Maraton Euroregionu Nisa ve Stráži pod Ralskem

Cyklistický klub SpinFit Liberec spolu s německými kolegy uspořádal poslední zářijovou sobotu bikový závod pro děti i dospělé v malebném okolí Ralska, Mimoně a Osečné. Hlavní dospělou padesáti kilometrovou trať absolvovala i čtveřice našeho Alpine Pro – Author Teamu.
Velkým favoritem celého závodu byl náš Venca Ježek a toto očekávání do posledního puntíku potvrdil. Prakticky ihned po startu nasadil Venca k trháku, který nikdo další nezachytil. Své jednoznačné vítězství v cíli korunoval luxusním náskokem pěti minut. Za Vencou se vytvořila početná skupina pronásledovatelů, kteří si to rozdali prakticky až v závěru. Na druhém místě do cíle nakonec dorazil Jiří Novák (Remerx Merida Kolín) před třetím Jakubem Šulcem (Bike & Ski Bakajda). V této skupině operoval i náš biker Martin Řehák, který protnul cílovou pásku na celkově devátém místě s bramborovou pozicí ve své kategorii. Velmi dobře si vedli i zbylí dva naši borci Josef Hladík a Marek Kysela, kteří dojeli na 18. resp. 19. místě celkově a Marek Kysela, stejně jako Martin Řehák, vybojoval čtvrté místo ve své kategorii.
Comments

Okolopardubic

Úspěšný předposlední zářijový víkend pro Alpine Pro – Author Team byl završen ve východočeských Pardubicích. Po sobotní Oderské Mlýnici se totiž v neděli jel další závod seriálu Cyklomaraton Tour. Pardubický závod byl pro naše barvy vítězný hned dvakrát. Svoji výbornou formu o tomto víkendu potvrdil Václav Ježek, který až v závěrečném sportu předčil Petra Dlaska (Madeta Fitness / Specialized). Na třetím místě pak dorazil do cíle úřadující mistr Evropy Kristián Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team). V kategorii Muži nad 60 let se radoval z vítězství náš biker Stanislav Hájek.

Comments

Oderská mlýnice

Poslední závod letošního ročníku Kola pro život zavítal, stejně jako v loňském roce, do Oder. Závod věhlasný především úžasnou kulisou při prudkém výjezdu na vrch Mlýnice opět nezklamal. Úzký asfalt byl lemován davy fanoušků vybavených bubny, trubkami a řechtačkami, se kterými vytvářeli úžasnou atmosféru všem zúčastněním bikerům a bikerkám. A že se jich na startu sešlo hodně svědčí i fakt, že šlo o poslední možnost bodovat do individuální a týmové soutěže Kola pro život. Cílem našeho Alpine Pro – Author Teamu bylo uhájit dosavadní druhé místo v týmech a mezi jednotlivci získat pódiová umístění v celkovém pořadí pro Václava Ježka v kategorii Elite a pro Františka Kloučka v kategorii Muži 19-29 let. V nejbližších dnech se po sečtení všech bodů dozvíme, zda se naše očekávání naplnilo.celý článek...
Comments

Valtické Cyklobraní

Seriál bikových závodů Kolo pro život jde pomalu do finále. Jeho předposlední díl se konal v polovině září mezi vinicemi jihomoravského města Valtice. Že se závod v této lokalitě líbil, potvrdil rekord v počtu účastníků, jehož hodnota byla neuvěřitelných 2400. Na start závodu přilákali organizátoři, kromě Jardy Kulhavého, takřka kompletní českou špičku, mezi kterou byly vidět i dresy našeho Alpine Pro – Author Teamu. Hlavní padesátikilometrová trať doznala letos menších úprav, které závodníci pocítili především v závěru, kde byly doplněny dvě kratší velmi ostré stojky.
Kvalitní startovní pole, suchá vcelku rovinatá trať a příjemné počasí dávaly tušit, že se pojede nadoraz už od prvních metrů. Po zaváděcím asfaltovém úseku se bikeři dostali na užší polní cestu, kde se rozpoutalo malé cyklistické peklo. Tempo bylo opravdu vražedné a ustávalo jen velmi zvolna. Rovinatá trať však nedovolovala rozdrobit peloton na jednotlivce a většinu závodu se jelo v početnějších skupinách. celý článek...
Comments

Priessnitzova padesátka

Již poosmé zavítali bikeři a bikerky do Jeseníku, města známého především Priessnitzovými lázněmi. Jejich zakladatel dal jméno i místnímu závodu horkých kol, který je také zařazen do seriálu Kolo pro život. Náš Alpine Pro – Author Team do Jeseníků vyrazil s jednodenním předstihem s velkými ambicemi poprat se o nejvyšší příčky celkového pořadí.
V pravé poledne se peloton závodníků vydal na padesáti kilometrovou trasu z jesenického Masarykovo náměstí. Prakticky ihned po startu se trať začala pořádně zvedat a čelo samozřejmě nasadilo k vysokému tempu, což začalo startovní pole trhat na menší skupiny. Rychlý sled výjezdů a sjezdů postupně zvětšoval rozestupy mezi jednotlivými skupinkami a střídal pozice jednotlivých závodníků podle toho jak si kdo rozložil síly. Čelo závodu se postupně zmenšovalo až zhruba do poloviny tratě, kde už zbyla pouze trojice závodníků. celý článek...
Comments