TOI TOI Cup zahájil na Štěpánce a Holých Vrších

toi_2020
TOI TOI Cup zahájil na Štěpánce a Holých Vrších – IVARáci zajeli skvěle!

Cyklokrosový start a famózní Matěj Stránský: dvakrát první!
Start do české pohárové cyklokrosové sezony TOI TOI Cupu obstaraly dva závody na Mladoboleslavsku. Ten první se jel v sobotu v lesoparku Štěpánka přímo v Mladé Boleslavi, druhý v neděli zamířil na nedaleké Holé Vrchy. A závodníci z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu měli doslova hvězdný start do sezony. Tou největší hvězdou víkendu se stal junior Matěj Stránský, dvakrát zlatý. Stejně tak zářila juniorka Kateřina Hladíková, dvakrát stříbrná. Její mladší bratr František pak vybojoval rovněž dvě stříbra. Druhých míst ale bylo mnohem více. Nutno podotknout, že se na startu sešla početná a silná mezinárodní konkurence. Tak tedy postupně. Nejprve sobota a boleslavská Štěpánka.
Junior Matěj Stránský ukazuje, že na něj bude patrně soustředěna pozornost jako v loňské sezoně byla upřena na Kateřinu Hladíkovou. Matěj nenechal nikoho na pochybách a vyhrál svůj závod stylem start – cíl, druhého v pořadí porazil o 18 vteřin. „Tenhle závod mě hodně bavil. Bahno mám rád, takže jsem věděl, že mě to sedne. A sedlo. Hned po startu jsem si „vlezl“ na první pozici a rozjel tempo. Když jsem viděl, že se za mnou v půlce prvního okruhu dělá díra, vzal jsem za to a svůj náskok zvýšil, a ten mi vydržel až do cíle,“ stručně popsal svůj triumf Matěj Stránský. Jeho oddílový kolega Tomáš Doležal dojel třináctý, z Čechů obsadil šestou pozici.celý článek...
Comments

Pohárová generálka: na Štěpánce lapili cyklokrosaři IVARu deset medailí!

poharova_generalka_new
Start vyšel na jedničku. Z domácí tratě na mladoboleslavské Štěpánce si mladí cyklokrosaři z IVAR CS AUTHOR Teamu v rámci generálky před prvním závodem českého poháru (TOI TOI Cup) vezou deset medailí: čtyři zlaté, čtyři stříbra a dva bronzy. Na nejvyšší stupínek se postavili žákyně Aneta Dlouhá, juniorka Kristýna Zemanová, junior Matěj Stránský a kadet Václav Ježek. Stříbrná dojela žákyně Adéla Stránská, starší žák Tomáš Hájek, juniorka Kateřina Hladíková i kadet Filip Samec, bronz brali mladší žák František Hladík a starší žák Tomáš Hájek.
Už v nejmladší kategorii, to „cinklo“.  Nejmladší z cyklistického rodu Hladíků František obsadil třetí místo. Od zlata ho dělilo pouhých šest vteřin a ve výsledkové listině měl Fanda stejný čas jako druhý v pořadí, bylo to tedy doslova o galusku. Navíc Václav Meier dojel čtvrtý, dvě vteřiny za ním pátý Eduard John. Desátá příčka patří Ondřeji Moulisovi, jedenáctá Vilému Veselému. Šimon Kment závod nedokončil.celý článek...
Comments

Víkend ve znamení zlatých i bramborových medailí

Šulc zvítězil v Polsku!
Stylem start-cíl si poradil se soupeři v polském Walbrzychu junior David Šulc. Jel se tam závod ze světové série UCI na horských kolech a David, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu jedoucí v reprezentačním dresu, nenašel přemožitele.
Sledované bylo také nedělní mistrovství republiky dvojic a družstev, které se jelo v Židovicích u Terezína. A tam cinklo zlato, ale především to byl pro „Ivaráky“ šampionát ve znamení bramborových medailí, tedy čtvrtých míst.
Hned v první kategorii se ale pro IVAR CS AUTHOR Team zlatilo. Mladší žákyně Adéla Stránská, která jela ve dvojici se Zuzanou Krátkou z Holic, nenašla přemožitelky a děvčata vybojovala mistrovský titul.celý článek...
Comments

Skvělí junioři!

skveli_juniori
Skvělí junioři! Šulc druhý v poháru na horských kolech, Klímová vyháral silnici v Ostravě!
O víkendu se cyklisté mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu rozdělili na tři skupiny. V Brně se jel poslední závod českého poháru na horských kolech. V Ostravě se závodilo o pohárové body na silnici a na silnici se jelo i v Dobrovici u Mladé Boleslavi při Lawi Tour.
Junior David Šulc skončil v pohárovém součtu na horských kolech celkově na skvělém druhém místě. Chybělo ale málo a David by dosáhl na nejvyšší metu. Bohužel, právě poslední závod v Brně se mu nevydařil. V silném mezinárodním pelotonu sice dojel celkově devátý a jako druhý Čech, ale to mu právě odebralo body do celkového součtu.
Závod v Brně se nepovedl ani kadetům, kteří také mysleli na přední pozice. Jakub Elbadri dojel osmnáctý a Filip Samec čtyřiadvacátý. „Kuba prostě neměl den, nelze říci, co bylo špatně, ale jednoduše mu to nejelo,“ popsal výkon Elbadriho Václav Ježek starší, hlavní trenér mládežníků v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu. Celkově tak Elbadri obsadil v poháru páté místo, další boleslavští závodníci získali v pohárovém součtu sedmnácté (Václav Ježek mladší) a devatenácté (Filip Samec) místo.
celý článek...
Comments

Senzační výkon Zemanová, má republikové stříbro!

Senzační výkon Zemanová, má republikové stříbro! Od zlata ji dělila jediná vteřina!
Závodit na domácí trati před vlastními fanoušky, to je pořádná dávka adrenalinu. Někoho to může stresovat, jiného to naopak postrčí kupředu. Platí to i pro závodníky mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. Třeba i o Kristýně Zemanové, která zajela skvěle časovku, hlavně však excelovala v silničním závodě. Tam vybojovala stříbrnou medaili, když ji od zlata a mistrovského titulu dělila pouhá vteřina!
Časovka jednotlivců se ve čtvrtek jela poblíž Mladé Boleslavi, stejně tak i silniční závod, který protáhl závodníky juniorských a dospělých kategorií i Mladou Boleslaví.
Už zmiňovaná juniorka Kristýna Zemanová obsadila po 11 kilometrech časovky devátou příčku, Natálie Klímová dojela dvanáctá. „Kristýna nakonec byla zklamaná, očekávala lepší výsledek, ale deváté místo není špatné,“ uvedl trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.celý článek...
Comments