Triumf Terezy Vaníčkové a IVAR CS – AUTHOR TEAMU

Tábor 2015
Šestý díl cyklokrosového Toi Toi Cupu se na státní svátek uskutečnil v jihočeském Táboře na trati, která na začátku letošního roku hostila účastníky mistrovství světa. Na trať světových parametrů se v krásném počasí vydal bojovat IVAR CS – AUTHOR TEAM v silné sestavě15 závodníků.
Úvodní metry se Kadetkám opravdu vydařily, když  se po startu v první pětce startovního pole seřadily za sebou 4 dresy Ivaru v pořadí Tereza Vaníčková, Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková a Nicole Hartychová. V balíku 26 holek se další dvě členky týmu, Katka Daňková a Martina Jedlánková, pohybovaly kolem 15 místa. Tento stav vydržel za mohutného povzbuzování zbytku týmu takřka celé první kolo. V druhém a finálovém kole opustila čelní pozice pouze Nicole Hartychová, která po pádu musela měnit kolo. Její problémy naštěstí přišly těsně před depem a tak propad pořadím nebyl veliký. V cíli jsme tedy mohli s potěšením sledovat, jak si Tereza Vaníčková dojíždí pro první místo. Kristýna Zemanová projela cílem jako 3. následovaná Kateřinou Hladíkovou na 4. místě. Nicole Hartychová brala 11. místo a dvojice Katka Daňková s Martinou Jedlánkovou 14. a 15. místo.
celý článek...
Comments

Tři cyklokrosové medaile z Trutnova

 
Trutnov 2015
V soboru se sešel skoro kompletní  IVAR CS – AUTHOR TEAM na již 5. závodě cyklokrosového Toi Toi Cupu v Trutnově. Že jsme blízko Krkonoš a možná i nástupu zimy, bylo jasné při pohledu na bíle omrzlé louky s vymlíkovanou tratí i teploměr hlásící příjemné 3 stupně. Sluníčko se záhy postaralo o roztopení námrazy, což posunulo stupeň klouzavosti trati o nějaký ten "level" výše. Jako první vyrazily do boje se třemi okruhy holky, kluci pouhou minutu za nimi. Již v polovině prvního kola byly holky dojety  a začalo proplétání kluků vpřed. Na kluzké trati se to ne vždy obešlo bez kolizí a závodníci v několika případech atakovali nejen zem, ale i kolíky značení trati. V tomto, z počátku nepřehledném závodě, si jednoznačným způsobem dojela pro zlatou placku Tereza Vaníčková. Kristýna Zemanová soustředěným výkonem uhájila před dotírající konkurencí 2. místo. Kačka Hladíková si dojela pro své prozatím letošní nejlepší 6. místo a Nicole Hartychová s Katkou Daňkovou braly po standardním výkonu 9. a 16. místo. celý článek...
Comments

Tereza Vaníčková vítězkou v Hlinsku

Tereza Vaníčková vítězkou v Hlinsku
Na druhý závod cyklokrosového Toi Toi Cupu v Hlinsku odjížděla větší část IVAR CS – AUTHOR TEAMu již v pátek s očekáváním, jak bude obávaná "horská" trať letos vypadat. Překvapila nás zcela suchá úvodní část louky, kde loni zažívali děti v hlubokém bahně krušné chvilky.  Páteční  trénink jsme pak věnovali  načítání skvěle připravené trati a tak děcka mohla jít spát s klidným svědomím, že přípravě na zítřejší závod věnovala maximum.
V sobotu se Hlinsko probudilo do velmi větrného počasí, kdy vichr kácel i ocelové plůtky kolem trati. Na úvod startující děvčata tak v prvním kole na louce v boji s větrem předvedla nevídanou jízdu v "balíku". To se nelíbilo Tereze Vaníčkové, která začala pracovat na špici a první skupinka se začala rychle ztenčovat. Ve druhém kole urvala ostatní holky v technickém výjezdu a dojela si pro své první letošní zlato. Nenápadně  jedoucí Kristýna Zemanová vybojovala neuvěřitelné 2. místo, Kačka Hladíková po standardním skvělém výkonu 7. místo. Nikola Hartychová se tentokát vyvarovala kolizí se soupeřkami a bylo z toho 9. místo. Katka Daňková si dojela pro 16. místo. V průběžném pořadí jednotlivců máme 3 místa v první desítce. Jako tým holky závod vyhrály  a v průběžném pořadí se posunuly na 1. místo s náskokem 8mi bodů. celý článek...
Comments