Author Šela Maraton 2012

Tradiční bikový závod na Helfštýně měl letos zvláštní náboj, protože se jel jako mistrovství České republiky v maratonu. Domácí šampionát přilákal kvalitní startovní pole včetně mistra světa Jardu Kulhavého. Na mistrovskou trať o délce 93 kilometrů vyrazilo zhruba 650 závodníků, na které čekali po pátečním vydatném dešti doslova bahenní lázně. Náš Alpine Pro – Athor Team na takové akci samozřejmě nemohl chybět a byl vidět i na pódiu pro vítěze.
Posrartu a krátké zaváděcí asfaltové části na bikery čekaly technicky zajímavé lesní pasáže, kterým dominovaly bahnem okořeněné sigltreky. Na sedmnáctém kilometru čekal cyklisty první průjezd cílovým prostorem hradu Helfštýn, kde se na čele objevil největší favorit závodu Jarda Kulhavý (Specialized Racing).
Náš Václav Ježek se držel s mírným odstupem za čelní skupinou, ale po třetině závodu však na vedoucího závodníka ztrácel už skoro dvě minuty. Druhá polovina závodu byla sice méně technicky náročná, zato na závodníky čekal lesní výjezd na občerstvovačku Uhřínov a pak náročné táhlé stoupání z místa trefně nazvané Peklo na další občerstvovačku v obci Slavkov. V tomto stoupání nastavili pekelné tempo Jarda Kulhavý a Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized), kterému dokázal odolat pouze Jan Hruška (Nissan Dolák). V tomto pořadí dojela trojice až do cíle, což znamená, že letošním maratonským mistrem republiky se stal právě Jarda Kulhavý. Venca Ježek mocným finišem pak vybojoval parádní čtvrté místo a stanul spolu s dalšími devíti nejlepšími závodníky na pódiu při závěrečném vyhlášení vítězů. Venca ke svému výkonu řekl: „Po tréninkovém výpadku a nepovedeném závodě v Brdech jsem neměl velká očekávání. Závod jsem chtěl pojmout spíše jako kvalitní trénink. V první polovině jsem se nikam nehnal a jel jsem někde kolem patnáctého místa. Cítil jsem se ale dobře, tak jsem začal postupně zrychlovat a na konci jsem dokázal i odjet druhé skupině. S umístěním jsem v takové konkurenci určitě spokojený.“
Na stupních vítězů jsme měli i zastoupení v kategorii Muži 19-29 let, kde třetí příčku vynojoval Martin Splítek (celkové 20. místo). Těsně pod pódiovým umístěním pak dokončil závod Ivo Netík v kategorii Muži 40-49 let (celkově 53).
Výsledky ostatních členů týmu: 60. Martin Turner (15. v kategorii M30+), 77. Vlastimil Hájek (21. M30+), 128. Martin Řehák (27. MEL), 199. Jan Boubín (51. MEX), 290. Martin Beran (112. M30+), 318. Viktor Görög (122. M30+).
blog comments powered by Disqus