ČP XCO Bedřichov

V Bedřichově překvapila Barbora Rajnochová
V Bedřichově překvapila Barbora Rajnochová
Může to nápadně připadat klid před bouří. Tři týdny před republikovým šampionátem na horských kolech je forma mnohých závodníků IVAR CS AUTHOR Teamu nadneseně řečeno „vlažná“. „Naši závodníci jsou v plné přípravě, po náročných trénincích tak přichází útlum. Věřím, že za tři týdny to bude parádní forma, signály tomu nasvědčují,“ podotkl hlavní trenér mládežnických týmů Ivaru Václav Ježek.
Víkendové dění na horských kolech přivedlo závodníky Českého poháru XCO v cross country do Bedřichova. A lze říci, že to byl pro mladoboleslavské závodníky bramborový víkend.
A mezi „bramborami“ se zaskvěl i jeden bronz. Na třetí příčku si překvapivě vyšlápla mezi mladšími žákyněmi Barbora Rajnochová. „Bára zajela velký závod. Po startu byla někde kolem dvacátého místa a musela se prokousávat startovním polem kupředu. Nakonec z toho bylo parádní třetí místo,“ podotkl trenér Ježek. V této kategorii dojela ještě jedenáctá Aneta Dlouhá a čtrnáctá Adéla Rozsypalová.
Parádní závod odjeli starší žáci. Jakub Elbadri se dlouho tahal o třetí místo, cílem projel ale čtvrtý. Nejen se soupeři, ale i s nachlazením bojoval solidně Filip Samec, nakonec z toho bylo pěkné šesté místo. Trojici „authoráků“ v první desítce doplnil desátý Václav Ježek. „Tři kluci v první desítce, to je parádní výsledek,“ hodnotil trenér Ježek.
Kadet David Šulc si z Bedřichova veze čtvrté místo, se kterým byl jezdec zklamán. „Já zklamán nejsem, trojice závodníků před Davidem jela vyrovnaný závod a byla prostě lepší, David ale zajel skvělý závod,“ uvedl trenér Ježek. Těsně za Šulcem dojel pátý Daniel Sporysch a osmý Matěj Stránský.
Hodně se očekávalo od starší žákyně Kateřiny Hladíkové, ale ta měla na startu pád a na poměrně krátký závod vyjížděla ze zadních pozic. I tak se prokousala k velice slušné šesté příčce.
Mladší žáci, kteří jsou všichni takzvaní „prvoročáci“, tedy v kategorii jezdící prvním rokem, sbírají zkušenosti a hlavně body do pohárového hodnocení. Nejlépe dojel Matěj Pekař (21.) Zdeněk Hradiský skončil 35. a 37. místo znamenalo pro Tomáše Hájka první body.
Juniorka Klára Vernerová skončila v mezinárodní konkurenci devátá, třináctá dokončila Tereza Vaníčková.
Na juniorech byla znát únava z náročného soustředění. Jediným z trojice Boleslavských, který dokončil závod dokončil, byl na patnáctém místě Tomáš Ježek. Bruno Stoček i Josef Hladík kvůli zdravotním potížím závod nedokončili.
Už tuto středu začíná v Račicích republikový šampionát žáků a kadetů na silnici. Nejprve se jede časovka, v pátek časovka družstev, o víkendu pak v Benešově nad Ploučnicí silniční závod.
Za tři týdny pak přijde vrchol sezony – republikový šampionát na horských kolech, který se jede v Peci pod Sněžkou. A tam jedou závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu s myšlenkami na medaile.
blog comments powered by Disqus