V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová

V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová.
V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová. Stoček už balí na mistrovství světa
Do Bike parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi se o víkendu sjelo více než 150 závodníků z celé republiky. Start pohárových závodů v cyklokrosu se blíží, a tak si každý chtěl otestovat své síly a formu. Navíc stavitel trati Václav Ježek, ostřílený bývalý cyklokrosař a nyní trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu, byl záruka toho, že trať závodu bude kvalitně postavena. To se potvrdilo. „Půlka závodu se jela v Bike parku, půlka v parku Štěpánka. Ta první půlka byla hodně technická, byly tam výběhy, třikrát museli závodníci seskočit z kola, vybíhali schody. Druhá půlka byla zase rychlejší, celkově to byla příjemná trať,“ popsal závod trenér a stavitel trati Václav Ježek starší.
První závod a zlato!
Hned v prvním závodě, kdy se na start postavily v jedné společné kategorii žákyně a kadetky, slavili v boleslavském IVARu. Kateřina Hladíková od startu nasadila takové tempo, že nikoho nenechala na pochybách, že vyhraje. „Byl to famózní výkon,“ stručně hodnotil trenér Ježek.
„Byl to skvělý závod, přijelo dost kvalitních závodníků, a tak v každý kategorii bylo na co koukat. Mně přijely dvě největší soupeřky a i když jsem měla velkou výhodu na domácí trati, tak jsem se i tak cítila nejsilnější. Chtěla jsem jet hodně dynamicky po celý závod a to se mi povedlo. Se závodem jsem moc spokojená a doufám že za dva týdny přijedu na český pohár ještě ve větší formě,“ uvedla po závodech usměvavá Kateřina Hladíková. Výborný závod zajela v této kategorii i Aneta Dlouhá, věkem žákyně se mezi staršími soupeřkami neztratila a celý závod bojovala o stupně vítězů. V posledním kole ji scházely síly a dojela na i tak parádním čtvrtém místě. Skvěle zajela šestá Martina Václavů, 14. skončila Adéla Stránská, 15. Veronika Sedláčková.
Mezi staršími žáky, kteří jeli společný závod s těmi mladšími, bojoval celý závod o stupně vítězů věkem právě ještě mladší žák Tomáš Hájek, cílem projel nakonec čtvrtý. Zdeněk Hradiský dojel dvanáctý, Eliáš Hofman osmnáctý a 25. Josef Melichar.

Ježek na bedně
Na stupně vítězů se ale prodral Václav Ježek mladší v kategorii kadetů. V závodě se pohyboval i na prvním místě, v cíli obsadil třetí místo. Ježek odjel mezi kadety svůj první závod, což je před startem sezony nadějný výsledek. Jakub Elbadri dojel sedmý a Filip Samec desátý. Po celý závod se držel v první pětce, ale pád v závěru odsunul Tomáše Doležala mezi juniory na sedmé místo. „I on startoval ve starší kategorii poprvé, proto lze očekávat, že jeho výkonnost bude mít stoupající tendenci s tím, jak bude nabývat mezi juniory zkušenosti,“ uvedl trenér Ježek. Navíc osmý skončil Ondřej Jeřábek.
 
Nejvýše vystoupala i Zemanová, Vaníčková brala stříbro
Po Hladíkové se na nejvyšší stupínek postavila také juniorka Kristýna Zemanová, která suverénně ovládla tuto kategorii. Natálie Klímová obsadila šestou příčku. Další stupně vítězů přišly pro Boleslavské v závodě žen. I když suverénně vyhrála jablonecká Havlíková, boleslavská Tereza Vaníčková skončila s přehledem druhá. Poprvé se na start mužské kategorie postavil ještě na jaře junior Tomáš Ježek a obsadil dvanácté místo, ale to jen kvůli defektu v předposledním kole, do té doby jezdil kolem sedmého místa. „Příprava v Bike parku dopadla výborně. Pořadatelsky jsme to zvládli, ale dalo to samozřejmě pořádnou fušku. Díky všem pořadatelům, kteří pomohli, a také divákům, kteří přišli fandit. Už nyní se těšíme na další boleslavský závod na start sezony. Věřím, že budeme zase úspěšný,“ dodal manažer týmu Josef Hladík.

Stoček jede do Anglie
Už ve středu jedou mladí závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu k dalším přípravným cyklokrosovým závodům do Klíčan u Prahy. V sobotu pak jedou na silniční závody Lovosice – Terezín. A další víkend pak už čeká ostrý cyklokrosový start – první pohárový závod se uskuteční v Mladé Boleslavi. Ještě před tím se ale vydá na světový šampionát v silniční cyklistice Bruno Stoček, který byl nominován do juniorské kategorii k hromadnému silničnímu závodu.
blog comments powered by Disqus