Matěj Stránský vítězí na světovém poháru v Táboře!

matej_stransky
Když se jezdec v českém reprezentačním dresu vřítil do posledního okruhu na prvním místě s poměrně velkým náskokem, napnutí českých fanoušků nebralo konce a jejich tepová frekvence se rapidně zvýšila. Není divu. Bylo zaděláno na obrovský úspěch! Jak se náš jezdec blížil k cíli, bylo jasné, že jedině technická závada nebo pád mohou vyvolat nepříjemnou situaci. Rozhodně to nebude fyzická kondice, kterou cyklista oplýval. Cíl a ruce nad hlavou. Matěj Stránský, cyklista z IVAR CS AUTHOR Teamu v reprezentačním dresu, právě zvítězil na Světovém poháru v cyklokrosu mezi juniory. A i když v Táboře se jelo bez diváků, radost všech byla veliká.
Matěj se do čela dostal až ve třetím kole, za ním jel Ital Masciarelli a jeho se držel další Čech, táborský Fiala. Do té doby jezdil druhý a bylo vidět, že je absolutně v pohodě. Stránský jasně dokazoval, proč byl do zrušení světového juniorského žebříčku na vedoucí pozici. Jel s velkým nadhledem a soupeři to cítili. Když ve třetím okruhu nasadil k trháku, stále se soupeřům vzdaloval a nedával jim šanci ani pomyslet na to, že by ho ohrozili. Do posledního ze šesti okruhů vjel Matěj s náskokem jedenácti vteřin. A před sebe už nikoho nepustil.celý článek...
Comments

V Jičíně a v Polsku vítězství.

Doma při tréninku zranění Hladíkové
Na jedné straně euforie z posledních výsledků. Na druhé straně velké zklamání ze zranění závodnice, která se těšila na velký závod. To je obrázek dění v posledních dnech v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu.
Zatímco v Jičíně a v Polsku prožila skupinka boleslavských závodníků doslova hvězdný víkend, v Mladé Boleslavi při tréninku skončily naděje Kateřiny Hladíkové. Nadějná juniorka měla při tréninku v terénu pád, když jí vletěl do kola klacek. Následoval ošklivý pád a ještě ošklivější zlomenina. „Katce při společném týmovém tréninku vletěl klacek do kola. Letěla přes řídítka, nejprve jsme mysleli, že to bude zlomená klíční kost, ale má urvané vazy v rameni. Byla po pádu pořádně v šoku, strašně jí to bolelo, museli jsme ji vystříhat z oblečení,“ popsala dění maminka Jana Hladíková, někdejší česká reprezentantka a doplnila, že Kačku druhý den odoperovali. Talentovaná závodnice má za sebou už druhou operaci. Když se zranění bude hojit dobře, tréninkový výpadek bude minimálně tři a čtyři měsíce. A to si Katka dělala čáku na závody světového poháru v cyklokrosu, které se jedou už o tomto víkendu v Táboře.celý článek...
Comments

V Polsku opanovali Boleslaváci bednu

polsko_20b
V Polsku opanovali Boleslaváci bednu. Po Rýmařově vedou pohár Hladíková a Stránský!
Další náročné chvíle mají za sebou cyklisté z IVAR CS AUTHOR Teamu. Ti závodili v minulých dnech v Polsku a také v Rýmařově. A nevedli si na cyklokrosových závodech vůbec špatně.
Už minulou středu se na závodech polského poháru postavila na start závodu kadetů trojice boleslavských cyklokosařů – Václav Ježek mladší, Filip Samec a Jakub Elbadri. A vedli si tak dobře, že doslova ovládli startovní pole. Václav Ježek kraloval a nenašel mezi kadety přemožitele. Na paty mu šlapal celkově druhý Filip Samec. Jakub Elbadri nakonec vybojoval čtvrté místo.
V sobotu na dalším závodě polského poháru pro změnu zvítězil Jakub Elbadri, Václav Ježek dojel do cíle druhý a Filip Samec třetí. Boleslaváci tak zcela ovládli stupně vítězů.
„Závody kadetů v Polsku mají až osmdesát závodníků. Naši hráli prim, což je skvělé, a věřím, že forma našich kluků má vzestupnou tendenci,“ uvedl po závodech hlavní trenér v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.celý článek...
Comments

Boleslaváci hvězdami v Polsku

polsko_20
Vaníčková startovala na evropském šampionátu
Tereza Vaníčková, členka mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, se postavila o víkendu v reprezentačním dresu na start evropského šampionátu v cyklokrosu. Ten se jel v holandském Rosmalenu. Tereza zajela slušný závod a v kategorii do 23 let obsadila 19. místo.
O víkendu se také jely dva závody polského poháru v cyklokrosu a tam vyrazilo i několik členů mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. V sobotu se závodilo v Zielone Goře, kde ve všech kategoriích, kde se Boleslaváci postavili na start, to „cinklo“. Medaile! Celkem šest, z toho tři zlaté!
Nedělní závod pak přinesl jedno druhé místo.
V Zieloně Goře ovládl Matěj Stránský juniorskou kategorii stylem start – cíl. Zajel skvělý závod bez zaváhání a právem projel clem na prvním místě. Na stupně vítězů ho doplnil na třetím stupínku Tomáš Doležal.celý článek...
Comments