Zlatá a stříbrná medaile z cyklokrosové Čáslavi

Cyklokrosová Čáslav
V neděli 26.1 1. pokračoval cyklokrosový seriál TOI TOI CUP již devátým závodem, který se pro mládežnické kategorie konal v Čáslavi. Oproti loňsku jen mírně změněná trať vedoucí místním lesoparkem byla technická, divácky atraktivní a vyhovovala zejména závodníkům s dobrou silniční přípravou schopným jezdit silově i rovinaté pasáže trati. Většina členů boleslavského IVAR CS – AUTHOR TEAMu byla v uplynutém týdnu na soustředění tréninkového střediska mládeže a závod tak jeli z plného tréninku. Přesto předvedli bojovný výkon a získali dvě medaile. Další krůčky na cestě do cyklokrosového světa učinili benjamínci týmu ve věku 10 a 11 let – žáci Eliáš Hofman, Zdeněk Hradiský, Matěj Havelka a kadetky Barbora Rajnochová a Adéla Rozsypalová, kteří jezdí cyklokrosové závody prvním rokem se soupeři a soupeřkami staršími i o čtyři roky na stejné trati, na které pak odpoledne závodili i profesionálové. Na závod naopak nepřijeli nejstarší členové týmu Tomáš Ježek, Josef Hladík a Tereza Vaníčková, kteří v sobotu závodili na světovém poháru v německém Zevenu a v neděli závodili v Belgii.
celý článek...
Comments

Moravská cyklokrosová anabáze

Uničov 2017
Úspěšná moravská cyklokrosová anabáze přinesla dalších 5 medailí.
O uplynulém víkendu 11.–12. listopadu zavítal cyklokrosový seriál TOI TOI CUP na Moravu, kde se v sobotu konal závod kategorie C1 v Uničově a hned v neděli následoval závod v mládežnických kategoriích v Ostravě. Svatý Martin posečkal se sněhovou nadílkou až na nedělní večer a oba závody tak proběhly za příjemného podzimního počasí na suchých tratích.
Pro IVAR CS – AUTHOR TEAM dopadly oba závody úspěšně, přestože s ohledem na vzdálenost obou lokalit od Mladé Boleslavi se závodnice a závodníci týmu mohli seznámit s nástrahami tratí jen v rámci krátkého rozjetí ráno před závodem. Početné návštěvníky cyklokrosových závodů v Uničově již z dálky vítal pohled na lesopark Šibeník se stromy obalenými jmelím připomínajícím, že se blíží Vánoce. Na závodníky čekala technicky náročná trať obsahující výběh strmých schodů, BMX sekci i umělé překážky. Ostravský závod se konal v rozsáhlém areálu letního koupaliště Vřesina a po dně jeho vypuštěných bazénů dokonce vedla část trati. Dalším technicky náročným prvkem trati bylo projetí svou relativně dlouhých písečných pasáží.
celý článek...
Comments