Na Závodě míru skončil Samec patnáctý

Závod míru
Závod míru mládeže v Lanškrouně znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS – Author teamu výborné výkony a důležité zkušenosti. Hlavní trenér Václav Ježek po závodech neskrýval spokojenost. „Jsem nadšený, šestice našich mladých závodníků předčila všechna naše očekávání. Závody trvaly tři dny a pro naše závodníky to byl doslova křest ohněm, tak náročný prodloužený víkend ještě neabsolvovali. Po závodech byli hodně unavení, ale také hodně spokojení. Bylo skvělé, že se vyhnuli všem větším pádům,“ uvedl trenér Ježek. Ale postupně. V Lanškrouně závodili starší žáci a kadetky. Jely se celkem tři etapy a časovka. Etapy byly dlouhé kolem padesáti kilometrů, časovka měřila kilometrů jedenáct. Na start se postavilo 154 dětí. V konečném hodnocení dopadl nejlépe Filip Samec, který vybojoval celkově skvělé 15. místo. celý článek...
Comments

Bajky vyměnili za silničku

Milevsko 2018
Bajky vyměnili za silničku. A vyskočili dvakrát na bednu.
Milevsko – Mladí cyklisté IVAR CS – AUTHOR Teamu o minulém víkendu přesedlali z horských kol na silniční speciály. Vydali se do Milevska, kde se konal třetí pohárový závod na silnici. A jak je tradicí – vedli si úspěšně. Kateřina Hladíková a David Šulc dokonce vystoupali na stupně vítězů. Oba si připsali cenná druhá místa. Závody začaly juniorským závodem na 95 km s osmi náročnými okruhy. Tomáš Ježek obhajoval svoji vedoucí pozici, ale tentokrát se mu nedařilo, prožil smolný závod a dojel kolem čtyřicátého místa. To Bruno Stoček se dlouho držel v čelní skupině. Jenže v rozhodující fázi závodu měl defekt, a i když se kolo podařilo opravit, nakonec dojel se ztrátou na 31. místě. Nejlépe se tak v této kategorii dařilo Josefu Hladíkovi. Zpočátku pomáhal Ježkovi držet se v čelní skupině, nakonec dojel v první skupině na solidním 24. místě a spravil si tak chuť z předchozích závodů.
Hodně se očekávalo od kadeta Davida Šulce, druhého v celkovém pořadí poháru. celý článek...
Comments

Medaile z Brna

Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Brno – Krásné slunečné počasí. To přivítalo účastníky druhého závodu mládežnického Českého poháru v cross country v Brně. Zároveň tu ale čekala také náročná a především prašná trať. A i když pořadatelé trať kropili, prášilo se doslova všude. V tomhle prašném prostředí se ale cyklisté mladoboleslavského IVAR CS Author teamu neztratili. A po úvodním pohárovém dílu v Praze si z Brna vezou mnoho dalších pohárových bodů, a také umístění na stupních vítězů. Tam vystoupali čtyřikrát. Medailisté se jmenují Samec, Šulc, Hladíková, Elbadri. Hned tři boleslavské závodnice kategorie mladších žákyň atakovaly první desítku. Tu uzavírala Adéla Rozsypalová, o dvě příčky dále dojela Bára Rajnochová a třináctá skončila Aneta Dlouhá. „Holky jely celý závod takřka pospolu. Jsou to, až na Adélku, takzvané provočandy, tedy jezdí v kategorii prvním rokem, a tohle umístění je skvělé,“ podotkl hlavní trenér „ivarského“ týmu Václav Ježek. V kategorii mladších žáků dojeli oba Boleslaváci - Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský – kolem bodovaného čtyřicátého místa. Jejich výkon rozhodně nebyl zklamáním. „Tahle kategorie je neskutečně našlapaná a každý získaný bod je excelentní. Kluci získávají zkušenosti a budou se závod od závodu lepšit, na náročné trati nezklamali,“ řekl trenér Ježek.
celý článek...
Comments