliáš Hofman. Matěj Havelka dojel sedmý, Lukáš Kristl devátý.
Skvěle rozjeli závod starší žáci. Filip Samec jezdil od startu na čele s oddílovým parťákem Jakubem Elbadrim. Ten ale měl smolný den, když ve třetím ze čtyř okruhů měl defekt a nakonec dojel v hloubi startovního pole. Samec ale i po defektu Elbadriho vzal vše do svých nohou a zvítězil. Pátý dojel Joel Čermák a šestý Matěj Pekař.
Kadeti měli před sebou šest okruhů, zhruba devět kilometrů. A zase přišla bedna. Matěj Stránský první polovinu závodu jel v čele s mírným náskokem. V polovině závodu ho dojel Fiala z Tábora, který si poté získal malý náskok, který udržel do cíle. Matěj ale dojel na stříbrné pozici se ztrátou kolem dvaceti vteřin. Celou dobu atakoval místo na stupních vítězů Daniel Sporysch, nakonec dojel čtvrtý, když ho od bronzu dělilo pouhých deset vteřin. Tomáš Doležal skončil desátý.
Juniory čekal závod dlouhý osm okruhů, 12 kilometrů. A zase paráda! David Šulc druhý, Tomáš Ježek třetí, Josef Hladík pátý a Jakub Daněk jedenáctý. Závod se ale vyvíjel jinak, než dopadl. Polovinu závodu vedl Ježek a vše mu hrálo do karet. Jenže pak ho dojela dvojice Šulc a Zatloukal z Prahy. Ten soupeřům v závěru odskočil a projel cílem s patnáctivteřinovým náskokem. Šulc s Ježkem si to ve spurtu rozdali, více sil, měl Šulc, vyhrál doslova o galusku. Hladík, který atakoval třetí příčku, dojel pátý.
Poslední stupně vítězů pro Boleslav vybojovala ve spojené kategorii ženy – juniorky Tereza Vaníčková, která dojela druhá. Klára Vernerová skončila těsně za bednou na čtvrtém místě, Natálie Klímová měla smůlu. Když jela na třetí příčce, píchla galusku a musel dlouho běžet do depa pro výměnu kola, nakonec obsadila i tak parádní sedmou příčku.
„Byl to moc prima pocit, když jsme skoro v každé kategorii měli na stupních vítězů své zástupce. Jsem spokojen jak s výkony, tak s pořadatelstvím. Naši se dobře popasovali s technikou, s novými koly,“ dodal trenér Václav Ježek.
Většinu pořadatelské práce měl na svých bedrech Josef Hladík. Ten byl pochopitelně nadšen z vítězství své dcery, ale protože závody organizoval, zažil si nejen stresy člena týmu, ale i jako pořadatel. „Tři dny nespání mám za sebou. Bylo parádní vidět naše závodníky na bedně, ale bylo důležité také to, že ohlasy na závody byly skvělé. To nás moc potěšilo, protože to byly první závody sezony a také první závody u nás. Kdyby se nevydařily, měli bychom pošramocenou pověst a to by mě velice mrzelo. Když nás pochválil i vítěz mužské kategorie, světovým šampion Bína, tak jsem si řekl, že se nám to asi vážně podařilo,“ dodal spokojený manažer IVAR CS AUTHOR Teamu a hlavní organizátor Mladoboleslavského cyklokrosu na Štěpánce, jak se závody jmenovaly, Josef Hladík.
Už o víkendu se u Roudnice nad Labem jede poslední pohárový závod na silnici, další víkend zamíří boleslavští cyklisté k prvním závodům cyklokrosového českého poháru do Uničova.
blog comments powered by Disqus