Bajky vyměnili za silničku

Milevsko 2018
Bajky vyměnili za silničku. A vyskočili dvakrát na bednu.
Milevsko – Mladí cyklisté IVAR CS – AUTHOR Teamu o minulém víkendu přesedlali z horských kol na silniční speciály. Vydali se do Milevska, kde se konal třetí pohárový závod na silnici. A jak je tradicí – vedli si úspěšně. Kateřina Hladíková a David Šulc dokonce vystoupali na stupně vítězů. Oba si připsali cenná druhá místa. Závody začaly juniorským závodem na 95 km s osmi náročnými okruhy. Tomáš Ježek obhajoval svoji vedoucí pozici, ale tentokrát se mu nedařilo, prožil smolný závod a dojel kolem čtyřicátého místa. To Bruno Stoček se dlouho držel v čelní skupině. Jenže v rozhodující fázi závodu měl defekt, a i když se kolo podařilo opravit, nakonec dojel se ztrátou na 31. místě. Nejlépe se tak v této kategorii dařilo Josefu Hladíkovi. Zpočátku pomáhal Ježkovi držet se v čelní skupině, nakonec dojel v první skupině na solidním 24. místě a spravil si tak chuť z předchozích závodů.
Hodně se očekávalo od kadeta Davida Šulce, druhého v celkovém pořadí poháru.
David se nezalekl role favorita a i v tomto závodě dlouhém 71 kilometrů dojel druhý. Hodně práce pro něho odvedl nakonec sedmý Jakub Daněk, který Davidovi „chytal“ úniky a pomohlo mu významně i v závěrečném kopci. Do něho nakonec vjížděl David v čele, ale své první místo ve finiši neudržel. I tak je druhé místo parádním výsledkem.
Parádní závod se odehrál mezi staršími žákyněmi. Kateřina Hladíková obhajovala dres vedoucí závodnice, o který přišla druhým místem, když ji v závěru předjela Simona Spěšná. V závodě ji pomáhala Adéla Kyselová, která dokončila závod kolem dvacáté příčky. Starší žáky čekaly tři okruhy v celkové délce 36 kilometrů. V pětasedmdesátičlenném poli se tři boleslavští zástupci Ivaru neztratili a dojeli v první třicítce. To je velký úspěch už vzhledem k tomu, že všichni tři jsou takzvaní prvoročáci, tedy v této kategorii jezdí prvním rokem a jsou tak ve startovním poli nejmladší. V Milevsku se nejvíce dařilo Jakubu Elbadrimu, dojel na skvělém desátém místě. Václav Ježek skončil šestadvacátý, o místo za ním dojel Filip Samec. Kadetka Natálie Klímová podala velmi kvalitní výkon a ve startovním poli jela osamocena bez pomoci, dojela na parádním patnáctém místě. Juniorky Tereza Vaníčková a Klára Vernerová se po trati závodu pohybovaly takřka jako siamská dvojčata. V cíli nakonec byla o jedno místo lepší Tereza – dojela devátá. „Dvě místa v první desítce považuji v této kategorii za skvělý výkon,“ podotkl hlavní trenér Václav Ježek. Ten dodal, že závodníci IVAR CS - AUTHOR teamu si na silnici takzvaně odskočili ze sezony horských kol, která je pro ně dominantní. „Dvě místa na stupních vítězů a další umístění do desítky i těsně za ní jsou skvělým výsledkem,“ dodal Ježek. Další závody silničního poháru pokračují za tři týdny v Jeseníku.
I když víkend patřil u mladých cyklistů z Boleslavi především závodům v Milevsku, někteří se objevili i v Mladé Boleslavi. Tam se pod pořadatelskou taktovkou Josefa Hladíka staršího jely závody seriálu Kolo pro život. V dětských kategoriích se na start postavilo více než pět stovek mladých cyklistů. A Boleslaváci vyjeli pět medailí. „V kategorii dívek 12 až 13 let vyhrála naše Aneta Dlouhá, druhá dojela Barbora Rajnochová. Ve stejné věkové kategorii chlapců skončil druhý Eliáš Hofman, třetí dojel Tomáš Hájek,“ vypočítal umístění na stupních vítězů Josef Hladík. Pátou „bednu“ vybojoval jeho nejmladší syn Fanda, a to mezi kluky od 8 do 9 let, když dojel druhý.
blog comments powered by Disqus